غذا

غذا برای تو

توزیع میوه شب عید از ۲۲ اسفند

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت: توزیع میوه شب عید در بازار از ۲۲ اسفند آغاز می‌شود و مردم نگران میوه شب عید نباشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت: توزیع میوه شب عید در بازار از 22 اسفند آغاز می‌شود و مردم نگران میوه شب عید نباشند.

حسین صفایی با اعلام این خبر گفت: ارسال و ذخیره سازی میوه شب عید در بیش از دوسوم استان‌های کشور انجام شده است.

پیش از این معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در این باره گفته بود: برای تأمین مصرف شب عید، نیاز به ذخیره‌سازی 45هزار تن مرکبات و 20 تا 25هزار تن سیب وجود دارد که عملیات خرید آن در حال انجام است.

همچنین دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران در این زمینه خبر از تحقق ذخیر‌ه‌سازی 40هزار تنی پرتقال  برای تأمین نیاز شب عید داده و با اطمینان به مصرف کنندگان گفته بود: مشکلی برای روز‌های پایانی سال نخواهیم داشت.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: توزیع میوه شب عید از ۲۲ اسفند
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:27  توسط مصطفی  | 

شلیک به شکارچی متخلف در درگیری با محیطبانان

روز گذشته (جمعه ۹۳/۱۲/۸) در جریان تعقیب و گریز و درگیری مسلحانه مابین شکارچیان غیرمجاز و محیط بانان استان گلستان، یکی از متخلفین هدف گلوله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش «تابناک»، مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان در این باره به دیدبان محیط زیست و حیات وحش ایران گفت: عصر روز گذشته حوالی غروب، نیروهای یگان محیط زیست استان گلستان حین گشت زنی در عرصه های طبیعی بندرترکمن در حاشیه تالاب گمیشان با سه شکارچی متخلف مواجه شدند.

احمد دباغیان اظهار داشت: متخلفین با مشاهده محیط بانان از یکدیگر جدا شده و اقدام به فرار نمودند. مامورین نیز به دو گروه دو نفره تقسیم شده و به تعقیب شکارچیان پرداختند.

در جریان تعقیب و گریز دو نفر از شکارچیان متواری شده و یکی از آنها حین فرار درون یک کانال آب افتاده و گرفتار می شود.

شکارچی متخلف بلافاصله اسلحه خود را به سمت کریم اله تازیکه فرمانده یگان محیط زیست استان گلستان نشانه رفته و ضمن تهدید، قصد شلیک یه سمت وی را داشت.

کریم اله تازیکه نیز با رعایت قانون بکارگیری سلاح دست راست شکارچی متخلف را بوسیله کلت کمری هدف گلوله قرار می دهد.

پس از این حادثه شکارچی مجروح از طریق عوامل اورژانس به بیمارستانی در بندرترکمن منتقل شده و هم اکنون تحت درمان می باشد.

از شکارچی متخلف لاشه ۱۲ عدد پرنده آبزی از نوع چنگر، یک قبضه اسلحه شکاری تک لول، قطار فشنگ و یک قایق پارویی کشف و توقیف شده است.

همچنین در این زمینه پرونده ای تشکیل و متهم به جرم شکار غیرمجاز، تمرد از دستور و درگیری با مامورین دولت به مراجع قضایی معرفی شده است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: شلیک به شکارچی متخلف در درگیری با محیطبانان
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:27  توسط مصطفی  | 

تفاوت استغفار برای معصومان و مومنان

آیت‌الله جوادی‌آملی با بیان این‌که «میان استغفار معصومان(ع) و غیرمعصومان تفاوت ماهوی وجود دارد» به تبیین موضوع بیرون آوردن مومنان از ظلمت پرداخت.

به گزارش ایسنا، این مفسر قرآن در درس تفسیر خود در مسجد اعظم گفت: سفارشات و توصیه‎های خداوند به پیامبران(ع) و اولیای الهی هر کدام به شیوه خاصی است که درک آن برای ما انسان‌ها نیازمند پیش نیازهایی است.

وی افزود: یکی از آنها در خصوص سفارش خداوند به برخی از پیامبران در خصوص گذر از ذنب و استغفار است که در اینجا معنی ذنب و استغفار، با آن ذنبی که در مورد انسان بار می‎شود تفاوت دارد.

این مرجع تقلید گفت: استغفار برای ما بندگان به معنی آن است که در گناه وارد شده‎ایم و می‎خواهیم خارج شویم ولی برای انبیا و ائمه این مفهوم به معنی رد است یعنی اصلا وارد نشوید؛ در واقع استغفار برای ائمه به معنی دفع و برای ما به معنی رفع.

وی گفت: همانگونه خداوند در سوره بقره فرمودند که ما مومنان را از ظلمت بیرون کردیم و به عالم نور آوردیم به این معنی نیست که از ابتدا مومنان در نار بودند بلکه به این معنی است که خداوند اجازه نداده است که آنها وارد ظلمت شوند.

این مفسر قرآن کریم بیان کرد: وقتی خداوند وعده یاری مومنان را می‎دهد در واقع به آنها وعده یاری دین را می‎دهد که در یاری دین رستگاری مومنان نیز لحاظ می‎شود؛ همانگونه که در کربلا خداوند وعده یاری دارد و دین را یاری داد و شهدای کربلا نیز ماندگار و رستگار شدند.

وی گفت: به همین خاطر است که خداوند به ما توصیه کرده است که هر گاه که دچار وسوسه شیطان شدیم باید استعاضه کنیم که این استعاضه به معنی پناهگاه است نه اعوذبالله؛ اعوذبالله لفظی است که با سخن لفظی کسی به پناهگاه نمی‎رسد.

آیت‌الله جوادی‌آملی خاطرنشان کرد: انسان جانشین خداست پس خلیفه است و نباید خود را جایگزین خدا بداند؛ این دیدگاه جایگزینی، دیدگاه ماتریالیستی است که باعث می‎شود که خداوند انسان را پایین‎تر از کوه‌ها و دریاها و... معرفی کند.

وی گفت: انسانی که خود را خلیفه خدا می‎داند ابتدا حرف او را می‌شوند، به او ایمان می‎آورد، روح خود را پالایش می‎کند و این آموزه را به رفتار تبدیل می‎کند و سپس دیگران را هدایت می‎کند.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: اگر انسان خود را جایگزین خدا معرفی کرد در واقع خداوند به او خطاب می‎کند اگر به غرور و بزرگی خود می‎نازد درختان نیز از او بزرگتر هستند پس نباید با این ابعاد مادی خود را خلیفه خدا بداند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تفاوت استغفار برای معصومان و مومنان
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:26  توسط مصطفی  | 

واکنش گورباچف به قتل رهبر مخالفان دولت روسیه

میخاییل گورباچف رئیس‌جمهوری شوروی سابق اعلام کرد: قتل بوریس نمتسوف رهبر مخالفان دولت روسیه برای بی‌ثبات کردن اوضاع کشور انجام گرفت.

به گزارش خبرگزاری آنا، گورباچف روز شنبه در مصاحبه با خبرگزاری روسی اینترفاکس گفت: در حال حاضر نباید تا انجام تحقیقات در مورد قتل نمتسوف نتیجه گیری قطعی کرد.

بوریس نمتسوف رهبر مخالفان دولت روسیه شامگاه دیروز جمعه، در نزدیکی میدان سرخ به ضرب گلوله فرد نا‌شناسی به قتل رسید و مهاجم پس از تیراندازی با خودرو متواری شد.

گورباچف در مورد امکان اعلام وضعیت فوق العاده در روسیه در آینده برای جلوگیری از بی‌ثباتی اوضاع گفت: توسل به زور برای حل این مساله، ممکن است وضعیت روسیه را متشنج کند.

وی با اشاره به لزوم یافتن عوامل ترور نمتسوف خاطرنشان کرد: یافتن افرادی که چنین جنایاتی را مرتکب می‌شوند بسیار دشوار است اما باید تمام تلاش‌ها برای یافتن عاملان این جنایت به عمل آید.

رئیس‌جمهوری شوروی سابق این احتمال را که نیروهای سیاسی خارجی از قتل نمتسوف سوء استفاده کنند، بعید ندانست.

وی با بیان اینکه بعید است غرب به چنین جنایتی در روسیه برای ضربه زدن به این کشور و رسیدن به اهداف خود دست بزند، اظهار داشت: اما مجرمانی که در قتل نمتسوف شرکت داشتند چنین محاسبه‌ای را کرده بودند.

گورباچف احتمال وجود سفارش دهنده خارجی در این قتل را بعید ندانست.

بوریس نمتسوف از رهبران دولت روسیه بود که روابط حسنه‌ای با دولت اوکراین داشت. وی از الحاق کریمه به روسیه انتقاد کرد و در دوره ویکتور یوشچنکو رییس جمهوری اسبق و غرب گرای اوکراین هم (در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹) مشاور وی بود.

نمتسوف که در دو سال گذشته نماینده مجلس محلی استان یاروسلاو بوده است، در دوره رییس جمهوری بوریس یلتسین رییس جمهور فقید روسیه مدتی معاون نخست وزیر و یک دوره هم استاندار استان نیژنی نووگراد بود.

وی در هفته‌های اخیر شخصا برای برپایی راهپیمایی مخالفان دولت در مسکو تلاش کرده و قرار بود این راهپیمایی روز اول ماه مارس در جنوب شرق مسکو برگزار شود که با تصمیم مخالفان لغو شد.

در حال حاضر می‌خاییل کاسیانف نخست‌وزیر اسبق روسیه و از رهبران مخالفان دولت با شهرداری مسکو برای برگزاری راهپیمایی سوگواری نمتسوف در مرکز پایتخت مذاکره می‌کند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: واکنش گورباچف به قتل رهبر مخالفان دولت روسیه
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:24  توسط مصطفی  | 

واکنش حماس به تصمیم دادگاه مصری

حماس به تصمیم دادگاه مصری در گنجاندن آن در فهرست تروریسم واکنش نشان داد.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه النشره، جنبش حماس با صدور بیانیه ای اعلام کرد: تصمیم دادگاه مصری در گنجاندن حماس در فهرست تروریسم اقدامی خطرناک است که ملت فلسطین و گروههای مقاومت را هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده است: این در راستای برهم زدن معادلات به گونه ای که اشغالگران دوست و ملت فلسطین دشمنی تلقی می شوند، است.

حماس بیان کرد: تصمیم دادگاه مصری ننگ بزرگی است که وجهه مصر را لکه دار می کند و این تلاشی مایوسانه برای صدور بحران های داخلی مصر است.

در این بیانیه آمده است: این تصمیم تاثیری بر جایگاه حماس که مورد احترام افراد و رهبران امت است نمی گذارد.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: واکنش حماس به تصمیم دادگاه مصری
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:24  توسط مصطفی  | 

قتل با پزتاب چاقو در یک نزاع خیابانی

در پنجم اسفندماه سال جاری جوانی به دلیل پرتاپ چاقو در یک نزاع خیابانی به قتل رسید.

به گزارش فارس، در ساعت 19:00 مورخه 1393/12/5 وقوع یک فقره فوت مشکوک از طریق مرکز فوریت های درمانی بیمارستان شهدای هفتم تیر به کلانتری 167 دولت آباد اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جوانی 25 ساله بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه شریان حیاتی گردن مجروح و توسط دو نفر از دوستانش به بیمارستان منتقل شده اما با وجود انجام اقدامات درمانی فوت کرده است.

با انتقال دو همراه مقتول به کلانتری، این دو نفر  بنام‌های امیر.چ (27 ساله) و علی.ن (25 ساله) در اظهارات خود عنوان داشتند که با تعدادی از جوانان منطقه زورآباد درگیر شده‌اند که طی آن و با پرتاب چاقو از سوی آنها، چاقو به گردن مقتول اصابت کرده است.

با شناسایی دقیق محل درگیری، مأمورین اقدام به شناسایی دو نفر از جوانان منطقه زورآباد کردند که در درگیری مشارکت داشتند. آن دو جوان بنام‌های جواد (23 ساله) و محمدرضا (24 ساله) دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای شهرری، پرونده به همراه هر چهار متهم دستگیر شده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت.

اظهارات دوستان مقتول
در تحقیقات از دوستان مقتول، آنها صراحتا به شرب خمر در روز حادثه اعتراف و عنوان کردند : به همراه مقتول و با خودرو ال 90 متعلق به وی در حال چرخیدن در خیابان بودیم و [در حالیکه به علت شرب خمر در حالت طبیعی قرار نداشتیم] به رهگذران ناسزا می‌گفتیم که ناگهان مورد حمله چند نفر قرار گرفتیم و آنها اقدام به وارد نمودن خسارت به خودرو مقتول کردند. در مرحله اول از محل فرار کردیم و پس از تهیه چاقو قصد مراجعت دوباره به محل درگیری را داشتیم. همین کار را نیز کردیم اما زمانیکه قصد پیاده شدن از ماشین را داشتیم، ناگهان یکی از همان افرادی که با ما درگیر شده بود اینبار چاقویش را به سمت ماشین پرتاب کرد. همزمان با پرتاب چاقو، مقتول قصد پیاده شدن از ماشین را داشت که چاقو دقیقا به ناحیه گلوی وی برخورد کرد و خون همه جا را برداشت. با دیدن این صحنه، تصمیم گرفتیم تا دوست خودمان (مقتول) را به بیمارستان برسانیم اما او در بیمارستان فوت کرد.

اظهارات متهمین اصلی پرونده
جواد و محمدرضا که در اظهارات اولیه مدعی بیگناهی خود شده بودند، پس از مواجه حضوری با دوستان مقتول و شناسایی شدن توسط آنها صراحتا به مشارکت در نزاع و درگیری منجر به جنایت اعتراف کردند.

محمدرضا.الف که چاقو را به سمت مقتول پرتاب کرده بود، پس از اعتراف صریح در خصوص روز حادثه به کارآگاهان گفت: در مورخه 1393/12/5 در محل ایستاده بودیم که ناگهان یک دستگاه خودرو ال 90 با سه نفر سرنشین از محل عبور کردند. مشخص بود که سرنششینان ال 90 در وضعیت طبیعی قرار ندارند! آنها سر خود را از ماشین بیرون آورده بودند و [در حالیکه اقدام به قدرت نمایی می کردند] به تمامی رهگذران و اهالی محل ناسزا می گفتند تا اینکه به ما نزدیک شده و به ما نیز دشنام و ناسزا گفتند. چند متر جلوتر و برای چند لحظه کوتاه، ماشین ال 90 در پشت ترافیک چهارراه توقف کرد و همین زمان کافی بود تا من و چند نفر دیگر از بچه محل ها خودمان را به آنها رسانده و با ضربه های پا (لگد) اقدام به وارد کردن خسارت به دربهای ماشین کنیم.

محمدرضا در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت: می‌دانستیم که سرنشینان ال 90  برای تلافی به محل باز می گردند و به همین علت، در همان فاصله کوتاه زمانی اقدام به تهیه چند قبضه چاقو و قمه کردیم تا اگر سرنشینان خودرو ال 90 برای دعوا به محل بازگشتند، در مقابل آنها کم نیاوریم.

همانطور که پیش بینی کرده بودیم، خودرو ال 90 مجددا به محل بازگشت؛ سرنشینان آن قصد پیاده شدن از ماشین را داشتند که من در همان لحظه چاقوی خود را به سمت آنها پرتاب کردم و همین موضوع باعث فرار آنها شد؛ در آن لحظه اصلا فکر نمی کردیم که پرتاب چاقو از سوی من منجر به مرگ یکی از آنها خواهد شد تا اینکه مأمورین مرا دستگیر کردند.

امیر.چ نیز دقیقا همان اظهارات محمدرضا را تأیید کرد و عنوان داشت: اگر محل را ترک می کردیم و سرنشینان خودرو ال 90 به محل می آمدند و اقدام به قدرت نمایی می کردند، سایر بچه های محل تصور می کردند که ما از روی ترس آنجا را ترک کرده ایم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمین به مشارکت در درگیری منجر به جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و هر چهار متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: قتل با پزتاب چاقو در یک نزاع خیابانی
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:24  توسط مصطفی  | 

مقابله ۲۴۰ میلیاردی با گرد و غبار

۲۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به استان های متاثر از پدیده گرد وغبار اختصاص یافت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور امروز در حاشیه همایش مدیران کل حفاظت محیط زیست کشور در هتل پارس اهواز  گفت: با توجه به وضع خوزستان، بخش قابل توجهی از این اعتبارت به این استان اختصاص داده می شود.

آقای متصدی افزود: این اعتبارات برای سال 93 و 94 است که برای توزیع اعتبارت و برنامه ریزی لازم در این زمینه کارگروهی در وزارت کشور تشکیل و اقدامات اولیه برای اجرای مصوبات دولت در حال انجام است.

وی ادامه داد: احیای تالابهای خوزستان، تکمیل شبکه پایش گرد و غبار استان، رها سازی آب در هورالعظیم ، کاشت نهال و مالچ پاشی و تثبیت 30 هزار هکتار از اراضی از جمله برنامه های دولت برای کاهش تاثیر گردوغبار در خوزستان است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور عنوان کرد: بخشی از این اعتبارات نیز برای تجهیز سامانه های هواشناسی کشور هزینه می شود تا بتوان در زمان بحران گردو غبار، اطلاع رسانی دقیق و لازم را به مردم انجام داد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: مقابله ۲۴۰ میلیاردی با گرد و غبار
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:24  توسط مصطفی  | 

جزئیات نوع و زمان توزیع میوه شب عید

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: هم اکنون بسته میوه شب عید شامل پرتقال، سیب، کیوی و نارنگی تامین است و در حال حمل این میوه ها به سردخانه های استان تهران است.

به گزارش ایرنا، حسین صفایی عصر شنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از سردخانه ذخیره سازی پرتقال میوه شب عید در شهرک صنعتی شمس آباد، درباره قیمت گذاری میوه شب عید، افزود: قیمت گذاری این محصولات توسط کارگروه تنظیم بازار انجام می شود که وزارت جهادکشاورزی نیز یکی از اعضای این کارگروه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه بیشترین میوه شب عید را سیب و پرتقال تشکیل می دهد، اظهار داشت: سیب و پرتقال 85 درصد وزن سبد میوه مصرفی مردم در شب عید را به خود اختصاص می دهد و میوه هایی نظیر نارنگی و کیوی در سبد میوه مصرفی شب عید مردم قرار دارند که این نیز به میزان کافی تامین و توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: تا اواخر بهمن ماه سیب و پرتقال مورد نیاز کشور در استان ها خریداری و در همان مبادی نگهداری شده بود که از روزهای پایانی بهمن ماه تاکنون این میوه ها به سردخانه های نزدیک تهران منتقل و توسط مباشرین توزیع می شود.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی شهر تهران با 18 تا 20 درصد مصرف میوه پرمصرف ترین شهر کشور است، به همین نسبت نیز سردخانه های مورد نظر برای نگهداری سیب و پرتقال شب عید تدارک دیده شده است.

در حال حاضر یک سردخانه در جنوب تهران با ظرفیت 80 هزار تن و دو سردخانه در غرب تهران و تعدادی سردخانه در شرق تهران تامین کننده پرتقال شب عید استان تهران هستند که این موضوع از لحاظ امکان دسترسی شبکه توزیع و نزدیکی سردخانه ها به تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گفته وی تاکنون پرتقال تامسون شمال، پرتقال والنسیای جنوب ویژه جنوب کرمان خریداری شده که در کوتاه ترین زمان به سردخانه های تهران انتقال می یابند.

به گفته وی سیب و پرتقال شب عید از 22 اسفندماه سال جاری در میادین میوه و تره بار و مراکز عرضه مستقیم توزیع و این مهم تا 28 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: با تعیین قیمت میوه شب عید کنترل قیمت ها برعهده سازمان شهرداری ها و سازمان بازرسی و نظارت کشور خواهد بود.

وی تاکید کرد: ایران تولیدکننده چهار درصد پرتقال دنیا است با جمعیتی کمتر از یک درصد که این مهم بیانگر آن است که نیازی به واردات پرتقال نداریم و تنها در برخی میوه های گرمسیری که تولید کمی داریم واردات انجام خواهد شد.

** عرضه میوه شب عید در 300 نقطه تهران

رییس جهاد کشاورزی استان تهران از عرضه پرتقال و سیب شب عید در 300 نقطه تهران شامل میادین میوه و تره بار و 150 مغازه صنفی خبر داد و گفت: این مراکز صنفی مورد ارزیابی سازمان تعاونی میوه و سبزی تهران قرار گرفته و در همین راستا برای عرضه مناسب میوه شب عید از آنها نیز استفاده خواهد شد.

وی درباره چگونگی تامین میوه سایر شهرستان ها نیز گفت: میوه شب عید در شهرستان ها نیز براساس میزان جمعیت بین پنج تا 20 نقطه با همکاری فرمانداری ها و جهاد کشاورزی استان ها و مدیریت سازمان تعاون روستایی توزیع خواهد شد.

به گفته وی مباشرین تامین و توزیع میوه شب عید تا فردا یکشنبه 10 اسفندماه فرصت دارند تفاهمنامه ای را با تعاون روستایی استان ها مبادله کنند.

وی ادامه داد: برای خدمات رسانی بهتر به مردم در مجموع 500 نقطه استان تهران از جمله غرف میادین میوه و تره بار و صنوف همکاری خواهند کرد.

موسوی با بیان اینکه روزانه 700 هزار تن پرتقال به تهران وارد می شود، گفت: در حال حاضر نزدیک سه هزار تن پرتقال و 1500 تن سیب به استان تهران حمل شده است که پیش بینی می شود میزان پرتقال حمل و ذخیره سازی شده به استان تهران به بیش از پنج تا هفت هزار تن برسد که نسبت به سال گذشته دو تا 2.5 برابر افزایش نشان می دهد.

به گفته وی سال گذشته 1500 تن پرتقال به استان تهران وارد و عرضه شده بود.

موسوی در خصوص قیمت گذاری میوه پرتقال و سیب، افزود: روز دوشنبه قیمت گذاری میوه شب عید در ستاد تنظیم بازار تعیین می شود که به طور حتم با قیمت گذاری مناسب این ستاد این محصولات با قیمت مناسب در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.

وی به محدوده زمانی عرضه میوه شب عید اشاره نکرد و گفت: زمان پایان عرضه میوه شب عید نیز در ستاد تنظیم بازار تعیین و پیش بینی می شود عرصه میوه شب عید طبق روال گذشته صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، سردخانه ذخیره سازی پرتقال در شهرک صنعتی شمس آباد با ظرفیتی حدود 80 هزار تن و در مساحت 38 هزار متر مربع در حال حاضر ذخیره سازی پرتقال بخشی از نیاز تهران را بر عهده دارد که این سردخانه دارای چهار سالن سورت و بسته بندی، دو سالن هندلینگ به ظرفیت های دو هزار تن و 25 سالن با دمای 25 درجه زیر صفر است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: جزئیات نوع و زمان توزیع میوه شب عید
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:24  توسط مصطفی  | 

برای بانک‌ها صرافی‌ها در اولویت‌اند، نه غذا و دارو

 نایب رئیس کارگروه صنایع غذایی اتاق بازرگانی ایران معتقد است که بانک‌ها مسئول تحریم غذا و دارو در کشورمان هستند.

به گزارش ایسنا، علی موحد اظهار کرد: غذا و دارو مشمول هیچ یک از تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان نبوده و نیست؛ به این معنی که هیچ بانکی در دنیا اعتبارات اسنادی گشایش شده ما در این حوزه را نمی تواند رد کند، هیچ بیمه ای نمی تواند محصولات غذا و دارویی ایران را بیمه نکند و هیچ شرکت حمل و نقل بین‌المللی نیز نمی تواند از حمل و نقل این غذا و دارو برای ایران، خودداری کند اما در حال حاضر، امتناع آنها به دلیل تحریم است درحالی که اقلام غذایی و دارو در لیست تحریم‌ها علیه ایران نیستند.

وی افزود: در زمان تشدید تحریم‌ها علیه ایران، کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون رفع تحریم برای پیگیری این موضوع در اتاق تهران تشکیل شد که رئیس اتاق تهران هم عضو آن بود. کار را تا حد زیادی در این کمیسیون، پیش بردیم از جمله اینکه بانک‌ها متعهد به گشایش اعتبار برای واردات غذا و دارو شوند، اما مشکل آنجا بود که بانک‌ها از انجام این کار خودداری می‌کردند چرا که صرافی‌هایی تاسیس کرده بودند که منافع آنها را بیشتر تامین می کرد.

نایب رئیس کارگروه صنایع غذایی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد: این موضوع تا بخش حقوقی اتاق بازگانی ایران هم پیش رفت و جلساتی در این خصوص هم برگزار شد اما اراده لازم وجود نداشت که بانک‌ها را برای انجام وظیفه خود متقاعد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در کمیسیون رفع تحریم اتاق پیشنهاد شده بود که علیه کشورهایی که از قبول اعتبارات در خصوص دارو و غذا خودداری می‌کنند، طرح دعوی شود، گفت: به طور حتم به لحاظ مسائل انسانی و حقوق بشری، سیستم‌های قضایی دنیا به نفع ما رای می دادند همچنان که در بخش‌هایی، ایرانی‌ها توانستند به نفع خود از مراجع قضایی دنیا رای بگیرند.

موحد، سوء‌مدیریت و عدم اقدام موثر را عاملی برای تحریم خودخواسته غذا و دارو عنوان کرد و گفت: اگر این اقدام تا انتها پیگیری می‌شد و غذا و دارو آن طور که مشمول تحریم نبود موضوع تحریم ها جدا شده بود ، امروز ما با دیوار عظیم تحریم ها مواجه نبودیم و حداقل شکافی در این سد عظیم به وجود می‌آمد و کار دولتمردان ما را تسهیل می کرد.

وی ادامه داد: هیچ پروتکل تحریمی علیه کشورمان، غذا و دارو را تحریم نکرده است؛ از جمله این‌که پروتکل تحریم سازمان ملل علیه کشورمان، به جد غذا و دارو را مستثنی کرده است.

نایب رئیس کارگروه صنایع غذایی اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر واقع نگر باشیم، حتی در صورت توافق کامل با کشورهای 1+5 نیز سال‌ها طول می‌کشد که از بند تحریم‌ها نجات پیدا کنیم چرا که بسیاری از این تحریم‌ها در کشورهای دیگر به صورت قانون درآمده است و سال‌ها کار و مراوده بین‌المللی لازم است تا این تحریم‌ها مرتفع شود.

موحد تاکید کرد: بهتر است که از همین حالا برای رفع تحریم‌های خودخواسته در حوزه غذا و دارو اقدام کنیم و بانک‌ها نیز باید بپذیرند که اعتبارات اسنادی واردات در این بخش را گشایش کنند و بدانیم که هیچ یک از کارگزاران بانکی در سطوح بین‌الملل، به ویژه سوئیفت، نمی‌توانند ما را از خدمات بانکداری در زمینه‌ای که تحریم نیستیم، محروم کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر بانک‌های ما اقدام به بنگاه داری و تاسیس این تعداد صرافی نکرده بودند حداقل برای منافع خود، علیه کارگزارهایی که امتناع می کردند، طرح دعوی می‌کردند اما وقتی دیدند ارزی که باید برای خرید غذا و دارو از طریق سیستم اعتبارات اسنادی و از طریق سوئیفت مبادله می‌شد را می‌توانند از طریق صرافی های خود مبادله کنند و منفعت چند برابری ببرند، برای گشایش اعتبار اقدامی نکردند.

وی گفت: با وجود همه تذکراتی که به بانک‌ها داده شد، آنها برای این کار گامی برنداشتند بنابراین می‌توان گفت که بانک‌ها یا در این مورد، مسئول تحریم خودخواسته‌اند یا با این کارشان حق طرح دعوی در دادگاه‌های بین‌المللی را از ما گرفتند.

وی با اشاره به وجود قاعده عدم‌النفع یا اضرار به غیر در حقوق بین‌الملل، یادآور شد: براساس این قانون اگر در منازعات بین دو گروه یا دو شخص، شخص ثالثی متضرر شود، مستحق دریافت خسارت است پس اگر در اثر تحریم‌ها به بخش غذا و دارو خسارت رسید این بخش می‌تواند ادعای خسارت کند و می‌توانیم از این فرصت طلایی استفاده و در دیوار تحریم شکاف ایجاد کنیم.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: برای بانک‌ها صرافی‌ها در اولویت‌اند, نه غذا و دارو
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:23  توسط مصطفی  | 

دیدار مشاور فرمانده کل‌قوا با آیت‌الله‌نوری‌همدانی

سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی مشاور فرمانده کل قوا با آیت الله نوری همدانی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

 به گزارش تسنیم ، سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی که صبح امروز برای دیدار با مراجع به قم سفر کرده است عصر امروز با حضور در دفتر آیت الله نوری همدانی با مرجع تقلید شیعیان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

سرلشکر صفوی مشاور فرمانده کل قوا و فرمانده سابق سپاه پاسداران پیش از این دیدار با آیات عظام صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، جوادی آملی و حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

زیارت مضجع شریف حضرت معصومه (س) از دیگر برنامه‌های امروز مشاور فرمانده کل قوا بود.

سردار مهدوی‌نژاد فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع) و حجت الاسلام سید حسن اکبر جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه قم سرلشکر رحیم صفوی را در این دیدار همراهی می‌کنند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: دیدار مشاور فرمانده کل‌قوا با آیت‌الله‌نوری‌همدانی
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:23  توسط مصطفی  | 

پرواز یک جنگنده درآسمان تهران در ارتفاع پایین

یک جنگنده با سرعت بالا و در ارتفاع پایین در میدان فردوسی تهران در ارتفاع بسیار پایین پرواز کرده است.

 به گزارش تسنیم، ساعت 18 امروز یک جنگنده با سرعت بالا و در ارتفاع پایین از آسمان میدان فردوسی تهران عبور کرده است.

هنوز هیچ خبری درباره علت پرواز این هواپیما در ارتفاع پایین از منابع رسمی منتشر نشده است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: پرواز یک جنگنده درآسمان تهران در ارتفاع پایین
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:22  توسط مصطفی  | 

عده‌ای برای واردات میوه فشار می‌آورند

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور گفت: عد‌ه‌ای به شدت وزارت جهاد را تحت فشار قرار داده‌اند که واردات میوه انجام شود، ولی منطق وزارتخانه این است که نباید ارز محدود کشور صرف واردات میوه شود.

به گزارش فارس، حسین صفایی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران امروز در بازدید از یکی از سردخانه‌های ذخیره‌سازی میوه در حسن آباد جنوب تهران گفت: پرمصرف‌ترین میوه‌های شب عید سیب، پرتقال، نارنگی و کیوی است.

وی افزود: سیب و پرتقال 85 درصد سبد میوه مورد مصرف مردم در شب عید را تشکیل می‌دهد و به همین دلیل بر اساس تکلیف سازمان مرکزی تعاون روستایی این دو محصول توسط این سازمان از تولیدکنندگان خریداری شده است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی بیان داشت: سیب و پرتقال تولیدی تا روزهای آخر بهمن در مبادی تولید نگهداری شده و پس از آن به شهرهای مختلف برای عرضه به مردم انتقال پیدا کرده که تاکنون این کار در حال ادامه است و توزیع آن از اواخر اسفند آغاز می‌شود.

صفایی با بیان اینکه مباشران سازمان تعاون روستایی با مراجعه به استان‌های تولیدکننده سهم استان خودشان را منتقل می‌کنند، گفت: شهر تهران حدود 20 درصد از ذخایر میوه شب عید را به مصرف می‌رساند، به همین دلیل سه سردخانه در جنوب و غرب تهران برای ذخیره‌سازی در نظر گرفته شده است.

صفایی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه قیمت عرضه پرتقال و سیب برای شب عید چقدر است، اظهار داشت: هنوز قیمت عرضه مشخص نشده و کارگروه تنظیم بازار کشور قبل از توزیع بسته به شرایط بازار قیمت را تعیین می‌کند.

وی افزود: بسته میوه شب عید شامل سیب، کیوی، پرتقال و نارنگی است که سیب و کیوی از لحاظ ذخیره‌سازی وضعیت خوبی دارد، ولی پرتقال در شرایط سخت‌تری نسبت به این دو میوه است.

صفایی با بیان اینکه مشکلی برای تأمین پرتقال شب عید وجود ندارد، اظهار داشت: یک عده به شدت دنبال واردات پرتقال هستند، ولی منطق وزارت جهاد کشاورزی این است که نباید ارز محدود کشور برای واردات میوه صرف شود.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی اظهار داشت: ایران 4 درصد پرتقال و 5 درصد سیب دنیا را تولید می‌کند، در حالی که جمعیت کشور یک درصد دنیا است، بنابراین نیازی به واردات این محصول را نداریم.

وی همچنین در مورد صادرات سیب گفت: صادرات سیب در 10 ماهه سال جاری 325 هزار تن بوده که این رقم دو برابر سال گذشته بوده است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: عده‌ای برای واردات میوه فشار می‌آورند
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:22  توسط مصطفی  | 

احتمال منحل شدن استقلال و پرسپولیس

مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: رئیس سازمان خصوصی‌سازی به من گفت در صورتیکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار نشوند در تیرماه ۱۳۹۴ این دو باشگاه منحل خواهند شد.
 
امیرعابدینی در گفت‌وگو با فارس، در مورد جلسه‌ای که امروز با پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی داشت، گفت: ابتدا باید از هیات دولت و سازمان خصوصی‌سازی تشکر کنم زیرا دولت مصمم به واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی است. نمی‌دانم چه کسی چه حرفی زده است اما می‌دانم که دولت برای واگذاری این دو باشگاه کاملاً مصمم است و می‌خواهد پرسپولیس و استقلال را به طور منطقی و قانونمند واگذار کند.
 
وی ادامه داد: رئیس سازمان خصوصی‌سازی به من گفت که اگر این دو باشگاه واگذار نشوند در تیرماه 94 پرسپولیس و استقلال منحل خواهند شد زیرا دولت دیگر نمی‌تواند ریالی به این دو باشگاه کمک کند و این دو باشگاه ورشکسته و منحل خواهند شد.
 
عابدینی تصریح کرد: سازمان خصوصی‌سازی برای آنکه بخش خصوصی را به حضور در این دو باشگاه ترغیب کند حتی میزان پیش پرداخت را از 40 درصد به 25 درصد کاهش داد که این اتفاق بسیار خوبی است، در دولت قبل هیچ اراده‌ای برای واگذاری این دو باشگاه نبود و فقط صحبت آن مطرح می‌شد اما اکنون دولت قصد دارد که این دو باشگاه را به بخش خصوصی بدهد و تا پای انحلال این دو باشگاه هم ایستاده است زیرا دولت نمی‌خواهد دیگر تصدی این دو باشگاه را بر عهده داشته باشد.
 
وی در مورد اینکه به چه منظوری به دیدار رئیس سازمان خصوصی‌سازی رفت، گفت: من نگران شده بودم که بحث مزایده منتفی شود به همین دلیل به دیدار ایشان رفتم و خودم از صاحبان سرمایه تقاضا می‌کنم که برای کمک به این دو باشگاه وارد گود شوند و این دو باشگاه را در اختیار بگیرند.
 
عابدینی در مورد اینکه وزیر ورزش امروز اعلام کرده اگر پرسپولیس و استقلال واگذار نشوند به روال گذشته اداره خواهند شد، گفت: فقط تا تیرماه سال آینده می‌توان این دو باشگاه را توسط دولت اداره کرد و پس از آن اگر این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار نشده باشد منحل می‌شود، من خودم صاحبان سرمایه را تشویق و ترغیب می‌کنم برای خرید دو باشگاه قدم جلو بگذارند.
 
وی در مورد اینکه گفته بود از ائتلاف پروین و هدایتی جدا شده است، گفت: اصلاً اینگونه نیست، من فقط گفتم خودم را پیشکسوت پرسپولیس نمی‌دانم و همچنین سرمایه‌گذار هم نیستم که بخواهم پرسپولیس را بخرم، نقش من مشورتی بوده و اگر کمکی از من بخواهند دریغ نخواهم کرد، من خودم را صاحب حق نمی‌دانم، برای تشخیص پیشکسوت بودن باید مرامنامه‌ای توسط خود آنها تنظیم شود، من در کنار این دوستان هستم و اگر روزی هیأت مدیره‌ای تشکیل شود و از من کمک بخواهند با کمال میل کمک می‌کنم.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: احتمال منحل شدن استقلال و پرسپولیس
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:21  توسط مصطفی  | 

کاهش شدید درآمدهای نفتی داعش

نتیجه یک بررسی نشان می‌دهد حملات هوایی ائتلاف تحت امر آمریکا علیه داعش و کاهش قیمت نفت درآمدهای این گروه را از میادین نفتی کاهش داده و در صورتی که داعش نتواند مناطق جدیدی را تصرف کند، منابع مالی این گروه بیش از این کاهش خواهد یافت.
 
به گزارش ایسنا به نقل از  بلومبرگ، یک گروه تحقیقاتی موسوم به "گروه ضربت اقدام مالی چندجانبه" در گزارشی اعلام کرد: گروه تروریستی داعش همچنین خود را از طریق اقدامات غیرقانونی غارت بانکها، سرقت و اخاذی تامین می‌کند. دیگر منابع این گروه شامل هدایا، آدم ربایی و قاچاق پول است. در این گزارش به میزان درآمد داعش اشاره نشده است.
 
این گزارش می‌افزاید: توان داعش در استخراج نفت، پالایش و فروش فرآورده‌های نفتی به شکل قابل توجهی کاهش یافته است. این امر به دلیل حملات هوایی ائتلاف، نیاز داعش به فرآورده‌های پالایش شده و کاهش قیمت نفت است.
 
داعش اخیرا از مناطق اطراف حلب در سوریه عقب نشینی کرده و همچنین توسط کردها از برخی مناطق عقب رانده شده است.
 
در گزارش این گروه تحقیقاتی آمده است، داعش برای حفظ مدیریت مالی خود در مناطق تحت کنترل باید بتواند قلمروهای جدیدی را تصرف کند.
 
گروه اقدام مالی چند جانبه در سال 1989 برای پیگیری موارد پولشویی تاسیس شد و 36 عضو آن شامل اقتصادهای بزرگ جهان هستند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: کاهش شدید درآمدهای نفتی داعش
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:20  توسط مصطفی  | 

هشدار در خصوص افزایش سرقت در ایام پایانی سال

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ایام ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین در کل کشور ایام خاص سرقت بوده و کرمان نیز مستثنی از این امر نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد عصر شنبه در آخرین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم سال ۹۳ اظهار داشت: امیدواریم در سال آتی با یک برنامه دقیق تر و کاربردی تر مسائل مربوط به پیشگیری از وقوع آسیب ها و جرم را دنبال کرده و با هم اندیشی آثار و برکات پیشگیری از وقوع جرم در جامعه ظهور و بروز پیدا کند.

وی ادامه داد: هر سال که می گذرد بر تجربیات ما اندوخته خواهد شد و امیدواریم تجربیاتی که تاکنون داریم این یک خمیرمایه ای برای اقدامات بهتر و کاربردی تر باشد.

موحد با بیان اینکه قوه قضائیه خصوصا معاونت پیشگیری از وقوع جرم نگاهش میدانی است، افزود: اما متاسفانه خلاء کارهای میدانی و عملیاتی در جامعه همچنان احساس می شود.

وی ادامه داد: برای سال آینده باید برنامه ای متفاوت با سنوات گذشته در حوزه پیشگیری از وقوع جرم تدوین شود و به صورت جدی در بحث میدانی و عملیاتی کار شود چرا که اگر به صورت میدانی کار نکنیم به نتیجه مطلوب دست نخواهیم یافت.

موحد با اشاره به اینکه یکی از شرایط تولید و وقوع جرم بحث شرایط زمانی است، اظهار داشت: ایام ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ایام خاص سرقت است و در کل کشور بیشترین نرخ وقوع جرم سرقت در این زمان است که استان ما مستثنی از این امر نیست و سرقت یکی از ۱۰ جرم مشخص شده در استان کرمان می باشد.

وی یادآور شد: مسئولان مربوطه برنامه های لازم برای پیشگیری از جرم و سرقت در این ایام که سارقین از فرصت و فضا سو استفاده می کنند و معمولا دست به سرقت می زنند داشته باشند.

وی با تاکید بر این مطلب که بنا به نظریه قضات؛ معتادین در خیابان ها نقش بسزایی در سرقت های خرد دارند، افزود: رقم از نظر آمار یا نرخ وقوع جرم نرخ سیاه، نرخ قانونی و نرخ قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه نرخ سیاه  نرخی است که جرمی اتفاق می افتد اما اعلام نمی شود افزود: اعلام آن مقرون به صرفه نبوده و هزینه بردار است و گاهی اوقات نیز ملاحظات خویشاوندی، محلی، قبیله ای و همسایگی است و به دلیل گذشت جرم ها اعلام نمی شود.

وی همچنین افزود: سازمان پیشگیری از وقوع جرم طبق برنامه هایی که در سال های گذشته در ایام عید داشته اند نیاز به یک طرح فوق العاده برای پیشگیری از سرقت داشته که امسال هم امیدواریم این برنامه با دقت بیشتر و کارآمدتر نسبت به سنوات گذشته اعلام شود تا شاهد کاهش جرم و سرقت در این ایام باشیم و بتوانیم آسایش خاطر بیشتری را برای مردم در این ایام فراهم کنیم.

وی در پایان گفت: بهتر است روی چند جرم که بیشترین فراوانی دارند تمرکز کرده و برای آن ها برنامه های خاصی را طراحی و اجرا کنیم تا نتیجه بگیریم.به نقل از تابناک
برچسب‌ها: هشدار در خصوص افزایش سرقت در ایام پایانی سال
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:20  توسط مصطفی  | 

نتانیاهو: می‌خواهم مانع توافق ایران و غرب شوم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه در گفت وگو با رادیو دولتی این رژیم تاکید کرد که تنها هدفش جلوگیری از توافق هسته ای میان ایران و غرب است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی رادیو دولتی رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو گفت: من وظیفه دارم هرگونه توافقی هسته ای میان ایران و غرب که برای اسراییل خطرناک باشد را متوقف کنم. از این رو سخنرانی آتی من در کنگره آمریکا بسیار مهم است و می خواهم در آنجا وظیفه تاریخی خود را انجام دهم.

نتانیاهو گفت: آیا شما از من انتظار دارید به عنوان نخست وزیر اسراییل سرم را در برابر تهدیدها پایین اندازم.

نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس مدعی شد، آمریکا و رییس جمهور اوباما باید خطر ایرانی که با این توافق در آستانه ی دستیابی به سلاح هسته ای قرار می گیرد را درک کند و بداند که چنین توافقی امنیت اسراییل را بیش از پیش تهدید می کند.

اظهارات نتانیاهو در حالیست که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی معتقدند که سیاست های چند سال گذشته ی وی آسیب های زیادی بر روابط تل آویو-واشنگتن وارد کرده است.

همچنین سفر آتی نتانیاهو به واشنگتن و سخنرانی وی در کنگره علیه برنامه های هسته ای ایران، با انتقادهای فراوانی از جمله وزرای کابینه رژیم صهیونیستی روبه رو شده است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: نتانیاهو, می‌خواهم مانع توافق ایران و غرب شوم
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:19  توسط مصطفی  | 

جزئیات پرواز هواپیمای میگ 29 در آسمان تهران

مدیرعامل شرکت‌ فرودگا‌ه‌های کشور درباره پرواز پر سر و صدای هواپیمای نظامی بر فراز آسمان تهران و حرکت آن به سوی غرب، گفت: این هواپیما یک فروند میگ 29 نظامی بود که از مهرآباد پرواز کرد و دوباره به مهرآباد برگشت.

به گزارش فارس، لحظاتی پیش یک فروند هواپیما که در ارتفاع پایین در آسمان تهران در حال حرکت بود، در مسیری متفاوت از جنوب شرقی تهران در ارتفاعی پایین به سمت شمال غرب و غرب پرواز کرد.

پیگیری‌های خبرنگار فارس از مدیرعامل شرکت فرودگاه‌‌های کشور حاکی از آن است که این هواپیما یک فروند هواپیمای میگ 29 نظامی بوده است که از فرودگاه مهرآباد پرواز کرده است.

محمدعلی ایلخانی درباره دلیل دود زیاد این هواپیما هنگام پرواز بیان کرد: ‌هواپیماهای روسی همه هنگام پرواز کمی دود دارند.

وی ادامه داد: این هواپیما از پایگاه مهرآباد پرواز کرده است و دوباره در مهرآباد به زمین نشسته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه هواپیمای مذکور پرواز نرمال داشته است، بیان کرد: طبق اعلام برج مراقبت هیچ مشکلی در این باره نبود و پرواز هواپیما توجیه داشته است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: جزئیات پرواز هواپیمای میگ 29 در آسمان تهران
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:18  توسط مصطفی  | 

واکنش عراق به قاچاق آثار تاریخی توسط داعش

حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز شنبه گفت: همه آثار تاریخی که توسط گروه تروریستی داعش به سرقت رفته و قاچاق شده، شماره سریال دارد و آن ها را با کمک های بین المللی تحت پیگیری قرار خواهیم داد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، العبادی در کنفرانسی که برای بازسازی موزه ملی عراق برگزار شد، افزود:ما تمدن و ارث انسانی را حفظ خواهیم کرد و کسانی که در صدد از بین بردن آنها بوده تحت تعقیب و پیگیری قرار می دهیم.

نخست وزیر عراق ادامه داد: اخباری منتشر شده است مبنی بر اینکه داعش برخی آثار باستانی را تخریب و برخی دیگر را قاچاق کرده و عملیات قاچاق همچنان ادامه دارد و متاسفانه برخی از موسسات و نهادها با این گروه تروریستی در این زمینه همکاری می کنند.

العبادی با بیان اینکه ما اطلاعات و شماره سریال تمامی آثار تاریخی موجود در موصل را در اختیار داریم، افزود: تمامی این آثار تاریخی که توسط داعش و سایر گروه های تروریستی به سرقت رفته را با کمک های بین المللی پیگیری خواهیم کرد.

نخست وزیر عراق همچنین از شورای امنیت و سازمان ملل و همه کشورهای دوستدار صلح و مدافع تمدن انسانی و اسلامی در عراق خواست که گروه های تروریستی که اقدام به سرقت آثار باستانی کردند را تحت پیگیرد قرار دهند.

وی توضیح داد: ما ‫کسانی که با داعش همکاری می کنند و به این گروه تروریستی پول هایی بابت این سرقت سازمان یافته پرداخت می کنند، تعقیب خواهیم کرد، زیرا همه جهان، دولت ها و سازمان ملل بنا بر بند هفتم قطعنامه سازمان ملل، در کنار ما قرار دارند.

وی تاکید کرد: ما زمانی به آرامش می رسیم که افرادی که با داعش و تروریست ها در همه جنایت هایشان همکاری کردند را تحت تعقیب قرار دهیم.

نخست وزیر عراق همچنین روز گذشته (جمعه) تخریب آثار باستانی عراق به دست گروه تروریستی داعش را تلاشی برای محو کردن نقش پیشتاز انسانی عراقی ها دانست و تاکید کرد که این جنایت وحشیانه بدون مجازات نخواهد ماند.

گروهک تروریستی تکفیری داعش روز پنج شنبه فیلمی در شبکه های اجتماعی و همچنین پایگاه های خاص خود منتشر کرد که در آن چند داعشی اقدام به تخریب آثار باستانی موجود در موزه موصل می کنند.

در این فیلم چند مرد مسلح دیده می شوند که به وسیله چکش و پتک و دریل ، آثار باستانی موجود در موزه موصل را از بین می برند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: واکنش عراق به قاچاق آثار تاریخی توسط داعش
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:18  توسط مصطفی  | 

بانک‌جهانی:‌افت ۳۰‌درصدی ارزش‌ریال در‌سال‌2014

 بانک جهانی از افت ۳۰ درصدی ارزش ریال ایران در سال ۲۰۱۴ خبر داد و اعلام کرد در بین ۲۷ پول ملی، ریال ایران مقام دوم از نظر افت ارزش را در این سال داشته است.
 
به گزارش تسنیم، جدیدترین اطلاعات منتشر شده از سوی بانک جهانی نشان می دهد ریال ایران پس از پزوی آرژانتین بیشترین میزان افت ارزش را در سال 2014 داشته است.

ارزش پزوی آرژانتین در برابر دلار در سال میلادی گذشته 32.7 درصد کاهش یافته است و ریال ایران با افت 30 درصدی ارزش خود در رتبه دوم از این نظر قرار گرفته است.

پول ملی ایران در حالی طی سال 2014 رتبه دوم افت ارزش را داشته است که در سال 2013 با افت 32.1 درصدی در جایگاه نخست از این نظر قرار گرفته بود.

ارزش ریال ایران در برابر دلار طی سال 2012 نیز 13 درصد و در سال قبل از آن 5.1 درصد کاهش یافته بود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: بانک‌جهانی, ‌افت ۳۰‌درصدی ارزش‌ریال در‌سال‌2014
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:18  توسط مصطفی  | 

اساتید روزنامه نگاری بی‌خبر از عضویت در صنف

حجت الاسلام سیدمحمود دعایی، فریدون صدیقی و مجید رضاییان از روند برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران اظهار بی اطلاعی کرده و حضور خود در شورای سیاستگذاری این جشنواره را تکذیب کردند.

به گزارش تابناک، چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران با حمایت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و شورای اطلاع رسانی دولت برگزار می شود.

خبرنگار ما در تماس با برخی از اساتیدی که نام آنها به عنوان شورای سیاستگذاری این جشنواره معرفی شده متوجه شد که همگی آن ها ضمن تکذیب حضور خود در این جشنواره از برگزاری آن و خبرسازی های اخیر اظهار بی اطلاعی کردند.

فریدون صدیقی، روزنامه نگار برجسته کشور، انتشار این خبر پیش از هماهنگی با اساتید را غیر اخلاقی دانست و با بیان اینکه شاید اگر تماسی با بنده گرفته می شد حضور در شورای سیاستگذاری این جشنواره را می پذیرفتم گفت: با چند نفر از همکاران دیگری که به عنوان شورای سیاستگذاری این جشنواره معرفی شده اند نیز صحبت کردم که همگی از وجود چنین جشنواره ای اظهار بی اطلاع کردند.

همچنین مجید رضاییان، روزنامه نگار با سابقه کشور نیز با تکذیب خبر حضورش در شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران گفت: این انجمن باید با من تماس بگیرد.

حجت الاسلام سید محمود دعایی، سرپرست موسسه اطلاعات نیز در پاسخ به خبرنگار ما ضمن اظهار بی اطلاعی گفت: تا کنون هیچ تماسی با بنده گرفته نشده و معلوم نیست اگر تماس گرفته شود توفیق حضور در این جشنواره را داشته باشم یا نه.

شایان ذکر است در روزهای اخیر نام برخی اساتید پیشکسوت روزنامه نگاری و فعالان مطبوعاتی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران مطرح شده بود که در حال حاضر اغلب اساتیدی که نامشان در این فهرست ذکر شده، از موضوع بی اطلاع هستند!

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: اساتید روزنامه نگاری بی‌خبر از عضویت در صنف
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:18  توسط مصطفی  | 

سرنوشت صدقات صندوق‌ها چه می شود!؟

وقتی در شهر گشت و گذار می‌کنید شاید یکی از المان هایی که همیشه و همه جا جلوی چشمانتان هستند و هر روز از کنار آن رد می‌شوید صندوق‌های صدقات است. صندوق های آبی رنگی به شکل دودست که بینشان نوشته شده "صدقه هفتاد نوع بلا را رفع می کند" حالا دیگر جزئی از هویت شهری اند و اگر نباشند شاید بسیاری از ما که به عادت هر روزه مان صدقه ای کنار می گذاریم تا به دست نیازمندی برسد و بلا از سرمان دور شود سردرگم بشویم و احساس کنیم چیزی را گم کرده ایم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران صندوق‌هایی که با هدف کمک رساندن به افراد کم بضاعت سالهای زیادی است که در سطح شهر نصب شده و بر اساس اعلام کمیته امداد امام خمینی (ره)، به صورت میانگین سالانه 600هزار صندوق صدقه جدید در ایران نصب می‌شود و اکنون به بیش از هفت و نیم میلیون صندوق در کشور رسیده است. در این گزارش فارغ از بررسی همه ابعاد و اهداف ایجاد صندوق های صدقات و مصارف خیری که دارد، پا به یک کارگاه بازسازی صندوق های صدقات گذاشتیم و سپس نحوه جمع آوری کمک های مردمی را جویا شدیم.

ابتدا به کارگاه بازسازی صندوق‌ها سری زدیم تا از نحوه بازسازی این صندوق ها آشنا شویم، صندوق‌های فرسوده بعد از رجوع به کارگاه ابتدا تفکیک می‌شوند و آن دسته از صندوق‌هایی که قابلیت بازسازی مجدد دارند ابتدا به کارگاه آهنگری سپس به کارگاه رنگ سوزی و در آخر نیز به کارگاه رنگ آمیزی ارجاع داده می‌شوند.

در ادامه مسیر و بعد از کارگاه نوسازی به واحد جداسازی و شمارش صدقات سری زدیم مسئول این واحد گفت: هر روز صبح هفت اکیپ سه نفره به مسیرهای مشخص شده در شهر اعزام می‌شوند و تا ساعت دو بعد از ظهر به تخلیه صندوق‌ها می‌پرداختند.

وی ادامه داد: اکیپ‌ها بعد از تخلیه کیسه‌های حاوی پول را که به تفکیک هر صندوق پلمپ شده است به مسئول واحد شمارش پول تحویل می‌دهند و سپس مبالغ هر کیسه از یکدیگر جدا و تفکیک می‌شوند.

یک مسئول واحد شمارش صدقات افزود: در میان این پول‌ها بعضا پول‌ها یا سکه‌هایی دیده می‌شود که از سیستم مالی کشور خارج شدند که در این قسمت نیز این پول‌ها تفکیک و در خزانه انبار می‌شوند و سپس جهت تبدیل آن به پول‌های رایج کشور به بانک مرکزی ارسال می‌شوند.

البته مسئولین کمیته امداد برای در امان ماندن صدقات واریزی مردم از دست متکدیان و معتادان دست به ابتکار عمل جدیدی زده است و با ساخت صندوق‌های صدقات هوشمند که این روزها در ایستگاه‌های مترو شاهد آن هستیم و قرار است در آینده در سطح شهر نصب شوند از سوء استفاده این افراد سودجو جلوگیری می کنند تا امانت دار خوبی برای مردم و افراد بی بضاعت باشند.

بعد از تعریف مراحل تخلیه صندوق‌های صدقات حتما برای شما این سوال مطرح می‌شود که وجوه واریزی به این صندوق‌ها از کجا سر در می‌آورد!؟

مددجویانی در سطح کشور هستند که با همین پول‌ها امروز به خودکفایی رسیده‌اند و برای خودشان یک کارآفرین شده ‌اند و با تاسیس کارگاه‌هایی زمینه اشتغالزایی افراد دیگر را نیز فراهم کرده‌اند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: سرنوشت صدقات صندوق‌ها چه می شود
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 22:2  توسط مصطفی  | 

فرمانده سپاه: پیام رزمایش بازدارندگی است

سرلشکر جعفری در حاشیه رزمایش "پیامبر اعظم ۹" گفت: پیام این رزمایش بازدارندگی است از اینکه دیگران حواسشان را جمع کنند و پیرامون حریم امنیتی جمهوری اسلامی اقدامی نکنند. ما خودمان را مدافع امنیت تنگه هرمز می‌دانیم و این را امروز در این رزمایش به دنیا نشان دادیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) 9 پیرامون جزئیات این رزمایش، گفت: تا این لحظه این رزمایش که با قدرت ایمان و فناوری حاصل شده توسط نیروی دریایی و هوافضای سپاه برای تمرکز بر روی شناورهای دشمن انجام گرفته، به تمامی اهداف خود رسیده است.

وی افزود: قسمت‌های بعدی این رزمایش را در بخش زمینی فردا خواهیم داشت که در عرصه‌‌های دیگر و با تاکتیک‌های دیگر انجام خواهد شد.

سرلشکر جعفری در ادامه با بیان اینکه در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) 9 به دشمن نشان دادیم این توانایی‌هایی که فراهم کردیم برای برقراری امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز است، گفت: این رزمایش بازدارنده است تا دشمنان ما قصدی برای اعمال قدرت یا ایجاد ناامنی نداشته باشند.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر این موضوع که هدف ما برقراری امنیت برای شناورها در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است، گفت: پیام این رزمایش به کشورهای منطقه و متحدین ما، پیام اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و پیام امنیت و صلح منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز است.

وی افزود: ما در این باره برادری‌مان را ثابت کردیم که مشکل ما دشمنان فرامنطقه‌ای هستند و ان‌شاءالله روزی وحدت و همدلی کشورهای منطقه بیشتر شود تا دشمن ما منطقه را ترک کند و منطقه امنیت کامل یابد.

سرلشکر جعفری در ادامه پیرامون استفاده از دانش بومی در فناوری‌ها در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) 9 گفت: سلاح‌ها و فناوری‌هایی که امروز به نمایش گذاشته شد برگرفته از تجربیات بعد از جنگ تاکنون است. البته سلاح و امکاناتی که ما امروز در اختیار داریم قابل مقایسه با زمان جنگ نیست و دشمن ضربه‌ای که از ما خورده است را فراموش نکرده است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این فناوری‌های پیشرفته امروز ما وقتی با نیروی ایمان ما تلفیق می شود ،قدرت بی‌نظیری را ایجاد می‌کند. البته ما دلمان نمی‌خواهد این را به آزمون واقعی بگذاریم اما اگر چنین وضعی پیش بیاید قطعا منطقه دریای عمان، تنگه هرمز و خلیج فارس در تسلط کامل نیروی دریایی سپاه خواهد بود.

سرلشکر جعفری در پایان با بیان اینکه هدف این رزمایش تأمین امنیت منطقه در مواجهه با دشمن خارجی است، گفت: پیام این رزمایش بازدارندگی است از اینکه دیگران حواسشان را جمع کنند و پیرامون حریم امنیتی جمهوری اسلامی اقدامی نکنند. ما خودمان را مدافع امنیت تنگه هرمز می‌دانیم و این را امروز در این رزمایش به دنیا نشان دادیم.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: فرمانده سپاه, پیام رزمایش بازدارندگی است
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 22:2  توسط مصطفی  | 

نگرانی فرمانده آمریکایی از واکنش پوتین

"فیلیپ بریدلاو" ژنرال آمریکایی در مورد واکنش "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه به تصمیم واشنگتن در ارسال سلاح به اوکراین اظهار نگرانی کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از "پرس تی‌وی"، "فیلیپ بریدلاو" ژنرال آمریکایی در مورد واکنش "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه به تصمیم واشنگتن در ارسال سلاح به اوکراین اظهار نگرانی کرده است.

"بریدلاو"؛ فرماندۀ نیروی هوایی روز چهارشنبه اظهار کرد: "به وضوح ما نمی‌دانیم پوتین چه اقدامی انجام خواهد داد. فکر می‌کنم باید آگاه باشیم که این مسئله می‌تواند هم موجب نتایج مثبت و هم نتایج منفی شود."

او همچنین اظهار داشت که دولت اوباما در حال رسیدگی به این مسئله است که آیا نیروهای اوکراینی را در مبارزه علیه نیروهای حامی روسیه در شرق اوکراین تجهیز کند یا خیر.

بریدلاو ادعا کرد: "در حال حاضر ما اوکراینی‌ها را با سلاح‌های مرگ‌بار تجهیز نمی‌کنیم و چیزی که مشاهده می‌کنیم این است که روسیه نیروهایش را تقویت می‌کند. چیزی که مشخص است این است که درحال حاضر شرایط رو به بهبود نیست و هر روز بدتر می‌شود.

او افزود ارسال سلاح سنگین به نیروهای اوکراینی کمک نخواهد کرد.

او در ادامه گفت پنتاگون ماه آینده قصد دارد 600 نیروی اوکراینی را در غرب اوکراین آموزش دهد.

"سرگئی ریابکوف" معاون وزیر خارجۀ روسیه در مورد برنامۀ آمریکا در تجهیز اوکراین گفت مسکو در قبال این "اقدامات تحریک‌آمیز" بی‌تفاوت نخواهد بود و در قبال این اقدامات "پاسخ مناسبی خواهد داد".

روابط میان مسکو و واشنگتن به دلیل بحران موجود در اوکراین رو به تیرگی رفته است.

واشنگتن مسکو را متهم به تجهیز و حمایت از نیروهای حامیِ روسیه در اوکراین کرده است. هر چند که وزارت دفاع روسیه این اتهامات را "بی‌اساس" می‌خواند.

روز سه‌شنبه خودروهای نظامی آمریکایی در رژه‌ای در یکی از شهرهای استونی در نزدیکی مرز روسیه شرکت کردند.

آمریکا نفربرها و دیگر خودروهای نظامی‌اش را در این رژه درخیابان "ناروا" با هدف افزایش تنش‌ها میان دو قدرت زره‌پوش کرد.

"اندرو کوریبکو" مفسر سیاسی روز چهارشنبه و در مصاحبه‌ای با پرس تی‌وی گفت آمریکا در تلاش است تا با اجرای این رژۀ نظامی نزدیک مرزهای روسیه، مسکو را به واکنشی تند "تحریک کند".

کوریبکو افزود واشنگتن در تلاش است تا "روسیه را تحریک به عکس‌العمل کند تا با این کار روسیه را به عنوان یک متخاصم نشان دهد هر چند که این مسئله حقیقت ندارد."


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: نگرانی فرمانده آمریکایی از واکنش پوتین
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 22:1  توسط مصطفی  | 

«شب یلدای» ایران هم به نام کشور آذربایجان!

مدیر کلینیک برند سوئیس گفت: به دلیل عدم حمایت های قانونی(ثبت نکردن برند) تعدادی از برندهای ایرانی در کشورهای دیگر مورد سوء استفاده و تقلب قرار گرفته اند و اکنون شب چله (شب یلدا) به نام کشور آذربایجان در حال ثبت است.

به گزارش خبرنگار ایسنا عظیم فضیلی پور در سمینار «اهمیت برند در واحدهای صنفی» در کرمان با بیان اینکه ثبت جهانی برند مترادف با دو واژه «جهانی سازی» و « تجاری سازی» است تصریح کرد: ثبت جهانی برند بر اساس قوانین سازمان تجاری wto و توافقنامه trips صورت می گیرد که تا به امروز بیش از 160 کشور جهان موافقتنامه trips را امضا کرده‌اند و ایران هنوز به این موافقتنامه بین المللی نپیوسته است.

وی با بیان اینکه ثبت جهانی به معنای ثبت برند در تمام کشورهای جهان نیست و اصطلاحی است که از فواید جانبی سازمان تجارت جهانی wto است، افزود: برند یکی از مهم ترین عناصر بازاریابی و موفقیت یک سازمان است و تصویری است که سازمان یا شرکت را با همه ابعادش معرفی می کند و تصویری از آنچه که هستید و یا می خواهید باشید را در ذهن بیننده، مشتریان، مصرف کنندگان و ... ایجاد می کند. در واقع برند نشانه ای است که شرکت یا سازمان را از دیگر رقبا متمایز کرده و همچنین معرف کالاها و خدمات ایجاد شده توسط شرکت است.

فضیلی پور با بیان اینکه، برند دارای دو بخش حقوقی و مدیریت استراتژیک است اظهار کرد: در بخش حقوقی یک رویداد مهمی در کشور در حال رخ دادن است و در بخش مدیریتی، ارزش افزوده ایجاد می کند. در 5 ماه آینده دوره 10 ساله عضویت ما در wto به پایان خواهد رسید.

وی با اشاره به نظریه یک اقتصاددان مبنی بر اینکه «اگر کالا از مرز عبور نکنند، سربازان عبور خواهند کرد» تصریح کرد: سازمان تجارت جهانی یک حرکت غیر ارادی است که در حال رخ دادن است.

مدیر کلینیک برند سوئیس تاکید کرد: تا 20 سال قبل اگر کشورها مزیت نسبی داشتند به آن می بالیدند، اکنون نفت برای ایران مزیت ندارد. پیش بینی می شود تا 2 سال آینده قیمت نفت به 20 دلار برسد اگر ایران اقتصاد نفتی را رها نکند متضرر خواهد شد پس باید به مزیت های رقابتی پرداخت و آیا ایران اینگونه مزیت ها دارد؟

وی با اشاره به اینکه، 50 کشور دنیا عضو wto شده اند ادامه داد: امروز ما اصلا در بازارهای جهانی حضور نداریم و باید از کشورهایی که قبل از ما عضو فعال تجارت جهانی شده اند، الگوبرداری برداری کرده و معتقدم و این عقب ماندگی امروز برای کشور یک مزیت است.

این دکتری مدیریت استراتژیک برند افزود: سال 1355سهم ایران از کل تجارت دنیا 1.5 درصد بوده است و در سال 1392 در حالی که تجارت جهانی 4 برابر شده سهم ایران به 0.04 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه، کشورهای توسعه یافته، در حال توسعه و کمتر توسعه یافته عضو سازمان تجارت جهانی هستند تصریح کرد: در سال 1385 رییس سازمان هسته ای ایران یشنهاد دادکه ایران عضو wto شود، ایران عضو ناظر سازمان تجارت جهانی به مدت 10 سال شد. این سازمان مسیرها و اینکه در زمینه های بخش کشاورزی، نانو و ... سرمایه گذاری را برای ما مشخص کرد. اما متاسفانه در نانو 4 درصد تنزل پیدا کرده ایم این در صورتی است که، یکی از توانمندی های ایران در صنعت نانو است که ما آن را رها کرده ایم.

فضیلی پور اظهار کرد: شورای عالی بورس مقرر کرد اگر کالای داخلی در بورس عرضه شود با دلار آزاد قیمت گذاری می شود و این در صورتی بود که همان کالا اگر از خارج وارد می شد با دلار دولتی قیمت گذاری می شد و این بود که قیمت اجناس ایران گران شد و باعث ضرر خیلی از شرکتها و برندهای داخلی شد.

وی افزود: در سال 1384 ایران درگیر واردات شد، زمانی که قیمت نفت افزایش پیدا کرد، به واردات کالاهای غیر ضروری پرداخت. از سال 1388 تا 1392؛ 22 درصد کالاهای وارداتی به صنایع غذایی بر می گردد این در حالی است که تنها در سال 1392؛ 74 درصد کالاهای وارداتی مربوط به صنایع غذایی است.

این عضو کمیته علمی برند سازمان توسعه تجارت بیان کرد: آمریکا قصد دارد در سال 2020 واردات نفتی خود را متوقف کند. اگر ایران سیستم های خود را به روز نکند در سال 2021 بزرگترین وارد کننده نفت خواهد شد.

وی تصریح کرد: به طور مثال جلبک هایی که در کف دریا بوجود می آیند از مهمترین فراورده های نفتی تولید آیودیزل است که برای سوخت هواپیما به کار می رود و آلودگی نیز ایجاد نمی کنند و بهترین جایی که در دنیا می توان آن را کشت داد سواحل شمال خلیج فارس است.

فضیلی پور گفت: این پروژه 8 سال پیش در دنیا شروع شد ولی در ایران هیچ اتفاقی رخ نداد. اگر ما این کار را انجام می دادیم ظرف 3 سال کل شرکت های هوایی جهان وابسته به ایران می شدند.

وی تاکید کرد: در سال 1384رتبه ایران در کسب و کار 108 جهان بود و در سال 1392 رتبه ما به 152 رسید و در سال 2014 باز هم ایران 7 درجه سقوط پیداکرد.

این عضو کمیته علمی برند سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه، در سازمان جهانی تجارت سرمایه های اجتماعی، اقتصادی و انسانی لازم است تصریح کرد: در سال 1371 قیمت دلار 7 تومان بود اکنون دلار 27 برابر شده است. این یک سیاست بسیار خوبی بود اما صادرات ما کاهش پیدا کرد.

وی با انتقاد از رتبه ایران در بین برندهای برتر محصولات «حلال» نیز گفت: سهم ایران در میان برندهای برتر «حلال» جهان کمتر از یک درصد است و جالب است که رتبه اول جهان در صنعت حلال را کشور سوئیس دارد که 95 درصد آن را در خارج از سویس تولید می شود و این در حالی است که این محصولات 15 تا 30 درصد گرانتر هستند.

این دکتری مدیریت استراتژیک برند با بیان اینکه، شاخص نوآوری رتبه ایران 120 از بین 140 کشور است، گفت: بودجه امسال قسمت اعظم آن صرف هزینه های دولت شده و فقط 30 هزار میلیارد آن صرف بقیه امور کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه، در شاخص فلاکت ایران رتبه دوم جهان را در سال 1392 داشت افزود: در سال 1384 شاخص فلاکت 22 درصد و در سال 1392 به 51 درصد رسید و این در حالی بود که فروش نفت ایران معادل 25 سال قبل بود.

مدیر کلینیک برند سوئیس گفت: تجارت به عصر تولید، فروش؛ بازاریابی و برند تقسیم بندی شده است و به سه دوره بازاریابی نسل تولید محور، مشتری محور، ارزش محور تقسیم شده است.

وی با اشاره به راهکارهای حضور فعال در عرصه جهانی افزود: متاسفانه برند ایرانی که در عرصه جهانی معروف باشد وجود ندارد. زعفران ما را اسپانیا؛ پسته ما کالیفرنیا؛ خاویار ما را به اسم روسیه می شناسند و مرمر ایران و فرش کاشان در چین تولید می شود. همچنین فیروزه ما به نام افغانستان ثبت جهانی شده است.

این دکتری مدیریت استراتژیک برند با بیان اینکه، در چند سال آینده برای فرزندانمان تاریخ ایران را چگونه بیان خواهیم کرد ادامه داد: بادگیرهای یزد به نام کشور امارات، چوگان ایرانی و تار به نام کشور آذربایجان، رقص سما و سنت قهوه خانه به نام کشور ترکیه؛ نان لواش به نام ارمنستان؛ نای مصنوعی به نام آمریکا؛ خون مصنوعی به نام کشور رومانی؛ ابن سینا به نام شخصیت تاجیک، نظامی گنجوی، ابونصر فارابی دانشمند قزاقی، ابوریحان بیرونی دانشمند ازبکستان؛ مولانا ترکیه؛ پوریای ولی آذربایجان؛ خواجه عبدالله انصاری به نام افغانستان ثبت جهانی شده اند و اکنون شب چله(شب یلدا) به نام کشور آذربایجان در حال ثبت است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: «شب یلدای» ایران هم به نام کشور آذربایجان
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 22:1  توسط مصطفی  | 

درآمد خبرنگاران آزاردهنده است

مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور با اشاره به اینکه نقد دارای یک چارچوب مشخص است، گفت: کسی نمی‌تواند با لباس نقد تخریب‌گری کند.

به گزارش ایسنا محمدرضا صادق در دیدار با اصحاب رسانه در استان قم با اشاره به مشکلات این قشر در سراسر کشور گفت: شهر قم به عنوان پایگاه نشر معارف اهل بیت و عالی‌ترین قرائت از اسلام یعنی مذهب تشیع، جایگاه بسیار خاصی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در میان پیروان مکتب اسلام دارد و حوزه رسانه این استان نیز به همین مناسبت از این جایگاه بالا برخوردار است.

وی افزود: امروز این شهر جایگاه ارزشمندی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد و خبرنگاران این شهر نیز باید متناسب با این جایگاه در حوزه‌های مختلف بدرخشند. در حقیقت خبرنگاران این شهر در بسیاری از حوزه‌ها باید اسوه و الگو باشند.

مشاور رسانه‌ای رییس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به انتظاراتی که از رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های این استان از سوی مسئولین مطرح می‌شود، می‌بایست وظایف خود را نیز نسبت به این خبرنگاران و رسانه‌ها به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و حقوق آن‌ها را نیز استیفا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات خبرنگاران استان قم گفت: از جمله مشکلات عمده‌ای که در این بین مطرح شد مشکلات مرتبط با بیمه خبرنگاران بود. دولت تدبیر و امید خود را موظف کرده است تا تمام مسئولان رسانه‌ها را ترغیب کند که خبرنگاران خود را بیمه کنند و از مزایای بیمه استفاده کنند، به همین دلیل خبرنگاران باید از مسئولین مطبوعاتی خود نیز این مطلب را پیگیری کنند.

وی گفت: مطلب بعدی درباره سطح درآمد خبرنگاران است که صادقانه باید بگوییم این مشکل بسیار آزاردهنده است و با توجه به مسئولیت سنگینی که خبرنگاران به عهده دارند میزان دریافتی آن‌ها بسیار ناچیز است که این مشکل نیز امیدواریم در آینده با تدابیری که اندیشیده می‌شود تا حدودی رفع شود، اما قطعا هیچ هزینه‌ای نمی‌تواند جبران کار سنگینی که خبرنگاران انجام می‌دهند را داشته باشد.

صادق با اشاره به اهمیت راه‌اندازی سازمان صنفی خبرنگاران برای حمایت از حقوق خبرنگاری گفت: خبرنگاران دادستان مردم هستند و باید از حقوق خود دفاع کنند که دفاع از حقوق خبرنگاران درحقیقت کمک بسیاری به رفع بسیاری از معضلات در کشور خواهد کرد.

وی درباره رویکرد تخریبی برخی از اصحاب رسانه‌ها نسبت به فعالیت دولت گفت: راهبرد دولت در مقابل این تخریب‌کنندگان این است که از خود رسانه‌های منصف بخواهیم که با مطالب واقعی خود حقایق را به گوش مردم برسانند و مردم خودشان بهترین قضاوت‌کننده هستند. گفتمان اعتدال گفتمانی است که باید در سراسر کشور در همه ابعاد ساری و جاری شود، نه اینکه به بهانه نقد به تخریب دیگران بپردازیم.

وی گفت: درباره اعطای مجوزهای خبرنگاری به روزنامه‌ها هرکسی که تقاضای کسب مجوز برای رسانه و روزنامه‌ای دارد می‌تواند به شکل آزاد تقاضای خود را مطرح کند و تقاضای او در یک فرآیند کاملا قانونی و شفاف بررسی می‌شود. متاسفانه برخی حتی برای رسانه خود درخواست کسب مجوز هم نکرده‌اند، ولی اعلام می کنند که به ما مجوز نداده‌اند. در حالی که همه این امور نیازمند یک فرایند قانونی شفاف است.

مشاور رسانه‌ای رییس جمهور تصریح کرد: نقد دارای یک چارچوب مشخص است و ویژگی‌های خاصی نیز دارد و کسی نمی‌تواند با لباس نقد تخریب‌گری کند . مطالب ناحق را به زبان بیاورد، زیرا در درگاه خداوند مسئول است.

وی در پاسخ به سوالی درباره زمان سفر رییس جمهور به قم نیز گفت: برخی گمانه‌زنی‌ها در رابطه با زمان این سفر و بهانه‌های این سفر مطرح شده است که واقعا جای تعجب دارد، در حالیکه سفرهای استانی رییس جمهور از قبل پیش بینی شده بود و زمان بندی آن‌ها از گذشته مشخص بود. چهاردهمین سفر رییس جمهور به شهر مقدس 14 معصوم است.

وی تصریح کرد: ارائه آموزش‌های تخصصی به خبرگزاری‌های تخصصی اتفاق بسیار مهمی است که باید در حوزه خبری روی دهد که دولت نیز از این مساله حمایت می‌کند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: درآمد خبرنگاران آزاردهنده است
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 22:1  توسط مصطفی  | 

آزمایش جدیدترین دستاوردهای سپاه در رزمایش

در دومین روز رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) سپاه پاسداران که در جنوب و جنوب غرب کشور و با محوریت نیروی زمینی سپاه در حال برگزاری است، تعدادی از جدید‌ترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌های نیروی زمینی سپاه مورد آزمایش قرار گرفت.

به گزارش ایسنا در جریان دومین روز برگزاری رزمایش پیامبر اعظم (ص) سپاه پاسداران در منطقه سیریک و جاسک سلاح‌های پرنده شناسایی و بدون سرنشین آرپی‌اچ مورد آزمایش قرار گرفت. این پرنده با برد پروازی 14 کیلومتر قادر است در روز و شب با دوربین‌های ترمال و مرئی خود تصویربرداری کند.

موشک کروز بدون موتور جمرات نیز یکی دیگر از سلاح‌هایی است که صبح امروز در این رزمایش از سوی نیروی زمینی سپاه پاسداران مورد آزمایش قرار گرفت.

این موشک قادر است اهداف مورد نظر خود را با ضریب خطای کمتر از یک متر مورد اصابت قرار دهد.

صبح امروز همچنین مین کناه جاده‌ای رمیت و بمب‌های خوشه‌ای قاطع نیز مورد آزمایش قرار گرفت. سلاح قاطع قابلیت شلیک با موشک‌های برجسته را دارد.

مین کنار جاده "رمیت" نیز قادر است با دقت سانتیمتر توانایی نفوذ و انهدام در زره با قطر بیش از 50 سانتیمتر را داراست.

" صیاد" از دیگر سلاح‌هایی است که در جریان دومین روز رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) مورد آزمایش قرار گرفت. صیاد مین جهنده‌ای است که تا ارتفاع 15 متر از زمین بلند شده و منفجر می‌شود.

به گزارش ایسنا، سلاح‌های " واصل" و "خیبر " از دیگر سلاح‌های آزمایش شده در رزمایش امروز بود. "واصل" توانایی پرتاب مواد انفجاری بیش از 100 متر به جلو را دارد. قدرت انفجار سلاح "خیبر" نیز بیش از دو برابر قدرت انفجار تی‌ان‌تی است.

بر اساس این گزارش رونمایی از تیربار چرخشی شش لول "نصیر" و تیر بار سه لول چرخشی آصف از دیگر سلاح‌های آزمایش شده در دومین روز رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) سپاه پاسداران است. "آصف" سلاحی 23 میلیمتری با نرخ تیر 900 الی 1200 تیر در دقیقه و "نصیر" سلاحی با نرخ تیر 2 هزار و 400 تیر در دقیقه است.

همچنین در این رزمایش تک تیرانداز "آرش" و تک‌تیرانداز "سیاوش" مورد آزمایش قرار گرفت. آزمایش‌های ربات‌های شناسایی و ربات‌های مسحلی نیز از دیگر برنامه های دومین روز این رزمایش بود.

ربات شناسایی دارای برد تا عمق 50 کیلومتری خاک دشمن است. ربات مسلح نیز مجهز به تیربار 7.62 است. این ربات قابلیت انهدام اهداف را دارد.

سلاح "حامی" یکی دیگر از سلاح‌های آزمایش شده در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) بود. این سلاح تیرباری هوشمند با کالیبر 12.7 است.

امروز همچنین دیوار مولتی‌سلول از سوی نیروی زمینی سپاه پاسداران مورد آزمایش قرار گرفت. این دیوار قابلیت نصب در یک ساعت را داراست و قدرت نفوذ گلوله‌های مختلف از جمله آرپی‌جی را کاهش می‌دهد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: آزمایش جدیدترین دستاوردهای سپاه در رزمایش
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 22:0  توسط مصطفی  | 

ایران دومین کشور دنیا از نظر تعطیلات رسمی

مشاور وزیر کشور و معاون امور اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی در خصوص ساماندهی تعطیلات سال آینده، گفت: اگر بخواهیم تعطیلات رسمی خود را با سایر کشورها هماهنگ کنیم نباید سلیقه‌ای برخورد کنیم.

به گزارش ایسنا رضا محبوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از نظر دولت در حال حاضر وضعیت تعطیلات در سطح کشور به جای کارکرد مثبت کارکردی منفی داشته و اغلب شهروندان نمی‌توانند برنامه‌ریزی مشخصی برای بهره‌وری از ایام فراغت خود داشته باشند. به علاوه چون عمده تعطیلات کشور بر اساس تاریخ قمری و متغیر است موجب می‌شود افراد نتوانند با برنامه‌ریزی به موقع از تمام فرصت و ظرفیت‌های گردشگری استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت کشور جهت ساماندهی تعطیلات در پی جمع‌آوری نظرات مراجع مختلف است، ادامه داد: به عنوان مثال، ما ظرفیت‌های عظیمی در جنوب کشور داریم، اما به دلیل نبود تعطیلات زمستانی نمی‌توانیم از آن بهره‌مند شویم. همچنین می‌توان اذعان کرد که متاسفانه حتی تعطیلات مذهبی هم با بی‌برنامگی و به بطالت می‌گذرد. از سوی دیگر در اکثر موارد شروع سال تحصیلی هم بر اساس زمان‌بندی تعیین شده در تقویم پیش نمی‌رود، چرا که به عنوان مثال اگر اول مهر وسط هفته باشد ناخودآگاه روز اول مدارس تا شنبه هفته بعد به تعویق می‌افتد.

وی همچنین افزود: در واقع ساماندهی صرفاً به معنای کاهش یا افزایش تعطیلات نیست، بلکه ما باید تمام این بی‌نظمی‌ها را در نظر گرفته و تعداد تعطیلات را با برنامه‌ریزی دقیقی در اختیار شهروندان قرار دهیم. در حال حاضر تعطیلات رسمی کشور 26 روز است و ایران از این بابت دومین کشور دنیا است، این در حالی است که ما فقط روزهای جمعه را به طور رسمی می‌شناسیم، اما در سایر کشورها شنبه و یک‌شنبه پشت سر هم تعطیل‌اند، از این رو می‌توان گفت ما در مجموع کم‌ترین تعطیلات را داریم.

محبوبی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز گفت: مراجع و متخصصان مختلف در این رابطه فهرست‌های مختلفی ارایه می‌دهند، اما در نهایت تمام آن‌ها دارای فصل مشترک هستند. به علاوه اغلب مولفه‌های عنوان شده در مجامع مختلف علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته، روند افزایشی داشته و از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند، از این رو باید تمام اهتمام خود را جهت علت‌یابی رشد آسیب‌ها به کار گیریم.

وی با اشاره به اینکه باید تصمیمات اساسی در سطح ساختاری صورت گیرد، تصریح کرد: تکیه بر دین‌داری و افزایش سرمایه‌های اجتماعی دو مولفه‌ای هستند که تاثیر بسزا و چشم‌گیری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند. از طرفی ارتقاء سطح دین‌داری مردم تنها بر عهده نهادهای سیاسی نیست، بلکه یک باور عمومی است، به علاوه تمهیداتی که منجر به افزایش سرمایه‌های اجتماعی می‌شود نیز کاهش آسیب‌ها را به دنبال دارد.

محبوبی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال، در ماه مبارک رمضان سطح نزاع و سرقت به شکل معناداری کاهش می‌یابد، در نتیجه می‌توان گفت زمینه‌سازی برای پررنگ کردن اعتقادات مردم اثر مستقیم روی کاهش میزان ناهنجاری‌ها می‌گذارد.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: ایران دومین کشور دنیا از نظر تعطیلات رسمی
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:59  توسط مصطفی  | 

10 ماه حبس برای فابیو کاناوارو

کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایتالیا به خاطر شکستن پلمپ خانه‌اش 10 ماه زندانی می‌شود.

به گزارش ایسنا، پس از تحقیقات پلیش مشخص شد که فابیو کاناوارو میزان دارایی‌هایش را کمتر از آنچه بوده گزارش کرده تا مالیات کمتری بپردازد.

او که به همراه تیم ملی فوتبال ایتالیا موفق شده عنوان قهرمانی در جام جهانی 2006 را کسب کند و اکنون نیز سرمربی باشگاه گوانگژو اورگرند چین است، در حال حاضر یک میلیون مالیات پرداخت نشده دارد. این مالیات‌های پرداخت نشده در بین سال‌های 2005 تا 2010 بوده‌اند. کاناوارو 41 ساله در آن دوران در باشگاه‌های یوونتوس و رئال مادرید توپ می‌زد.

فابیو کاناوارو در زمان تحقیقات پلیس موظف بود بیرون از خانه‌اش که پلمپ شده بود بماند اما با زیر پا گذاشتن این قانون، به 10 ماه حبس محکوم شده است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: 10 ماه حبس برای فابیو کاناوارو
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:52  توسط مصطفی  | 

ایوبی: سال ۹۴ سکوت نمی کنیم

رییس سازمان سینمایی در سخنانی مهم درباره نگاه منتقدان به سینمای ایران، انتخابات صنوف خانه سینما، جشنواره فیلم فجر و مدیریت سینما اظهارنظر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در مراسم تجلیل از هیات انتخاب و داوران بخش های مختلف سی و سومین جشنواره فیلم فجر که شامگاه امشب ۶ اسفندماه در هتل انقلاب برگزار شد در سخنانی گفت: به زودی انتخابات صنوف خانه سینما را خواهیم داشت و قبل از برگزار شدن این انتخابات باید نکاتی را متذکر شوم. اول اینکه به کسانی که نگران بی قانونی هستند این اطمینان را می دهم که امکان ندارد انتخاباتی خارج از شرایط و مقررات برگزار شود. من این قول را می دهم که این انتخابات بدون تخطی از قانون برگزار خواهد شد اما از سوی دیگر به همه کسانی که قانون را بر سر نیزه گذاشته و بی قانونی را سرمشق خود قرار داده اند می گویم که دیگر خبری از بی قانونی نیست پس بهتر است بی جهت استرس ایجاد نکنند.

رییس سازمان سینمایی درباره جشنواره فیلم فجر امسال نیز توضیح داد: سی و سومین جشنواره فیلم فجر جشنواره خوبی بود که بسیار باشکوه برگزار شد ولی متاسفانه طبق روال هر سال عده ای هستند که همیشه نگرانی تزریق می کنند و لحظه به لحظه روند برگزاری جشنواره فیلم فجر را مورد آزار و اذیت قرار می دهند و با سوال های بی ربط در جهت ایجاد ناامنی گام برمی دارند اما اینجا می گویم که این افراد دیگر جایی برای سوال کردن ندارند و اتفاقا باید در این شرایط جواب دهند.

وی اضافه کرد: امسال در جشنواره فجر قدم های بلندی در مسیر وحدت برداشتیم. در جشنواره امسال شاهد دینی ترین فیلم ها بودیم چراکه متناسب با قرائت مقام معظم رهبری فیلم دینی ساختیم. به تعبیر ایشان فیلم دینی فیلمی است که استحکام پایه های خانه و خانواده، سبک زندگی و نشان دادن مسایل دینی بینجامد و امسال سالی بود که اغلب فیلم ها بر این پایه ساخته شده بنابراین دینی ترین فیلم ها را در اکران سال آینده شاهد خواهیم بود.

ایوبی تاکید کرد: به همه آقایانی که قبلا پول های گزاف برای سر و سامان دادن صنوف گرفته اند ولی حاصل آن تشکیل بی سر و سامان ترین صنوف شد می گویم که دیگر خبری از این پول ها نیست. سینمای ایران و سینماگران ایرانی با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند که حاصل آن ساخت فیلم در چهارچوب قانون است ولی عده ای نشسته اند ذره بین به دست دنبال مسایل ایدئولوژیک می گردند.

این مدیر سینمایی درباره واژه هایی که برخی منتقدان به کار می برند عنوان کرد: چرا مدام حرف از ساخت فیلم فاخر و یا استراتژیک می زنیم، چرا این دو کلمه را بی معنی کرده ایم که دیگر نمی توانیم از کلمه خوب و شیرین فاخر استفاده درست بکنیم و حالا کلمه استراتژیک باب شده است. من اجازه نمی دهم واژه استراتژیک و فاخر مغازه هایی برای این دوره از مدیریت سازمان سینمایی شود.

وی در بخش دیگر صحبت هایش اشاره کرد: از دوستان تلویزیون انتظار دارم به پخش تیزر فیلم ها بیشتر اهتمام ورزند.

ایوبی در پایان گفت: سال ۹۳ سال صبر و سکوت بود. سال ۹۴ سال صبر است ولی سکوت نخواهیم کرد؛ مطمئن باشید.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: ایوبی, سال ۹۴ سکوت نمی کنیم
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:51  توسط مصطفی  | 

خداقوت رهبر انقلاب به فرماندهان رزمایش

رییس دفتر فرماندهی کل قوا در پیامی سلام مقام معظم رهبری خطاب به فرماندهان و رزمندگان شرکت کننده در رزمایش پیامبر اعظم (ص)9 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رییس دفتر فرماندهی کل قوا ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) پیامی خطاب به فرماندهان و رزمندگان شرکت کننده در رزمایش پیامبر اعظم (ص)9 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه کردند.


متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بی تردید برگزاری نهمین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) که با حضور قدرتمندانه و با صلابت بخشی از توان نیروهای دریایی، زمینی و هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد عرصه‌ای سترگ و ماندگار برای نمایش اقتدار و امنیت پایدار در سایه عزم ملی و مدیریت جهادی و برجسته سازی اراده و ظرفیت‌های سرشار ملت ایران و نیروهای مسلح مقتدر و دلاور جمهوری اسلامی در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی، صیانت ار ازرش‌ها و آرمان‌های انقلاب و رویارویی با تهدیدات و تعرضات بیگانگان به شمار می‌رود.

این رزمایش اقتدار آمیز با ابعاد الهام بخش و معنا‌دار خود، استیصال، ناتوانی و هراس قدرت‌های مستکبر و خیره سر فرا منطقه‌ای برابر عظمت بی‌انتهای ملت نستوه و مقاوم ایران را نمایان و توانمندی‌های ملی برای مقابله با توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان اسلام ناب محمدی(ص) و بدخواهان نظام مقدس اسلامی را آشکارتر از همیشه در معرض حق طلبان عالم قرار داد.

اینجانب ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا امام خامنه‌ای عزیز (مد‌ظله‌العالی) و عرض خدا قوت به فرماندهان و رزمندگان مومن، انقلابی و بی‌ادعای شرکت کننده در این رزمایش بزرگ و افتخار‌آمیز، همت بلند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را ارج می‌نهم و موفقیت بیش از پیش آنان در تقویت قدرت دفاعی و بازدارنده کشور را از درگاه خداوند متعال مسئلت می جویم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سرتیپ بسیجی محمد شیرازی

رییس دفتر فرماندهی معظم کل قوا

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: خداقوت رهبر انقلاب به فرماندهان رزمایش
+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:51  توسط مصطفی  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر