غذا

غذا برای تو

کاندیداهای احتمالی ریاست مجلس خبرگان

آیت‌الله موحدی‌کرمانی از تمایل جامعتین برای دیدار با آیت‌الله مصباح‌یزدی خبر داد.

به گزارش ایسنا، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در حاشیه اجلاس سراسری جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در ارتباط با دیدار جامعتین با مصباح‌یزدی که قرار بود در اسفندماه برگزار شود، اظهار کرد: هنوز این دیدار انجام نشده ولی ما تمایل داریم که این دیدار انجام شود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا در ارتباط با برگزاری انتخابات هیأت رئیسه خبرگان در هفته آتی و کاندیداهای بالقوه ریاست آن، گفت: ممکن است آقایان یزدی، مصباح و هاشمی‌شاهرودی حضور پیدا کنند. حتی ممکن است آقای جنتی نیز در تصمیم قبلی خود تجدیدنظر کنند و در این عرصه حضور پیدا کنند.

وی در مورد کاندیداتوری هاشمی‌رفسنجانی برای ریاست خبرگان نیز گفت: شاید ایشان نیز در این عرصه حضور پیدا کنند.

این عضو مجلس خبرگان در پاسخ به این سوال که در میان خود اعضا در این ارتباط بحثی شده است یا نه، گفت: شاید این اتفاق افتاده باشد ولی من چیزی نشنیده‌ام.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: کاندیداهای احتمالی ریاست مجلس خبرگان
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:49  توسط مصطفی  | 

شوهر، عامل آزار و اذيت همسرش را مثله کرد

+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:48  توسط مصطفی  | 

لغو سفر فائزه هاشمی به بجنورد

سفر فائزه هاشمی به بجنورد به علت اعتراض شدید مردم و دانشجویان استان خراسان‌شمالی‌ لغو شد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، سفر فائزه هاشمی که قرار بود امروز برای شرکت در نشست اصلاح‌طلبان و دیدارهایی با محوریت انتخابات انجام شود، به‌دلیل ‌اعتراض‌های شدید جمعی از مردم و به‌ویژه دانشجویان استان خراسان‌شمالی لغو شد.

بهرام شیخ‌نژاد یکی از فعالان اصلاح‌طلب دعوت‌کننده فائزه هاشمی به خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن تائید این خبر، اظهار داشت: به‌دلیل فضای ایجاد شده در سطح استان نسبت به سفر وی، این سفر لغو شد.

‌شیخ‌نژاد اعلام کرد که سفر فائزه هاشمی به استان خراسان‌شمالی قرار بوده یک سفر شخصی باشد.

به گزارش تسنیم، سفر فائزه هاشمی به بجنورد با اعتراض‌ و تجمع دانشجویان ‌روبه‌رو شد و علاوه بر آن مردم در تجمعی اعتراض‌آمیز در مسجد انقلاب بجنورد و صدور بیانیه نسبت به ‌حضور و سفر وی به این استان واکنش نشان دادند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: لغو سفر فائزه هاشمی به بجنورد
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:48  توسط مصطفی  | 

بازگشت دیپلمات ایرانی ربوده شده در یمن

$("#showcase_18976").awshowcase( { content_width: 510, content_height: 340, fit_to_parent: false, auto: true, interval: 3000, continuous: true, loading: true, tooltip_width: 200, tooltip_icon_width: 32, tooltip_icon_height: 32, tooltip_offsetx: 18, tooltip_offsety: 0, arrows: true, buttons: false, btn_numbers: false, keybord_keys: true, mousetrace: false, /* trace x and y coordinates for the mouse */ pauseonover: true, stoponclick: false, transition: 'fade', /* hslide/vslide/fade */ transition_delay: 0, transition_speed: 500, show_caption: 'onhover', /* onload/onhover/show */ thumbnails: false, thumbnails_position: 'outside-last', /* outside-last/outside-first/inside-last/inside-first */ thumbnails_direction: 'vertical', /* vertical/horizontal */ thumbnails_slidex: 1, /* 0 = auto / 1 = slide one thumbnail / 2 = slide two thumbnails / etc. */ dynamic_height: false, /* for dynamic height to work in webkit you need to set the width and height of images in the source. usually works to only set the dimension of the first slide in the showcase. */ speed_change: true, /* set to true to prevent users from swithing more then one slide at once. */ viewline: false, /* if set to true content_width, thumbnails, transition and dynamic_height will be disabled. as for dynamic height you need to set the width and height of images in the source. */ custom_function: null /* define a custom function that runs on content change */ });


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: بازگشت دیپلمات ایرانی ربوده شده در یمن
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:48  توسط مصطفی  | 

توزیع چهارمین بسته حمایت غذایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه از این پس حق بیمه و مستمری زنان سرپرست خانواری که مجددا ازدواج کنند قطع نخواهد شد، گفت: سازمان تامین اجتماعی بخشنامه لازم را در این زمینه از امروز به تمامی ادارات سطح کشور ابلاغ خواهد کرد.

به گزارش خبرگزرای فارس، علی ربیعی در مراسم افتتاحیه بخش مراقبت‌های ویژه قلب نوزادان در بیمارستان طبی کودکان با هدف پروژه کاهش مرگ و میر کودکان و نوزادان قبل و بعد از عمل جراحی بیماری‌های قلبی اظهار داشت: این پروژه مهم و قابل توجه توسط یکی موسسه خیریه تحت عنوان موسسه زنجیره  امید صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه اشاره شده اقدامی برای بهبود بیماران و کاستن آلام و دردهای آنها است، گفت: این حرکت ستودنی است و قابل تقدیر است چرا که شاهد هستیم انسان‌های خیر و نیکوکار توجه ویژه‌ای را به کودکان بیمار و یتیم دارند.

ربیعی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های دولت تدبیر و امید گفت: یکی از ویژگی‌های این دولت فروتنی آن است و دولتی است که تمام ظرفیت‌های جامعه برای کمک به نیازمندان دعوت به عمل می‌آورد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که دولت تدبری و امید و نیز تلاش می‌کند که در ارائه مجوز به ngoها و سازمان‌های غیر دولتی سختگیری نکند افزود: طی یک برنامه‌ریزی مدون و مستمر صدور مجوز به سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها از جمله زنجیره امید آسان شده است.

ربیعی با بیان اینکه در شورای عالی رفاه موضوع صدور مجوزها در دستور کار قرار گرفته است، گفت:‌ در این بخش تلاش می‌شود مشکلاتی که سازمان‌های مردم نهاد در گذشته داشتند مرتفع شود و در ارائه مجوزها شرایط  آسان‌تری در نظر گرفته شود.

وی گفت: موسسه زنجیره امید یکی نمونه موفق ان‌جی‌اوها و سازمان‌های غیر دولتی محسوب می‌شوند که توانسته است ارتباطات بین‌المللی و جهانی مناسبی را برقرار کند و همین‌انک این موسسه با کشور فرانسه ارتباط خوبی را دارد.

ربیعی تصریح کرد: ساماندهی نیروهای خیر و نیکوکار یکی از برنامه‌های مجموعه وزارت رفاه محسوب می‌شود و در این زمینه بنا داریم از ظرفیت‌های خیرین به نحو احسن استفاده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به تصمیم جدید وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی برای زنان سرپرست خانواری که مجددا ازدواج می‌کنند گفت: در گذشته زنان سرپرست خانواری که از حق بیمه و مستمری برخوردار بودند چنانچه ازدواج می‌کردند از دریافت حق بیمه مستمری منع می‌شدند و همین موضوع مشکلات عدیده‌ای را برای این گروه از جامعه به وجود می‌آورد.

ربیعی گفت:‌ در همین راستا و بر اساس تصمیم گرفته شده از این پس زنان سرپرست خانواری که از حق بیمه و مستمری استفاده می‌کردند چنانچه مجددا ازدواج بکنند مستمری و حق بیمه آنها قطع نخواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این موضوع به زودی به صورت بخشنامه از امروز توسط سازمان تامین اجتماعی ابلاغ خواهد شد.

ربیعی در ادامه با اشاره به تصمیم دیگر شورای عالی رفاه برای تامین مسکن خانواده‌های کم درآمد و بی‌بضاعت گفت:‌ طرحی تحت عنوان مسکن امید در دستور کار وزارت رفاه و وزارت شهرسازی است که به زودی جزئیات لازم در این زمینه اعلام خواهد شد.ژ

وی همچنین در خصوص تعرفه‌های درمانی سال 94 گفت: در این خصوص نیز جلسات مستمری با حضور وزیر بهداشت و نمایندگان بیمه‌ها برگزار می‌شود و با توجه اصلاح کتاب ارزش نسبی و تعرفه‌ها پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری رقم تعرفه‌های سال 94 مشخص شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی وزارت رفاه جهت توزیع چهارمین بسته حمایت غذایی به خانواده‌های نیازمند و محروم و همچنین مددجویان بهزیستی و کمیته امداد گفت: در حال حاضر توزیع مرغ از بسته‌های حمایت غذایی آغاز شده است و متقاضیان می‌توانند پس از دریافت پیامک با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه و مرغ را دریافت کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه سایر اقلام نیز در هفته پایانی اسفند به خانواده‌های متقاضی داده خواهد شد گفت: توزیع این بخش نیز از طریق پیامک به خانواده‌ها اطلاع رسانی خواهد شد و بعد از ان خانواده‌ها می توانند با مراجعه به فروشگاه‌ها اقلام در نظر گرفته شده را دریافت کنند.

ربیعی خاطر نشان کرد:‌ در این مرحله نیز به 10 میلیون نفر از خانواده‌های نیازمند و محروم شناسایی شده بسته‌های حمایت غذایی داده خواهد شد.ضمن اینکه شناسایی خانواده‌های نیازمند در سال‌های بعدی ادامه خواهد داشت و در نهایت تعدادی به دریافت بسته‌های امنیت غذایی اضافه و تعدادی نیز پس از توانمندسازی و خودکفایی از چرخه دریافت بسته‌های حمایت غذایی خارج می‌شوند.

ربیعی در ادامه با اشاره به تلاش بیمه‌های تکمیلی در بحث درمان گفت: این بیمه‌ها نیز تلاش می‌کنند تا حمایت ویژه‌ای را از بیمه‌شدگان داشته باشند و چنانچه مشکلاتی در این زمینه وجود داشته باشد با تعامل و همکاری قطعا قابل حل است.

وی گفت: در اجرای طرح تحول سلامت که با مدیریت وزارت بهداشت آغاز شده است، اقدامات خوبی صورت گرفته و بیمه‌ها نیز همکاری‌های لازم را داشته‌اند  و ما بنا داریم قدم به قدم در ا ین طرح به سمت جلو گام برداریم و مشکلات و موانع را اصلاح و برطرف کنیم.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: توزیع چهارمین بسته حمایت غذایی
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:47  توسط مصطفی  | 

جاده‌های 4 استان کشور برفی شد

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا درخصوص وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور گفت: در محورهای مواصلاتی 4 استان کشور و همچنین شرق استان تهران برف می‌بارد.

سرهنگ نادر رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در گفت‌وگو با فارس با اعلام این خبر افزود: برابر آخرین اخبار دریافتی در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل ( اکثر محورها)، البرز (ارتفاعات محور کرج - چالوس)، مازندران ( ارتفاعات هراز و کرج - چالوس) و شرق استان تهران ( محور فیروزکوه) بارش برف گزارش شده است.

وی افزود: در استانهای خراسان رضوی ( رباط سنگ، تربت حیدریه )، سمنان (میامی - سبزوار) گیلان (کل محورها) بارش باران گزارش شده است.

سرهنگ رحمانی تصریح کرد: سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام  و ترافیکی روان برخوردار است.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: جاده‌های 4 استان کشور برفی شد
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:47  توسط مصطفی  | 

‌حاجی صادقی: فتنه نرم در حال وقوع است

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران به تشریح و تدوین رسالت‌های جامعه روحانیت در جهان امروز پرداخت و گفت: خطراتی چون بی‌طرف بودن و القاء تقابل‌های دروغین و فتنه نرم اسلام و انقلاب را تهدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی پیش از ظهر امروز در جمع روحانیون و نمایندگان ولی فقیه نیروهای مسلح اصفهان اظهار کرد: غفلت از هدف و فلسفه وجودی یکی از مهمترین عوامل خروج از مسیر مستقیم است و ‌اگر در مسیر به هدف و آرمان‌ها توجه نکنیم به بزرگترین آفت در راستای انجام وظیفه دچار می‌شویم.

وی با بیان اینکه روحانیت به طبع سربازی امام زمان و اهل‌بیت سه رسالت کلان دارد که می‌توان به تبیین و فسیر و ارائه اسلام به نحو واقعی به عنوان نخستین رسالت اشاره کرد، افزود: ‌خروجی و دستاورد وظیفه حاکمیت احکام خدا بر زندگی انسان است.

حاجی‌صادقی با بیان اینکه دومین رسالت قشر روحانیت عملیاتی کردن احکام خدا در جامعه است که استقرار حاکمیت دینی ماحصل آن است، عنوان کرد: دفاع از اسلام، دفع و رفع انواع تهاجمات به عنوان وظیفه روحانیت است، روحانیت باید هم در حمله نرم و هم حمله سخت دشمنان تمام قد از اسلام دفاع کند.

وی با اذعان به اینکه فتنه بزرگتری در راه است گفت: امروز فتنه نرم علیه اسلام و انقلاب و نیروهای ارزشی در حال وقوع است، فتنه تاریک‌کننده فضای آگاه‌ساز است.

حاجی‌صادقی با بیان اینکه اولویت سه وظیفه یاد شده در برهه‌های زمانی تغییر می‌کند، گفت: امروز قابل قبول نیست که قشر روحانیت خود را محدود به فضای حوزوی کند و فریاد بزند کاری به سیاست و حاکمیت ندارد.

وی ضمن انتقاد از ادبیات ناصحیح آخوند حکومتی و دولتی، گفت: استقلال روحانیت نباید در هیچ زمانی آسیب ببیند، باید توجه داشته باشیم بی‌طرف بودن و نداشتن موضع مزیت و حسنه نیست بلکه دقیقاً تفکری است که برخی از اعراب در زمان امام علی به آن امام شریف گفتند.

وی ابراز کرد: تفکر دین اسلام منهای انقلاب تفکری است که در زمان امام علی از زبان عبدالله‌ابن عمر نیز بیان شد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط امروز بی‌طرف بودن عین فعالیت در جبهه دشمن کردن است.

وی در ادامه به تشریح الزامات برای انجام سه ‌وظیفه یاد شده توسط روحانیت پرداخت و گفت: درک عمیق، جامع و کامل از دین و هدایت دینی نخستین التزام است.

وی توضیح داد: کسانی که امروز منحرف شده‌اند و جزء اپوزیسیون لندن‌نشین هستند و اسلام را زیر سئوال می‌برند شاگردی حوزه‌های علمیه را نکرده و گامی در راستای شناخت اسلام بر نداشتند.

حاجی‌صادقی تاکید کرد: اگر امروز در اقتصاد می‌لنگیم به واسطه عدم اهتمام لازم به اجرای شریعت و دین و اقتصاد اسلامی است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: نابسامانی موجود در کشور به دلیل عمل کردن به شریعت نیست بلکه به واسطه عمل نکردن به دین است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: امروز عده‌ای در صددند تقابل‌های دروغین را در جامعه القا کنند، تعقل یا تعبد، خدا یا مردم، علم یا ایمان و اخیراً اصول یا منافع همگی جزء تقابل‌های دروغین هستند.

وی ضمن انتقاد شدید از بیان چنین تقابل‌ها از سوی دولت‌مردان دولت یازدهم گفت: بیان کردن اصول یا منافع حرف خطرناکی است، ما معتقدیم که دستیابی به منافع با ایستادگی در اصول محقق می‌شود.

حاجی صادقی با اشاره به حربه برخی از خائنان و دشمنان مبی بر دو قطبی کردن جامعه و هشدار نسبت به این امر خطرناک افزود: دشمن اصول و دین ما را نشانه گرفته و آگاه‌سازی و بصیرت بهترین راه مقابله با آن است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اینکه دومین التزام برای انجام وظیفه توسط روحانیت خودسازی است، گفت: دنیاگرایی و توجه به ذخایر دنیوی مهمترین سد انجام وظایف روحانیت است.

وی یادآور شد: سومین اقدام برای انجام رسالت، بصیرت و داشتن واقع‌بینی نسبت به واقعیت‌ها است. بصیرت نسبت به هدف، مسیر، انتخاب راه و دشمن حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه حزب‌الله لبنان، عراق، سوریه و یمن از فرزندان انقلاب اسلامی هستند گفت: جان انقلاب ایران اسلام ناب است.

حاجی صادقی با تاکید بر اینکه ایجاد 3 اسلام، اسلام سکولار، اسلام تکفیری و اسلام شیعه افراطی از حربه‌های دشمنان و نظام استکباری برای ممانعت از رشد اسلام ناب محمدی است، تصریح کرد: کارگردان ترس اسلام منحرف یاد شده، نظام سلطه و آمریکا است.

وی در پایان افزود: فتنه دهه 90 فتنه عظیم بزرگی است که تنها با سلاح بصیرت در شناخت دشمن و شناخت تکلیف می‌توان با آن مقابله کرد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: ‌حاجی صادقی, فتنه نرم در حال وقوع است
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:47  توسط مصطفی  | 

کری اعراب را در جریان مذاکرات قرار داد

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس آنها را در جریان مذاکرات هسته‌ای با ایران قرار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه  در دیدار با وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس آنها را در جریان پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای ایران قرار داده و به آنها اطمینان داده که توافق (با ایران) به منافعشان آسیبی وارد نمی‌کند.

جان کری روز گذشته پس از دیدارهای دوجانبه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود در مونترو سوئیس به ریاض پایتخت عربستان سعودی رفت تا درباره برنامه هسته‌‌ای ایران با مقامات کشورهای عربی دیدار و گفت‌وگو کند.

وزیر خارجه آمریکا قرار است پس از دیدار با وزرای خارجه 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس با ملک سلمان بن عبدالعزیر پادشاه عربستان سعودی و محمد بن نایف جانشین ولیعد و وزیر کشور عربستان نیز دیدار داشته باشد.

عربستان سعودی، کویت، بحرین، قطر، امارات متحده عربی و عمان 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند.

جان کری همچنین صبح امروز به صورت جداگانه با یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: کری اعراب را در جریان مذاکرات قرار داد
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:46  توسط مصطفی  | 

سقوط یک جنگنده ترکیه و کشته شدن دو نفر

ارتش ترکیه در بیانیه‌ای از سقوط یک جنگنده در نزدیکی شهر «قونیه» و کشته شدن دو نفر خبر داد

به گزارش خبرگزاری فارس، ارتش ترکیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که یک جنگنده ترکیه در نزدیکی شهر «قونیه» سقوط کرد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» ترکیه در حادثه سقوط این جنگنده دو نفر از خدمه‌ها کشته شدند.

رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد که این جنگنده مدل «اف-۴ ای» از پایگاه هوایی اسکی شهر پرواز کرد و حدود یک ساعات دیگر هنگام انجام تمرینات آموزشی به دلیل نامشخصی سقوط کرد.

این دومین حادثه ای است که در کمتر از دو هفته در ترکیه رخ می دهد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: سقوط یک جنگنده ترکیه و کشته شدن دو نفر
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:46  توسط مصطفی  | 

تبلیغاتی متفاوت از کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی

این روزها اگر در پاسخ به تماس تلفنی که با شما برقرار شده صدای گوینده نام آشنایی را شنیدید تعجب نکنید.

 گروهی از کارآفرینان فناوری اطلاعات و ارتباطات (ict) برای حمایت از کاندیدای اصلح خود در انتخابات اتاق بازرگانی اقدام به راه اندازی سامانه ای برای معرفی مهندس وحید صدوقی در قالب پیام صوتی کرده اند.

استفاده از مزیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در فعل و انفعالات انتخاباتی به دیروز وامروز بر نمی گردد و هر صنف و گروهی برای حمایت های خود از شخص خاصی از آن بهره برده است.

 برای اولین بار در اقدامی جدید و در تماس تلفنی از یک خط اعتباری همراه اول به اعضای اتاق بازرگانی، صدای ضبط شده یکی از گویندگان رادیویی که خود را نماینده ی جمعی از کارآفرینان فناوری اطلاعات و ارتباطات (ict) معرفی می کند، به اعضای اتاق بازرگانی پیشنهاد می دهد به مهندس وحید صدوقی رای دهند.

مهندس وحید صدوقی، مدیر عامل شرکت همراه اول و نامزد انتخابات بازرگانی در دهمین دوره است.

باید منتظر ماند و دید تا پایان این دوره از انتخابات هر یک از این کاندیدا ها به چه فناوری هایی برای معرفی خود روی می آورند.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تبلیغاتی متفاوت از کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:46  توسط مصطفی  | 

اسد: بقای من به دلیل حمایت مردم است

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که علی رغم صف بندی غرب و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و حمایت مالی و تسلیحاتی آنها از تروریست ها اما موفقیت همراه وی بوده است چراکه او از حمایت مردم خود برخوردار است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه المیادین، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه چهارشنبه شب در مصاحبه ای عنوان داشت: چگونه ممکن است یک انقلابی فرو بپاشد یا شکست بخورد در حالی که این انقلاب از حمایت مالی و تسلیحاتی غرب و کشورهای منطقه برخوردار است و در عین حال یک دیکتاتوری مردم خود را بکشد و مردم این دیکتاتور در کشورهای منطقه و غرب علیه وی باشند اما او موفق شود؟!

اسد عنوان داشت: دو احتمال وجود دارد یا اینکه شما دروغ می گویید یا اینکه در مورد یک سوپرمن صحبت می کنید! اما این رئیس جمهور یک سوپرمن نیست و یک رئیس جمهور عادی است و توانست چهار سال ادامه دهد فقط به این خاطر که از حمایت مردم برخوردار بود اما مساله به معنای حمایت تمام مردم سوریه از وی نیست بلکه پشتیبانی قشر گسترده ای از سوری ها از وی است.

رئیس جمهوری سوریه در ارزیابی اوضاع کشورش گفت: سوریه یک کشور شکست خورده نیست و نهادها همچنان فعالیت می کنند و حقوق ها پرداخت می شود حتی این مساله در برخی از مناطق تحت تصرف تروریست ها نیز صدق می کند.

وی تاکید کرد: علی رغم فاجعه انسانی که سوری ها با آن مواجه هستند اما مردم سوریه مصمم هستند تا با اراده در زمینه مبارزه با تروریسم عمل کرده و از دولتشان حمایت کنند.

اسد همچنین خاطرنشان کرد: اعداد و ارقامی که در رسانه های غربی درخصوص تعداد کشته شدگان اعلام می گردد که بیشتر از 200 هزار تن است، در آن مبالغه صورت گرفته است.

بشار اسد همچنین عنوان داشت تظاهرات هایی که در ماه های نخست درگیری ها در شهرها و مناطق سوریه برپا شد به هیچ وجه مسالمت آمیز نبود و این تظاهرکنندگان نیروهای پلیس را کشتند و مسوولان غربی باید حقیقت را در مورد سوریه به افکار عمومی در کشورهایشان بگویند.

وی عنوان داشت: حقیقت آن چیزی است که مسوولان سوری از آغاز در مورد وجود تروریست ها در سوریه می گفتند که مردم و نظام را هدف قرار می دهند.

رئیس جمهوری سوریه اعلام کرد که غربی ها از گروه های مسلحی که در سوریه علیه نظام می جنگند، حمایت می کنند و علاوه بر آن این گروه ها از حمایت های عربستان، قطر و ترکیه نیز برخوردار هستند.

وی درخصوص موضع فرانسه نیز عنوان داشت: منافع مالی مسوولان در فرانسه را به این سمت سوق داده است که ارزش های آزادی، برادری و دموکراسی و تمام چیزهایی را که در گذشته آنها را ترویج می کردند با دلارهای نفتی عوض کنند. فرانسوی ها به دلیل رابطه خود با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس که مبتنی بر این منافع است، علیه نظام سوریه موضع گیری کرده اند.

بشار اسد درخصوص سفر تعدادی از اعضای پارلمان فرانسه به سوریه که جنجال گسترده ای را در فرانسه برانگیخت، گفت: این سفر غافلگیرانه نبود.

وی افزود: این اعتقاد را داریم که بیشتر مسوولان در دولت این هیات را می شناختند و با آن مخالفت نکرده بودند و این هیات نخستین هیاتی نبود که از فرانسه و از کشورهای دیگر به سوریه آمده است. هیات های مختلف، فعالان و میانجیگران و برخی از مسوولان به نزد ما آمدند تا با ما در پشت میز مذاکره صحبت کنند.

رئیس جمهوری سوریه خاطرنشان کرد: این سفر به روشی رسمی سازمان دهی شده بود و آنها جدول زمانی و دستور کاری برای این سفر داشتند و از هفته ها قبل برای سفر این هیات مقدمه چینی ها صورت گرفته بود.

اسد همچنین خاطرنشان کرد: نظام بین المللی که سازمان ملل و شورای امنیت نماینده آن هستند و باید مشکلات را حل کنند و از حاکمیت کشورهای مختلف حمایت کرده و مانع از جنگ شوند، عملاً در انجام ماموریت خود شکست خورده اند.

رئیس جمهوری سوریه تصریح کرد: مفهوم مخالفان میانه رو یک توهمی بیش نیست و کسانی که عرصه تروریسم را در سوریه تحت تصرف دارند یا داعش یا النصره و برخی از گروه های کوچک دیگر هستند.

اسد گفت: مسوولان غربی اراده مبارزه با تروریسم را ندارند چراکه آمریکایی ها اعلام کردند که پنج هزار نیرو را آموزش خواهند داد که این اقدام نمونه دیگری از حمایتشان از تروریست ها است.

رئیس جمهوری سوریه خاطرنشان کرد: راه حل در سوریه سیاسی است و طرف دیگر (مخالفان) در ژنو از سوی غرب انتخاب شدند.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: اسد, بقای من به دلیل حمایت مردم است
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:46  توسط مصطفی  | 

تهدید به دار زدن غایبان سخنرانی نتانیاهو

دیپلماسی ایرانی نوشت: بنیامین نتانیاهو درحالی سخنرانی جنجالی خود را انجام داد که آن طور که انتظار می رفت در آن دست به افشاگری نزد و عملاً حرفی برای گفتن نداشت تا جایی که باراک اوباما هم در انتقاد به سخنرانی وی گفت وی حرف تازه ای نداشت و این که ادعاهای پیشینش را تکرار کرده بود.

اظهار نظرها و مواضع دو طرف پیش از این سخنرانی به اوج خود رسیده بود. تا جایی که اوباما، بایدن و کری حاضر نشدند با وی دیدار کنند و مقامات ارشد دولت به وضوح از این که نتانیاهو قصد دارد در مذاکرات دخالت کند خشمگین بودند. کار به جایی رسید که سخنرانی سوزان رایس و سامانتا پاور در نشست ایپک به اعتراض حضار ختم شد.

حتی در روز قبل از انجام سخنرانی تحلیل هایی از سوی منابع اسرائیلی به نقل از مقاماتشان منتشر شده بود که نتانیاهو قصد دارد جزئیات محرمانه ای از مذاکرات را در سخنرانی اش افشا کند تا توافق صورت نگیرد.

حواشی سخنرانی

سخنرانی 40 دقیقه ای نتانیاهو در جلسه مشترک کنگره در حالی صورت گرفت که 58 نماینده و سناتور دموکرات آن را بایکوت کرده بودند و در این جلسه حاضر نشدند. این درحالی بود که در روزهای قبل از انجام این سخنرانی، نشست سالیانه ایپک هم در حال برگزاری بود و چندین هزار نفر از اعضای این لابی در واشنگتن حضور داشتند و فشار زیادی به اعضای کنگره می آوردند تا در این سخنرانی شرکت کنند.

با تمام این فشارها 48 نماینده و 8 سناتور این سخنرانی را بایکوت کردند. در مقابل، تمام جمهوری خواهان در این جلسه شرکت کردند. اسامی سناتورهایی که این جلسه را تحریم کرده بودند شامل این افراد می شود:

ال فرانکن، تیم کین، پاتریک لیهی، برنی سندرز، برایان شاتز، مارتین هاینریش، الیزابت وارن و شلدن وایتهاوس. اسامی نمایندگانی هم که در جلسه حضور نداشتند شامل این افراد می شود:

کارن باس، ارل بلامنور، کوراین براون، جی.کی باترفیلد، لوئیس کپز، آندره کارسون، خواکین کاسترو، کاترین کلارک، لیسی کلی، جیمز کلایبرن، استیو کوهن، بانی واتسون کولمن، جان کانیرز، دنی دیویس، رزا دیلارو، پیتر دیفازیو، دیانا دیگت، لوید داگت، دانا ادواردز، کیث الیسون، چاکا فتاح، مارسیا فادج، رائول گریخالوا، لوئیز گوتیرز، دنی هک، روبن هینوجوزا، ادی برنیس جانسون، مارسی کاپتور، ریک لارسن، بارابارا لی، جان لوئیز، دیو لوبساک، زویی لوفگرن، بتی مک کالوم، جیم مک درموت، جیم مک گاورن، جری مک نرنی، گریگوری میکز، جیون مور، النور هلمز نورتون، بتو اورورک، چلی پینگری، دیوید پرایس، سدریک ریچموند، ژان شاکوفسکی، بنی تامپسون، مایک تامپسون و جان یارموث.

اکثریت افرادی که در جلسه حضور نداشتند، عضو فراکسیون سیاهپوستان بودند و کارسون و الیسون دو نماینده مسلمان هم از تحریم کنندگان این سخنرانی بودند. عصبانیت تندروها از دست دموکرات ها به حدی است که آندرا شیا کینگ، عضو جنبش پوپولیست تی پارتی در برنامه رادیویی اش گفت: «من دوست داردم این افراد هزینه شرکت نکردن در سخنرانی نتانیاهو را با جانشان بدهند، آنها باید در مقابل ساختمان کنگره به دار آویخته شوند.» کینگ سیاهپوستانی که در این جلسه حضور نداشتند را آدم های رذلی نامید که همانند مرغ قدقد می کنند.

نکته دیگری که در این گونه سخنرانی ها مهم است، ایستاده تشویق کردن حضار است. در سخنرانی های که رئیس جمهور برای اعضای کنگره انجام می دهد، آن قسمت هایی که مورد حمایت هر دو حزب قرار دارد، آنها می ایستند و وی را تشویق می کنند. در بعضی از قسمت ها هم فقط هم حزبی های رئیس جمهور وی را مورد تشویق قرار می دهند. از این رو ایستاده تشویق کردن تبدیل به عاملی مهم در این گونه سخنرانی ها شده است.

در سخنرانی دیشب نتانیاهو، اعضای کنگره 26 بار وی را ایستاده مورد تشویق قرار دادند. در سال 2011 که وی در کنگره سخنرانی داشت، این میزان 28 بار بود. همچنین نتانیاهو دومین رهبر یک کشور خارجی است که پس از وینستون چرچیل، سه بار در جلسه مشترک کنگره سخنرانی کرده است.

در جلسات مشترکی که در کنگره صورت می گیرد و رئیس جمهور یا مقام یک کشور خارجی در آن سخنرانی می کنند، در پشت سر سخنران، رئیس مجلس نمایندگان و رئیس سنا نشسته اند. در جلسه دیشب، جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان حضور داشت اما جو بایدن به عنوان رئیس سنا (معاون رئیس جمهور، رئیس سنا محسوب می شود و فقط در زمانی که آرای مجلس سنا به صورت 50-50 مساوی قرار می گیرد، در جلسه حضور پیدا می کند و رای می دهد.) حضور نداشت.

بایدن به نشانه اعتراض در این جلسه شرکت نکرده بود و به جای وی سناتور اورین هتچ (جمهوری خواه) که با 80 سال سن، رئیس سنی سنا است، نشسته بود. سناتور هتچ از 3 ژانویه که جمهوری خواهان کنترل سنا را به دست گرفتند، به عنوان نودمین رئیس سنی سنا انتخاب شد.  

پر کردن جای خالی بایدن در جلسه سخنرانی از طریق روش قانونی و محتملی انجام شد، اما بینر برای این که صندلی خالی این 58 دموکرات را پر کند و از نمود عینی این افتضاح در فیلم های تلویزیونی جلوگیری کند، از کارمندان کنگره استفاده کرد و آنها را به جای دموکرات های غایب نشاند.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تهدید به دار زدن غایبان سخنرانی نتانیاهو
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:45  توسط مصطفی  | 

تعطیلی مدارس نیویورک در اعیاد فطر و قربان

به دستور شهردار نیویورک اعیاد فطر و قربان به تعطیلات رسمی مدارس نیویورک اضافه شد.
 
به گزارش ایرنا، بیل دبلازیو شهردار فعلی نیویورک پیش از پیروزی در انتخابات شهرداری شهر نیویورک در منطقه بروکلین که از مناطق پر جمعیت مسلمان نشین این ایالت محسوب می شود، زندگی می کرد و در مبارزات انتخاباتی خود قول افزودن اعیاد مسلمانان به تقویم تعطیلات رسمی مدارس این شهر را داده و دلیل آن را احترام به مذاهب عنوان کرده بود.
 
وی روز چهارشنبه ازطریق شبکه توویتر رسما این خبر را اعلام کرد و سپس درجمع دانش آموزان یکی ازمدارس شهر نیویورک هدف از این اقدام را فراهم کردن فرصت شرکت دانش آموزان مسلمان در اعیاد و فرایض دینی خود اعلام کرد.
 
بر اساس آمار های رسمی دولت آمریکا، حدود یک میلیون نفر از ساکنان شهر نیویورک پیرو دین اسلام هستند و نزدیک به 95 درصد از کودکان آن ها در مدارس دولتی این شهر به تحصیل مشغولند.
 
طرح تعطیلی رسمی مدارس دولتی نیویورک در اعیاد اسلامی در سال 2009 نیز با رای قاطع شورای شهر نیویورک به تصویب رسیده بود اما تا امروز به صورت قانونی درنیامده بود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تعطیلی مدارس نیویورک در اعیاد فطر و قربان
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:45  توسط مصطفی  | 

فروش فوری خودرویی که نیست

شرکت ایران‌ خودرو از ابتدای اسفندماه فروش فوری محصولات خود با موعد تحویل پیش از عید نوروز را شروع کرده است.

به گزارش مشرق ایران خودرو، زمان تحویل فروش فوری اسفندماه اکثر محصولات خود را نیمه دوم این ماه و برخی محصولات را هم 7 روزه اعلام کرده است.

ایران خودرو در حالی دور جدید فروش فوری محصولات خود با تحویل قبل از سال را تبلیغات می‌کند که هنوز سورن‌های فروخته‌شده به مشتریان در طرح فروش ویژه دهه فجر را تحویل نداده است.

این شرکت در ماه گذشته طرح‌های پیش‌فروش و فروش فوری ویژه دهه فجر با موعد تحویل 7 تا 20 روزه را اجرا کرد و شماری از هموطنان نیز در این طرح‌ها شرکت کردند و با پرداخت پول، چشم‌انتظار تحویل خودرو باقی ماندند.

اما مشتریانی که برای خودروی سورن ای.ال.ایکس ثبت‌نام کرده بودند، تاکنون که بیش از 9 روز از موعد تحویل این خودورها گذشته ،نتوانسته‌اند به خودروی خود برسند، زیرا ایران‌خودرو به آنها اعلام کرده فعلا سورن ای.ال.ایکس ندارد و مشتریان باید تحمل کنند.

اینک مایه تعجب است که ایران خودرو به جای تحویل خودروی سورن ای.ال.ایکس به مشتریانی که ماه قبل ثبت‌نام کرده و پول خودرو را هم داده‌اند، باز در تبلیغات فروش فوری اسفندماه موعد تحویل در نیمه دوم اسفندماه به مردم می‌دهد.

سوال اینست که ایران خودرو با مشتریانی که 35 میلیون و 842 هزار تومان برای خرید سورن ای.ال.ایکس در بهمن ماه پرداخت کرده اند، آیا قرار است این بار با مشتریان اسفندماه نیز اینگونه رفتار کند؟ آیا این نشانه بی‌صداقتی مسئولان ایران خودرو نیست که وقتی تیراژ تولید یک محصول پایین است، چند برابر آن اقدام به فروش کنند و سپس خریداران را در تنگنای دریافت خودروی دیگر قرار دهند؟

متاسفانه با وجود وضع قوانین و مقررات سفت و محکم برای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در سال‌های گذشته، همچنان برخی شرکت‌های خودروساز داخلی هر طور که می‌خواهند با مشتریان رفتار می‌کنند و متاسفانه کسی پاسخگو نیست و این قصه همچنان ادامه دارد......
ایران خودرو، زمان تحویل فروش فوری اسفندماه اکثر محصولات خود را نیمه دوم این ماه و برخی محصولات را هم 7 روزه اعلام کرده است.
ایران خودرو، زمان تحویل فروش فوری اسفندماه اکثر محصولات خود را نیمه دوم این ماه و برخی محصولات را هم 7 روزه اعلام کرده است.
اینک مایه تعجب است که ایران خودرو به جای تحویل خودروی سورن ای.ال.ایکس به مشتریانی که ماه قبل ثبت‌نام کرده و پول خودرو را هم داده‌اند، باز در تبلیغات فروش فوری اسفندماه موعد تحویل در نیمه دوم اسفندماه به مردم می‌دهد.
اینک مایه تعجب است که ایران خودرو به جای تحویل خودروی سورن ای.ال.ایکس به مشتریانی که ماه قبل ثبت‌نام کرده و پول خودرو را هم داده‌اند، باز در تبلیغات فروش فوری اسفندماه موعد تحویل در نیمه دوم اسفندماه به مردم می‌دهد.
"نمونه قرارداد فروش سمند سورن در فروش ویژه دهه فجر"

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: فروش فوری خودرویی که نیست
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:45  توسط مصطفی  | 

رحیم پور ازغدی: دین خصوصی پروژه جدید دشمن

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: مذهب بی‌منطقی که فقط به دنبال عزاداری و ظاهرسازی باشد هیچ ارزشی ندارد و غرب آن را حمایت می‌کند اما مذهبی که غرب را تهدید می‌کند اسلامی است که بیانگر آزادی‌خواهی، حقوق اجتماعی، حقوق بشر و مخالف سلطه باشد.

به گزارش رسا حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست تحلیل و بررسی سیاست‌های اسلام‌ستیزانه و بررسی موج اسلام‌گرایی در جوامع بین‌الملل که عصر امروز 13 اسفند در دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار داشت: بحث اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی موضوع جدیدی نیست، بلکه ریشه تاریخی دارد و از قرون وسطی تا به امروز به شکل‌های مختلف به تحریف اسلام پرداخته‌ شده است.

وی با بیان این که فریب افکار عمومی در حال حاضر بر مبنای جنگ بین سنت و مدرنیته، جنگ بین دموکراسی و تروریسم و فقیر و مرفه اتفاق افتاده است، افزود: اما در واقع صحبت از یک نهضت دینی در جهان اسلام و عرب است.  

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: حکومت‌های 100 سال گذشته همه با وعده‌های دروغین سکولار و مدرنیته روی کار آمدند اما استبدادی هستند؛ این در حالی است انقلاب اسلامی دموکراسی را تحقق بخشیده و باعث نمایش وعده‌های دروغین دموکراسی استکبار در قالب سکولار و مدرنیته شده است.

رحیم پور ازغدی با بیان این که اسلام‌گرایی در حال حاضر در دنیا رواج پیدا کرده و هر کجا که طبق اصول اسلام اندیشه‌ای مطرح می‌شود، مردم به آن تمایل پیدا می‌کنند، تصریح کرد: در واقع غربیان بیش از صد سال با همین وعده های ظاهری از دنیا سواری گرفتند و از طرفی منابع مسلمین را غارت و فرهنگ آنها را تحقیر کردند.

وی با اشاره به پیامدهای پیروزی انقلاب اسلامی در جهان اسلام بیان کرد: کشورهای مسلمان پس از انقلاب اسلامی فهمیدند که می‌شود با استکبار مبارزه کرد و شکست نخورد، به همین دلیل نهضت‌های مقاومت در کشورهای مسلمان به‌وجود آمد.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: کاری که امام و ملت ایران انجام دادند تلنگری به کشورهای جهان بود و پیروزی‌های ایران، پس از انقلاب سبب شده که جامعه جهانی از وعده‌های دروغین غرب ناامید و به ایدئولوژی انقلاب اسلامی علاقه‌مند شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان داشت: جنجال‌های اخیری که با برنامه‌ریزی علیه ایران به راه افتاده به دلیل ترس رژیم جعلی اسرائیل از قدرت امروز ایران است؛ نتانیاهو در سخنرانی اخیر خود گفت که امروز تهران مستقیم به چهار کشور عربی دستور می‌دهد و تنگه هرمز و باب‌المندب امروز در اختیار ایران است.

وی تصریح کرد: ایران امروز تبدیل شده به قدرت جهانی که هیچ کشوری بدون توافق با آن نمی‌تواند در منطقه اقدامی کند به همین دلیل غرب در پروژه جدید اسلام‌ستیزی خود ایران را با عنوان امپراتوری شیعه ایرانی عنوان می‌کند که این در جهت ایجاد تفرقه بین سنی و شیعه می‌باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: کسانی که به داعش پیوستند در انتخاب مسیر اشتباه کردند و استکبار با الگوگیری از حزب‌الله داعش را به‌وجود آورد تا بین مسلمانان تفرقه ایجاد شود.

وی با بیان این که مشکل غرب با اسلام به دلیل منافع غرب ماهیت فرا تاریخی دارد، تاکید کرد:‌ امروز می‌بینیم که در عربستان و قطر که پایگاه اصلی آمریکا و غرب است دموکراسی برقرار نمی‌شود و غرب با این همه تبلیغ دموکراسی اجازه برگزاری انتخابات در هیچ کدام از کشورهای عربی را نمی‌دهد زیرا غرب که با اسلام غیر سیاسی مشکل ندارد.

رحیم‌پور ازغدی عنوان کرد: جنگ کنونی ریشه تاریخی دارد که در گذشته مانند نبرد ایران و روم، حمله اسکندر به ایران و یا جنگ‌های صلیبی بوده است افرادی که قصد گسترش اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی را دارند فقط جنگ‌های صلیبی را مطرح می‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد: مذهب بی‌منطقی که فقط به دنبال عزاداری و ظاهرسازی باشد هیچ ارزشی ندارد و غرب آن را حمایت می‌کند اما مذهبی که غرب را تهدید می‌کند اسلامی است که بیانگر آزادی‌خواهی، حقوق اجتماعی، حقوق بشر و مخالف سلطه باشد.

وی تاکید کرد: اسلام‌هراسی مربوط به اسلام شیعه و آیات و روایات اصل قرآن است، اسلام یک بعدش عزاداری است و نباید ما به دلیل این که عزاداری‌های باشکوه برگزار می‌کنیم در جامعه این همه طلاق و دروغ را رواج دهیم.

دین خصوصی پروژه جدید دشمن

وی با بیان این که تلاش و سعی دشمن بر این است که دین خصوصی شود، بیان داشت: در واقع امروز توطئه آنها این است که مذهب را به شکل ادا و اطوار درآورند که با حقوق، عدالت، خانواده، روابط بین الملل و تعلیم و تربیت کاری ندارد و در سبک زندگی تأثیر نگذارد و آنها با ریش و چادر و سینه زنی و روضه خوانی افراد کاری ندارند.

وی افزود: آنچه امروز دشمن از آن در هراس است اسلامی است که مبانی قرآن، اهل بیت و سیره پیامبر اکرم (ص) را به صورت ناب احیا می کند و در آن مبانی استکبار ستیزی و مقاومت پررنگ است.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای طرفدار ایدئولوژی انقلاب اسلامی در همه جای دنیا قدرت دارند و گفتمان انقلاب اسلامی امروز به پیروزی رسیده است زیرا بسیاری از کشورهای اروپایی در شرایطی هستند که در چند سال آینده اکثریت جمعیت‌شان مسلمان می‌شود.

رحیم‌پورازغدی با بیان این که غرب روی یک مسأله برای اسلام‌هراسی توجه ویژه دارد عنوان کرد: مسأله حقوق بشر در رسانه‌های غربی بسیار پوشش داده می‌شود به همین دلیل ما باید برای مقابله با این جنگ نرم تولیداتی در عرصه فرهنگی داشته باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا اعتراف کرد که پایتخت چهار کشور عربی یعنی دمشق، صنعا، بغداد و بیروت در حال فرمان‌بردن از تهران هستند و ایران امروز به یک ابرقدرت جهانی تبدیل شده است. او در جایی دیگر گفته بود که  ایران با سه بازوی خود، یعنی غزه، لبنان و یمن اسرائیل را خفه کرده است.

رحیم پور ازغدی اظهار کرد: استراتژیست ها و نظریه پردازان برجسته غرب بارها اعتراف کردند که ما گرچه می‌خواهیم نشان دهیم که در جهان، جنگ سنت و مدرنیته یا مرفهین و فقرا جریان دارد، اما همه می دانیم که صحبت از یک نهضت دینی وابسته به انقلاب اسلامی است که جریان اسلام گرایی و بازگشت به وحدت و عزت جهان اسلام را دنبال می‌کند.

وی  با بیان این که نخست وزیر اسرائیل در کنگره آمریکااعتراف کرد که امروز دو تنگه مهم که 80 درصد انرژی جهان از آنجا می‌گذرد، در اختیار ایران است و  هیچ کس در منطقه بدون حضور ایران هیچ تصمیمی نمی‌تواند بگیرد. نتانیاهو در جایی دیگر گفته بود، ایران با سه بازوی خود، یکی غزه، لبنان و یمن در حال خفه کردن اسرائیل است و  کی می‌خواهید بفهمید که باید با ایران وارد جنگ شوید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: خود غربی ها  می گویند اگر تنها دو حکومت عربی عربستان و مصر ساقط شود، تمام کشورهای عربی به اردوگاه انقلاب اسلامی خواهند پیوست و  بعد از شش ماه اسرائیل سقوط خواهد کرد، غربی ها کم کم  موجودی خود را در خطر می بینند. اینها امروز نگران هستند که اسلام بر همه عالم سیطره پیدا کند.

عربستان هم از تشیع انگلیسی حمایت می‌کند

وی افزود: طبق آخرین آمارها تا  چهل سال دیگر جمعیت مسلمان ها در  بعضی از کشورهای اروپایی، غالب می شود چرا که امسال  پر تعداد ترین اسم در لندن و نیویورک، محمد بود وامروز تنها دینی که جمعیتش در حال پیشرفت است، اسلام است و مذهبی که بیشترین رشد را داشته، تشیع است و جالب اینجاست که بیشتر کسانی که در کشورهای غربی مسلمان می‌شوند، از تحصیل کرده‌ها هستند.

وی با بیان این که در انگلیس بیشترین آمار مسلمان شده ها مربوط به زنان است، بیان داشت: آنها دلیل گرایش خود را به اسلام حجاب عنوان می کنند که سبب کرامت و استقلال شخصی می شود و دیگری نفقه است که زن هیچ وظیفه ای برای امرار معاش خودش به دلیل وظیفه مادری ندارد و این مرد است که باید به دلیل قبول ازدواج، مخارج زن را تأمین کند.

رحیم پور اظهار داشت: آن اسلامی که غرب با آن نمی‌جنگد، اسلامی است که با زندگی، تمدن، دادگستری، تمدن اسلامی و حقوق کاری ندارد و فقط دغدغه اش کبوتران حرم امام رضاست.

وی با بیان این که ما واقعاً دو مذهب و دو تیپ آخوند داریم، تصریح کرد:خبر داریم حتی عربستان به این شیعیان انگلیسی که شدید ترین فحش ها را نثار آنها می کنند، کمک می‌کند ولی با اسلامی که از وحدت و تقریب و عزت اسلام حرف بزند مشکل دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از کج فهمی و سوء استفاده از احکام اسلامی گفت: ازدواج موقت برای شهوت رانی و فحشای اسلامی نیست و اصل در اسلام تک همسری و ازدواج دایم است و شأن نزول تعدد زوج ها نیز، یتیم دار بودن است.

وی با بیان این که پیامبر(ص) کسانی را که با اسلام به دنبال تجربه های جنسی هستند، نفرین می کند، خاطر نشان کرد: در واقع اسلام با مهار گسیختگی جنسی مخالف است و طرفدار عدالت جنسی است و ازدواج موقت فقط پله اضطراری است.

احکام اسلامی اگر غلط معنا شوند، ضد فلسفه خود عمل می کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که ازدواج موقت برای افراد متأهل نیست، بیان داشت:همه احکام اسلامی اگر غلط معنا شوند، ضد فلسفه خود عمل می کنند و این احکام برای اعتدال خانواده است نه نابودی آن.

وی با بیان این که داعشی بر چهار مسئله اسلامی برای رسیدن به اهداف شوم خود تمرکز کرده اند، اظهار داشت: اینها دو جهاد از خودشان اختراع کردند و این درحالی است که جهاد نکاح در هیچ فقهی وجود ندارد و دیگری جهاد سربریدن افراد جلوی دوربین های هالیوودی است که بدین وسیله چهره اسلام زشت و خشن معرفی بشود.

وی  با بیان این که غربی ها ژن قلابی از حزب الله به نام القاعده و داعش برای بدنام کردن اسلام طراحی کردند، گفت: این درحالی است که غرب امروز بزرگترین آزمایشگاه فساد جنسی در جهان است و بزرگترین منبع درآمد آنها فیلم های فحشا است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که امروز 120 نفر از افراد کنگره آمریکا اعتراف به همجنس بازی کرده اند، گفت: در واقع قوم لوط آمریکایی می خواهد آقای جهان باشد و آنها نمی خواهند قرآن و اسلام واقعی شناخته بشود و سخنان آیت الله خامنه ای به گوش جهانیان برسد و در واقع تلاش آنها بر این است که اسلام ساختگی خودشان را که همان داعشی و تکفیری ها هستند به جای اسلام ناب معرفی کنند.به نقل از تابناک
برچسب‌ها: رحیم پور ازغدی, دین خصوصی پروژه جدید دشمن
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:44  توسط مصطفی  | 

سفر مدیر کل وزارت خارجه انگلیس به تهران

«ادوارد اوکدن» مدیر کل خاورمیانه وزارت امور خارجه انگلیس در راس هیاتی در روزهای 12 تا 13 اسفندماه به تهران سفر کرد.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی وزارت امور خارجه، اوکدن در این سفر با تنی چند از مقامات کشورمان در وزارت امور خارجه، شورای عالی امنیت ملی ، مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و در خصوص موضوعات مختلف دوجانبه و منطقه ای گفتگو کرد.

در این دیدارها طرفین بر ضرورت مبارزه با پدیده تروریسم و افراطی گری به گفتگو پرداختند.

همچنین موضوع راهکارهای لازم برای تسریع در روند بازگشایی سفارتخانه ها نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: سفر مدیر کل وزارت خارجه انگلیس به تهران
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:44  توسط مصطفی  | 

اطلاعیه درباره درباره اسکناس 50000ریالی

بانک مرکزی؛‌ در پاسخ به شبهات مطرح شده برخی جراید و پایگاه های خبری پیرامون انتشار اسکناس ۵۰۰۰۰ ریالی با طرح سر در دانشگاه تهران در آیین هشتادمین سال تاسیس این دانشگاه، مواردی برای تنویر افکار عمومی ارائه می گردد:

- دانشگاه تهران نخستین و مهم ترین دانشگاه کشور و مهد پرورش استعدادهای برتر و نخبگان از دیرباز بوده و هست. تا جایی که رهبر معظم انقلاب در جمع اساتید این دانشگاه فرمودند:

"برترین دانشگاه کشور یعنی دانشگاه تهران که در واقع باید گفت دانشگاه تهران، دانشگاه ایران است و همیشه الهام بخش و پیشرو بوده و بیش از این هم انشاءالله باید باشد."

- تغییر بخشی از طرح اصلی یک اسکناس یا سکه و انتشار آن به عنوان اسکناس و سکه یادبود و بزرگداشت به معنی حذف طرح اصلی نیست. و اسکناس ۵۰۰۰۰ ریالی مزین به حدیث نبوی، نقشه ایران همراه با نشان انرژی هسته ای جمع آوری نشده و در چرخه پولی کشور معتبر و انتشار آن ادامه خواهد یافت.

- انتشار اسکناس و سکه یادبود به مناسبتهای گوناگون ملی، مذهبی و بزرگداشت موضوعی خاص، در ایران و جهان سابقه ای طولانی دارد. به عنوان نمونه به اسکناس های ۵۰۰۰ ریالی با طرح ماهواره امید، ۲۰۰۰۰ ریالی با طرح مسجدالاقصی، و سکه های رایج با طرح های آزادی خرمشهر، حرم حضرت معصومه(ع) حضرت شاهچراغ، اعیاد قربان، غدیر و... می توان اشاره کرد.

- طرح اصلی روی اسکناس ۵۰۰۰۰ ریالی مزین به تصویر حضرت امام (ره) به رنگ بنفش است و طرح پشت اسکناس ۵۰۰۰۰ ریالی جدید نیز به رنگ بنفش و کاملا متناسب با رنگ نارنجی پس زمینه آن می باشد.

- شعر مشهور حکیم ابوالقاسم فردوسی نقش بسته در طرح جدید اسکناس یادبود ۵۰۰۰۰ ریالی "توانا بود هر که دانا بود/ ز دانش دل پیر برنا بود" تنها یک شعر نیست بلکه یک شعار ملی و جهانی است. فردوسی در شاهنامه، پس از ستایش پروردگار بر اهمیت علم و دانش تاکید دارد.

- در استفاده از آثار ملی و مذهبی برای طراحی و نقش اسکناس و سکه های رایج، اهمیت اثر مورد استفاده در طراحی به مراتب بیشتر از ارزش مبادلاتی آن، مورد توجه قرار می گیرد. برای مثال طرح مقبره سعدی شیرازی ابتدا روی سکه های رایج نقش بست و سپس در طرح پشت اسکناس ۱۰۰۰۰۰ ریالی مورد استفاده قرار گرفت.

- بر اساس بند (و) ماده ۲ قانون پولی و بانکی کشور، مبلغ اسمی، شکل، جنس، رنگ، اندازه، نقشه و سایر مشخصات اسکناس ها و سکه های فلزی رایج کشور به پیشنهاد رئیس کل بانک مرکزی و تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی تعیین خواهد گردید.

در پایان ضمن تشکر از انتقاد های مطرح شده، خاطرنشان می سازد که بانک مرکزی همواره آماده پاسخگویی به سوالات و انتقادات هموطنان عزیز بوده و از آن استقبال می کند.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: اطلاعیه درباره درباره اسکناس 50000ریالی
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:44  توسط مصطفی  | 

تشییع پیکر 7 شهید مدافع حرم در مشهد

پیکر 7 شهید مدافع حرم حضرت زینب (س) با حضور مردم شهیدپرور و جمعی از مسوولان کشوری و استان خراسان رضوی در مشهد تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا، پیکر پاک شهیدان علیرضا توسلی، رضا بخشی، نعمت الله نجفی، جاوید یوسفی، سیدحسین حسینی، سید محمود حکیمی و سیدقاسم سادات از مهدیه واقع در خیابان امام رضا(ع) به سمت حرم مطهر امام رضا (ع) تشییع و پس از طواف در این بارگاه ملکوتی در گلزار شهدای بهشت رضا مشهد مقدس به خاک سپرده شد.

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، سردار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده سپاه قدس، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی و جمعی دیگر از مسوولان در این مراسم حضور داشتند.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تشییع پیکر 7 شهید مدافع حرم در مشهد
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:43  توسط مصطفی  | 

صف طولانی قصاص مجرمان اسیدپاشی!

روزنامه شهروند نوشت: قربانیان اسیدپاشی سال‌هاست در صف رسیدگی پرونده‌هایشان در دادگاه ایستاده‌اند تا شاید مجازات متهمان ذره‌ای از زخم‌های چندین و چند ساله‌شان را التیام بخشد.

صبح روز سه‌شنبه که اولین متهم اسیدپاشی بعد از ٥٦‌سال از تصویب قانون قصاص در این نوع جنایت‌ها مجازات شد واکنش‌ها متفاوت بود. اجرای این حکم حالا خیلی از قربانیان را مصمم‌تر کرده تا پای حق قصاص در پرونده‌شان بایستند. همین امسال بود که کابوس اسیدی بارها زندگی تک‌تک‌مان را پُر کرد.

کابوسی که در اطرافمان قربانیانی واقعی داشت. شاید ‌سال ٩٣ اسیدی‌ترین ‌سال باشد، یک قربانی در دهدشت، ٤ قربانی در اصفهان، ٢ قربانی در تهران و در مجموع ٧ قربانی. اینها تنها قربانیانی هستند که خبرشان رسانه‌ای شد و آمار دقیقی از اسیدپاشی‌های احتمالی در گوشه و کنار کشور در دست نیست. روند افزایش جنایت اسیدپاشی به هر عاملی که بستگی داشته باشد مهم نیست، در این پرونده‌ها سرنوشت مهم‌تر از سرگذشت است.

حکم من را قربانی دیگر اجرا کرد

آمنه بهرامی مشهورترین قربانی اسیدپاشی در ایران است. دختر ٣٧ساله‌ای که ١٠‌سال پیش هدف توطئه اسیدی خواستگار عاشق پیشه‌اش قرار گرفت. وقتی آن مایع داغ اسیدی در حوالی پل سیدخندان صورتش را سوزاند زیبایی‌اش همزمان با سوی چشمانش تحلیل رفت.

با شکایت آمنه از عامل این جنایت اسیدی خیلی زود پرونده‌ای مبنی بر اسیدپاشی در دادسرا به جریان افتاد تا این‌که ‌سال ٨٦ در دادگاه كيفري ‌استان تهران مورد رسيدگي قرار گرفت. دادگاه با درخواست آمنه رأي بر قصاص ٢ چشم مجيد داد و حكم در ديوانعالي كشور مورد تأييد قرار گرفت.

سپس اين پرونده براي استيذان نزد رئيس قوه‌قضاييه ارسال شد. درحالی‌که آمنه براي قصاص چشمان متهم مصمم بود، تلاش فعالان اجتماعي براي جلب رضايت او آغاز شد. تا این‌که حكم صادره مورد تأييد رئيس‌ قوه‌قضاييه قرار گرفت.

با اعلام این حکم همه چیز برای قصاص مجید مهیا شد، با حکم مسئولان اجراي احكام دادسراي جنايي تهران متهم به بيمارستان دادگستري‌ تهران منتقل شد و قرار بود با نظارت يك پزشك قانوني و چند پرستار، مجید عامل اسیدپاشی به آمنه با اسيد قصاص شود.

روز اجرا آمنه، برادر، پدر، مادر و عمويش در بيمارستان دادگستري حاضر شدند و برخلاف همه انتظارها آمنه از قصاص متهم اسیدپاشی صرف‌نظر کرد. تا این‌که مدتی بعد چالشي دوباره ميان او و شعبه اجراي احكام از سر گرفته ‌شد.

آمنه بهرامي مي‌گفت از قصاص گذشت كرده اما ديه چشمانش را مي‌خواهد؛ در اين بين اجراي احكام براساس صورتجلسه اعلام كرد او گذشت كامل كرده ‌است.

با تمام این فراز و نشیب‌هایی که گره کور در پرونده قصاص متهم ایجاد کرده بود این روزها آمنه دوباره برای گرفتن دیه، پرونده‌اش را به جریان انداخته، او که از اجرای اولین حکم قصاص متهم اسیدپاشی در ایران بی‌خبر بود، به «شهروند» گفت: «من که دیگر ١٠‌سال است نمی‌توانم بخوانم و تنها می‌توانم اخبار را از رادیو و تلویزیون پیگیری کنم، اما خبری مبنی بر اجرای اولین حکم قصاص چشم در پرونده اسیدپاشی به گوشم نخورد. تا این لحظه نمی‌دانستم طلسم این قصاص شکسته شده و حالا انگار حکمی که برای مجید بوده است را یکی دیگر برای متهمش اجرا کرده. با این حال من هنوز برای رضایت دادن پشیمانم، شاید اگر من رضایت نمی‌دادم دیگر کسی جرأت نداشت دست به این جنایت بزند.»

راه برای قصاص اسیدپاش‌ها هموار شد

یک‌سال بعد از پرونده اسیدپاشی جنجالی آمنه بهرامی پرونده یک پسر قربانی اسید خبرساز شد. داوود روشنایی، قربانی اسیدپاشی ‌سال ٨٤ همان پسری است که صبح روز سه‌شنبه در زمان اجرای حکم قصاص، اجرای حکم را به ٢ ماه بعد موکول کرد.

دوم آبان‌ماه ‌سال ٨٤ داوود روشنایی هدف اسیدپاشی مردی ناشناس در خیابان مجیدیه قرار گرفت. در این حادثه اسیدی چشم چپ و گوش راست پسرک سوخت، چندبار تحت عمل جراحی قرار گرفت و حالا بعد از ٩‌سال حکم قصاص عامل اسیدپاش را از دادگاه دریافت کرد.

براساس رأی دادگاه، متهم محکوم شد که حکم قصاص درباره یک چشم و گوش او اجرا شود. اما وقتی داوود روشنایی با حکم قضایی که در آن دستور به اجرای قصاص درباره متهم صادر شده بود به زندان رجایی‌شهر رفت هیچ‌کس تصور نمی‌کرد آن روز حکم متهم به اجرا درنیاید. داوود که در یک قدمی اجرای حکم مرد اسیدپاش قرار داشت به دلیل ایام فاطمیه رضایت داد تا اجرای حکم به ٢ ماه بعد موکول شود.

داوود روشنایی دیدگاهش را در رابطه با اجرای اولین حکم قصاص متهم اسیدپاشی در ایران این‌گونه به «شهروند» بیان کرد: «علی سخنور قربانی اسیدپاشی ‌سال ٨٨ روز سه‌شنبه کار بزرگی را انجام داد؛ بار سنگینی از روی دوش‌های قربانیان برداشته شد. او با اجرای حکم قصاص متهم پرونده‌اش به نوعی راه را برای تصمیم‌گیری قربانیان دیگر باز کرد.

من مطمئنم اجرای این حکم تأثیر زیادی بر کاهش جنایت اسیدپاشی خواهد گذاشت. وقتی روز سه‌شنبه برای اجرای حکم به زندان رجایی‌شهر رفتم فضای سنگینی در محل اجرای حکم حاکم بود، حتی من که شاکی بودم از آن جو به وحشت افتادم و به همین خاطر از پدرم خواستم تا همراه من به داخل بیاید. به همین خاطر تصور می‌کنم با اجرای این حکم همه چیز حالا رنگ واقعی‌تری گرفته و قطعا بساط توطئه‌های اسیدی در آینده برچیده خواهد شد.»

هیچ‌کس درد ما را حس نمی‌کند

٣‌سال از حادثه می‌گذرد. حادثه تلخی که سرنوشت زیور پروین را به سیاهی کشاند. نه‌تنها صورتش را سوزاند بلکه زندگی‌اش راهم خاکستر کرد.

زیور پروین، زنی که به همراه دختر ١٨ساله‌اش در‌ سال ١٣٩٠ توسط برادر همسرش، مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفت. دختر ١٨ساله زیور، یثری نام داشت که تنها ١٨ روز پس از حادثه اسیدپاشی بر اثر صدمات ناشی از حادثه، جان خود را از دست داد؛ اما زیور ٣٧ساله زنده ماند تا شاهد روزهای سخت زندگی‌اش باشد.

زیور پروین همراه پدر و مادر پیر و ٢ پسرش در خانه‌ای اجاره‌ای در جنوب تهران زندگی می‌کند. از قصاص عامل جنایت اسیدی خبر ندارد. با لهجه شیرین کردی صحبت می‌کند. گریه امانش نمی‌دهد. مدام بغض می‌کند. دردهایی که انگار پایانی ندارد . باور ندارد که عامل اسیدپاش به سزای عملش رسیده. اما خوشحال است. می‌گوید تنها کسی که هم درد من است می‌فهمد من چه دردی کشیده‌ام هیچ‌کس درد ما را نمی‌تواند عمیقا احساس کند.

این درد نه‌تنها من و دخترم را پودر کرد و سوزاند. خانواده‌ام هم سوختند. تار و پود هستی‌ام آتش گرفت. خوشحالم که این قصاص انجام شده است انگار من حقم را گرفته‌ام. متهمان اسیدی باید به سزای جنایتشان برسند. تصور می‌کنم به ٣‌سال پیش بازگشتم زمانی که مادری با صورتی مهربان و دست‌های پر از عاطفه بودم که به همراه دخترم یثری و ٢ پسرم زندگی می‌کنم. زیور از روز حادثه می‌گوید: «برادرشوهرم قصد داشت زیبایی‌ام را از بین ببرد و یثری را بترساند زیرا یثری همیشه از من در برابر آنها حمایت می‌کرد.»

برادر شوهر زیور با همدستی برادر و همسرش سطلی از اسید را بر سرتاپای زیور و مقدار کمتری از آن را بر قفسه سینه و قلب یثرای ١٨ساله پاشیده بودند. مادر و دختر ١٨ روز در کنار یکدیگر روی تخت بیمارستان بستری بودند تا این‌که یثری با این‌که پزشکان به زنده ماندنش بیشتر از زیور امید داشتند درگذشت.

زیور تا هفت ماه بعد از مرگ دخترش در بستر بیماری از این حادثه بی‌خبر ماند؛ «هر بار می‌پرسیدم خانواده و پزشکان می‌گفتند دخترت در بخش سی‌سی‌یو بستری است. دلم می‌خواست این حرف‌ها را باور کنم. روزی که فهمیدم می‌خواستم خودم را بکشم. زندگی دیگر برایم معنی نداشت. دخترم که خود را برای جشن عروسی‌اش آماده می‌کرد، این‌گونه جلوی چشمانم نابود شده بود.»

اینها ظاهر ماجراست و زخمی که بر دل این زن نشسته عمیق‌تر از زخم‌هایی است که سراسر وجودش را فرا گرفته است. زیور بارها و بارها تحت عمل جراحی قرار گرفته است؛ جراحی پلاستیک برای بینی و پلک‌هایش و جراحی چشم. چشم چپش کاملا نابیناست و تنها با چشم راستش نور ضعیفی را می‌بیند.

همه جراحی‌ها و فرآیند درمانی بسیار هزینه‌بر بوده و توسط خانواده تأمین شده است. زیور از هیچ کمک یا حمایت اجتماعی‌ای برخوردار نبوده اما نکته جالب ماجرا این‌جاست که او وقتی برای گرفتن وام ٤ میلیونی اقدام کرده تنها با یک‌میلیون تومان آن به همراه ٢ ضامن موافقت کردند.

نمی‌داند چه سرنوشتی در انتظارش است. متهمان پرونده ٦ ماه پس از این ماجرا به این جنایت اعتراف کردند اما دوباره اعترافشان را پس گرفته‌اند. دو برادرشوهر زیور به اتهام قتل و اسیدپاشی دستگیر شده بودند. همسر برادر نیز که خود در جریان اسیدپاشی به زیور و دخترش دست‌هایش صدمه دیده بود، بعد از دوسال زندان با قید وثیقه آزاد است.

یکی از آرزوهای زیور پروین اعتراف متهمان پرونده به اسیدپاشی است. او به کمک مردم نیاز دارد. زیور پروین چشم انتظار کمک خیرین است. او دیگر توانایی پرداخت هزینه‌های درمانش را ندارد. به همین منظور کسانی که می‌خواهند به این قربانی اسیدپاشی کمک کنند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ٦٢٧٣٨١١٠٥٨٦٠٨٦٥١ بانک انصار به نام زیور پروین واریز کنند.

مجرمان اسیدپاش باید مجازات شوند

مصمم‌تر از قبل است. می‌خندد. نمی‌دانست قصاص انجام شده. مطمئن است که متهم فراری پرونده اسیدپاشی‌های اصفهان دستگیر خواهد شد و حکم برای او هم اجرا می‌شود. می‌گوید: «سهیلا جورکش اسید را شکست می‌دهد و اجازه نخواهد داد اسیدپاشی دیگری رخ دهد.من نخواهم بخشید و رضایت نمی‌دهم. آمنه اگر نمی‌بخشید دیگر مجرمان اسیدی جرات پیدا نمی‌کردند دست به این جنایت سوزان بزنند.

سهیلا جورکش دانشجو بود، تحصیلکرده، پشت فرمان خودرو در خیابان بزرگمهر اصفهان توقف کرده بود. صدای زنگ گوشی موبایلش را می‌شنود، نوشته مامان؛ باید پاسخش را بدهد حتما مانند همیشه دل نگران دخترش است، خودروی خود را به سمت باغ گل‌ها هدایت می‌کند و گوشه‌ای متوقف می‌شود تا دل نگرانی‌های مادر را با صدای گرم خود پاسخ دهد که نگران نباشید هرچه زودتر می‌رسم خانه، اما مادر تا سلام می‌کند صدای فریاد «سوختم سوختم» دختر را می‌شنود.

سهیلا یکی از٤ دختری است که مهرماه ٩٣ را در اصفهان با ترس و وحشت آغاز کرد. ترسی که از اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای ٥ ماه اخیر به بانوان راننده ناشی می‌شد. قربانیان ٤ نفر بودند.‌ اما سهیلا حالش از همه وخیم‌تر بود همه زیبایی‌اش سوخت و ٥٠درصد بینایی‌اش را از دست داد. او که برای مداوا به تهران آمده بود حالا در خانه‌اش در اصفهان بستری است. هفته‌ای یک‌بار به تهران می‌آید تا تحت معاینات پزشکی قرار گیرد. سهیلا خوشحال است چون اولین متهم اسیدپاشی قصاص شده است. می‌گوید می‌دانم متهم فراری اسیدپاشی‌های اصفهان دستگیر می‌شود و به سزای عملش می‌رسد.

گفت‌وگو با قربانیان اسیدپاشی دردی عمیق به وجودت سرایت می‌دهد. آنها غمگین‌اند، بی‌گناهند، کابوس رهایشان نمی‌کند و با تمام اینها باید سال‌ها برای بخشش یا قصاص بجنگند. تجربه قربانیان اسیدی در زندگی اجتماعی و جامعه تجربه‌ای غريب است. تجربه‌ای درهم آميخته با امید؛ قربانیان اسیدپاشی نیازمند حمایت و توجه فراتری از آنچه رسالت رسانه‌ای انجام می‌دهد هستند، همین جا، در شهر، دورتر از روزمرگی ما.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: صف طولانی قصاص مجرمان اسیدپاشی
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:43  توسط مصطفی  | 

تمدید مهلت ثبت‌نام پرداخت جریمه سربازی

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از تمدید مهلت ثبت نام برای طرح پرداخت جریمه به جای انجام خدمت سربازی برای مشمولان دارای هشت سال غیبت و بیشتر از آن خبرداد.
 
سردار ابراهیم کریمی در گفت و گو با ایسنا در این باره گفت: با توجه به استقبال صورت گرفته از طرح پرداخت جریمه ریالی به جای انجام خدمت سربازی برای مشمولان دارای هشت سال غیبت و بیشتر، تصمیم بر آن شد تا مهلت مراجعه متقاضیان برای ثبت نام تا پایان امسال تمدید شود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تمدید مهلت ثبت‌نام پرداخت جریمه سربازی
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 15:43  توسط مصطفی  | 

اوباما: عاشق آقای اسپاک بودم

اوباما رییس‌جمهور آمریکا با درگذشت لئونارد نیموی بازیگر نقش آقای اسپاک گفت از طرفداران جدی این شخصیت تلویزیونی بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، رییس جمهوری آمریکا با انتشار اعلامیه‌ای از نیموی تجلیل کرد و از عشقش به شخصیتی که این بازیگر ارایه می کرد، گفت.

http://media.mehrnews.com/d/2015/02/28/4/1605843.jpg

او نوشته است: خیلی وقت پیش متفاوت بودن، عالی بود و آن وقت لئونارد نیموی مظهر این بود. لئونارد در همه زندگی‌اش علاقه‌مند هنر و انسانگرایی بود، حامی علوم و چهره‌ای بااستعداد در همه زندگی‌اش و البته لئوناردu اسپاک هم بود. فوق العاده، منطقی، با گوش بلند و در مرکز خوش بینی فیلم «سفر ستاره‌ای» با دیدگاه ویژه درباره آینده بشریت.

در پایان این اعلامیه که از سوی کاخ سفید توییت شده اوباما افزوده است: عاشق اسپاک بودم.

اوباما که سال 2007 با نیموی دیدار کرده بود او را نشانه جهانی برای زندگی طولانی و کامیابی خواند و گفت: و پس از 83 سال زندگی روی این سیاره- و با دیدارهایش با خیلی از آدم ها- کاملا روشن است که لئونارد نیموی همه این کارها را انجام داده باشد.

این اولین باری نیست که اوباما از «جنگ ستاره‌ای» حمایت می کند. در سال 2012 هم نیشل نیکولز که در نقش اوهارا بازی کرده بود در توییتر خودش عکسی از سلام دادن والکانی اوباما در دفتر کارش را منتشر کرده بود. او با اوباما در حالی ملاقات کرده بود که برای بازدیدی از ناسا رفته بود و در این دیدار اوباما به او گفته بود از طرفداران این فیلم بود.

در سلام دادن والکانی که در فیلم «پیشتازان فضا» متداول بود بین دو انگشت کناری با سه انگشت دیگر فاصله ایجاد می شد.

نیموی سال‌ها بازیگری و کارگردانی کرد با این حال مشهورترین نقشش بازی در مجموعه فیلم‌ها و سریال «پیشتازان فضا» در قالب موجودی نیمه زمینی، نیمه والکانی (اهل سیاره والکان) بود.

اوباما برای شمار زیادی از درگذشتگان هالیوودی همدردی کرده که رابین ویلیامز، هارولد رامیس، پت سیگر، راجر ایبرت، دانا سامر، اندری گریفیث و ری بردبری از جمله آنها بوده‌اند.


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: اوباما, عاشق آقای اسپاک بودم
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:41  توسط مصطفی  | 

وجود جیوه سمی در تن‌ماهی

ماهی تن از غذاهایی است که به دلیل سادگی تهیه، در فهرست غذاهای اغلب خانوارها جای دارد، اما این ماهی چه خواص و مضراتی دارد؟

به گزارش مجله مهر ماهی ها جزء دسته غذاهای پر خاصیت به حساب می آیند و به خصوص در سالهای اخیر و با افزایش نتایج مثبت حاصل از تحقیقات علمی، جایگاه مناسبی در برنامه غذایی روزانه مردم باز کرده اند. تقریبا همه ما می‌دانیم که باید کنسروهای ماهی را ۲۰ دقیقه قبل از مصرف بجوشانیم و از خرید کنسروهای با قوطی‌های متورم خودداری کنیم، اما مسائل و نکات مربوط به این کنسروها تنها به این دو موضوع ختم نمی‌شوند.

انواع ماهی های تن (tuna fish) که به غلط تن ماهی نامیده می شوند، زیر مجموعه ای از خانواده بزرگ ماهی های اقیانوسی به نام scombridae هستند و در زیر شاخه thunnus دسته بندی می شوند. بر خلاف انواع دیگر ماهی که گوشتی سفید رنگ دارند، ماهی های تن گوشت صورتی یا قرمز تیره دارند. علت قرمزی گوشت این نوع از ماهی، میزان زیاد میوگلوبین (پروتئین محتوی آهن در عضله) بوده و از این رو گوشت ماهی تن دارای پروتئین بسیاری می باشد. همچنین، ماهی تن منبع خوبی برای مواد معدنی نظیر سلنیوم، منیزیم، پتاسیم و همچنین ویتامین های ب ۱، ب۶ و ب۳ می باشد. گوشت ماهی تن مانند گوشت انواع دیگر ماهی ها، سرشار از اسیدهای چرب ضروری مانند امگا ۳ است که مصرف آن ضایعات پوستی و التهابات را کاهش داده و سرعت بهبود در بیماران قلبی را بالا می برد.

جیوه سمی موجود در ماهی تن

به علت دفع پساب های صنعتی به محيط های دريايی، مقدار فلزات سنگين و تجمع زيستی آن ها در بدن موجودات دريايی از جمله ماهی ها رو به افزايش است. طبق آمار اداره غذا و داروی آمریکا، سالانه به طور طبیعی تقریبا۲۷۰۰ تا ۶۰۰۰ تن جیوه از سطح زمین و اقیانوس ها به اتمسفر آزاد می شود. علاوه بر آن، در نتیجه فعالیت های انسان، ضایعات خانگی و صنعتی و به خصوص سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ، در سال حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن دیگر جیوه به اتمسفر اضافه می شود.

تن ماهی

ماهی های تن علاوه بر دارا بودن مواد مفیدی چون فسفر و ید، میزان قابل توجهی جیوه نیز داشته و چنانچه به مقدار زیاد مصرف شوند، احتمال بروز برخی بیماری ها از جمله بیماری های عصبی را افزایش می دهد. جیوه از عناصر سنگین به شمار می رود و استفاده زیاد آن برای بدن حکم سم را دارد. این عنصر با آنزیم های درونی بدن ترکیب شده و مانع از عملکرد آنها می شود. تجمع جیوه در بدن منجر به اختلالات شنوائی، لرزش عضلات، بروز بی حسی عمومی، برهم خوردن متابولیسم درونی و خارش انگشتان دست، پا و لب ها می شود و از همه مهم تر اینکه عملکرد سیستم عصبی را مختل کرده و به رشد بافت مغزی آسیب جدی می رساند. همچنین این ماده سبب می شود تا کودکان دیرتر از موعد مقرر، شروع به صحبت کردن و راه رفتن کنند.

چگونه جیوه وارد بدن ماهی تن می شود؟

وقتی مقداری جیوه در آب حل شده و تحت تأثیر باکتری ها تغییر شیمیایی می یابد؛ به متیل جیوه که شکل سمی تر جیوه است، تبدیل می شود و معمولا پس از ورود به معده، به آسانی جذب و به آهستگی دفع می گردد. متیل جیوه هنگام عبور آب از آبشش های ماهی ها و تغذیه این موجودات از ارگانیسم های آبزی و پلانکتون ها، جذب بدن آن ها می شود. ماهی های بزرگ تر که خود از ماهی های کوچک تر تغذیه می کنند، دارای مقادیر بالاتری از متیل جیوه می باشند. متیل جیوه در بدن ماهی ها، اتصالات محکمی را با عضلات و سایر بافت ها تشکیل می دهد و فرآیند پخت تأثیر چندانی در کاهش مقدار این ماده خطرناک ندارد. تقریباً تمام ماهی ها، حاوی مقادیر ناچیزی از متیل جیوه می باشند که البته در بعضی گونه ها مقدار آن بیشتر است. مقدار جیوه در بدن ماهی هایی که در مناطق با آلودگی های صنعتی (مانند پسآب های کارخانه های پتروشیمی) می زیند، افزایش چشم گیری نشان می دهد.

چگونه با این مشکل کنار بیائیم؟

به دلیل داشتن مقدار اندکی جیوه، مصرف زیاد ماهی تن برای مبتلایان به بیماری های مغزی و عصبی و همچنین کودکان و مادران باردار توصیه نمی شود؛ زیرا سیستم مرکزی و عصبی جنین را که به سرعت در حال رشد است، تحت تاثیر قرار می دهد. در همین راستا سازمان استاندارد غذایی انگلیس از سال ۲۰۰۳ قانون محدودیت مصرف ماهی تن را برای زنان باردار و شیرده وضع کرده که بر اساس آن زنان باردار و شیرده نباید بیشتر از دو قوطی متوسط در هفته ماهی تن مصرف کنند.

امحای 11 تن ماهی آلوده به سم در کرمانشاه

جالب است بدانید که با وجود نقش پیشگیری کننده ای که مصرف به اندازه ماهی تن در برابر سرطان دارد، نتیجه تحقیقی که در سال ۲۰۰۳ در آمریکا منتشر شده نشان می دهد مصرف بیش از اندازه ماهی تن، به دلیل داشتن جیوه، احتمال بروز برخی از بیماری ها مانند سرطان را افزایش می دهد. تحقیقات پزشکی تاکید دارند که اولیاء برای کاهش احتمال ابتلا به مسمومیت جیوه، بایستی مراقب فرزندان خود در زمینه میانگین مصرف ماهی تن و ماهی‌هایی که  جیوه در گوشت آنها زیاد است باشند؛ به گونه‌ای که میانگین مصرف ماهی تن برای کودکان کمتر از ۲۵ کیلوگرم، باید یکبار در ماه باشد.

ماهی با توجه به ارزش غذایی بالا جزء پروتئین‌های با کیفیت محسوب می‌شود اما کسانی که دچار چربی خون هستند باید توجه داشته باشند که روغن کنسرو ماهی تن برایشان مناسب نبوده و بهتر است از کنسرو ماهی تن در آب نمک استفاده کنند. از طرف دیگر، در تولید کنسرو ماهی تن مقدار زیادی نمک استفاده می شود؛ بنابراین کسانی که فشار خون بالا دارند، اگر کنسرو تن مصرف می کنند بایستی حداقل از اضافه کردن نمک به غذا خودداری کنند.

کنسروهای غیر استاندارد در ایران

به گفته محمد میررضوی، دبیر سندیکای صنایع کنسرو، در ایران ۱۲۰ واحد تولید کنسرو ماهی تن فعالیت می‌کنند که هفتاد درصد این واحد‌ها غیر مجاز هستند و تمایلی به نظارت و کنترل سندیکا ندارند. در ماه های اخیر، کنسرو ماهی تن توسط برخی دست فروشان و فروشندگان وانتی در حاشیه جاده ها به قیمت ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان عرضه می شود در حالیکه قیمت مصوب هر قوطی ماهی تن ۵۶۰۰ تا ۵۷۰۰ تومان است. آقای میررضوی گفته است: «واحدهای تولید ماهی تن که استاندارد و تحت نظر وزارت بهداشت هستند چنین تخفیف‌هایی را ارائه نمی‌کنند. تخفیف‌ ۵۰ درصدی واحدهای تولیدی غیر مجاز که اصطلاحا زیر پله‌ای نامیده می‌شوند، برای افزایش فروش است و خریداران باید هنگام خرید به برند و علامت استاندارد تن توجه کنند. «

وی با بیان این‌که ماهی تن استاندارد ایرانی قابل رقابت با محصول کشورهای اروپایی و آسیایی است، گفت: «سالانه صادرات بسیار خوبی به کشورهای اروپایی و آسیایی بدون مشکل صورت می گیرد. وزن استاندارد هر قوطی ماهی تن ۱۸۰ گرم است و اگر واحد تولیدی قصد کاهش وزن داشته باشد باید آن را روی قوطی درج کند و اگر حجم مواد موجود در قوطی کمتر از وزن درج شده روی قوطی بود، مصر‌ف‌کننده باید از مصرف ماهی تن صرف‌نظر کند.»

مهمترین گونه های ماهی تن آبهای جنوب ایران که در کنسرو استفاده می شوند عبارتند از: هوور و هوور مسقطی، گیدر (زردباله)، زرده و اسبک (بادبان ماهی). هوور و گیدر انواع مرغوب و گران تر و و زرده و اسبک انواع نامرغوب تر هستند. کنسرو ماهی تن به دلیل، طعم، مزه، رنگ، بو، کیفیت و ارزش تغذیه متفاوت، قیمت های متفاوتی دارد که متاسفانه تشخیص نوع ماهی تن با نگاه کردن، برای افراد غیرمتخصص ممکن نیست. بهتر است بیشتر از دو بار در هفته از انواع ماهی استفاده نشود و همچنین برنامه غذایی مان فقط شامل یک نوع ماهی نباشد و تعادل و تنوع را در نظر بگیریم. ماهی های رودخانه ای و دریایی به طور طبیعی بسیار مفیدتر از ماهی های کنسرو شده با مواد نگهدارنده هستند، اما باز هم در مقایسه با مصرف غذاهای آماده و فست فودها،کنسرو ماهی الویت دارد به شرط آنکه سلامت آن تضمین شده باشد. از سوی دیگر تاریخ مصرف کنسرو ماهی تن نکته مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت.کنسرو ماهی تن در صورت نگهداری در شرایط نامناسب یا سپری شدن تاریخ مصرف به سرعت فاسد می شود و این نکته می تواند ناراحتی های گوارشی بسیار جدی در بدن ایجاد کند یا در مواردی شدیدتر سبب مرگ شود.

چه مقدار جیوه در ماهی مجاز است؟

مقدار متیل جیوه در اکثر ماهی ها، کمتر از حدود یک صدم تا پنج صدم ppm (بخش در میلیون) است. تنها گونه های محدودی از ماهی ها مقدار یک ppm متیل جیوه دارند که بنا به توصیه سازمان های بهداشتی مصرف آنها برای انسان مضر است. علاوه بر کوسه ماهی و شمشیرماهی، گونه های به خصوصی از ماهی تن که برای تهیه استیک استفاده می شوند، مقادیر بیش از یک ppm  متیل جیوه دارند. طی تحقیقی که توسط مرکز تحقیقات سم شناسی وابسته به دانشگاه تهران میزان انجام گرفته، جیوه آلی کنسروهای ماهی تن مورد ارزیابی قرار گرفت. به این منظور تعداد ۳۰ نمونه کنسرو ماهی تن از فروشگاه های شهر تهران جمع آوری و به مرکز تحقیقات سم شناسی دانشگاه تهران منتقل شد و سپس نمونه ها جهت اندازه گیری جیوه آلی با استفاده از دستگاه گازکروماتوگرافی مجهز به دتکتور الکترون کپچر آنالیزشدند. نتایج نشان داده اند که میانگین متیل مرکوری در نمونه ها حداقل ۵ صدم و حداکثر ۲۹ صدمppm  می باشد که کمتر از حد مجاز است. نتايج حاصل از تحقیق دیگری که توسط دانشکده علوم پزشکی شهید صدوقی یزد انجام شد، نشان داد که بيشتر ماهی های تن عرضه شده در فروشگاه های کرمان دارای مقادير کمتری ازاستاندارهای سازمان جهانی بهداشت و سازمان غذا و داروی آمريکا می باشند ولی در ۲ نمونه، ميانگين  بالاتر از استاندارهای  مذکور بود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: وجود جیوه سمی در تن‌ماهی
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:40  توسط مصطفی  | 

چگونه هکرهای موبایل را دور بزنیم؟

اگر پیش از این نمی دانستید که هکرها به چه راحتی می توانند درون موبایل شما به جاسوسی بپردازند، این مطلب را بخوانید.

به گزارش مجله مهر به نوشته پایگاه اینترنتی تخصصی techcrunch، گزارشگران خبر داده اند که در هفته گذشته آژانس امنیت ملی آمریکا (nsa) و سازمان جاسوسی بریتانیا با همکاری یکدیگر، میلیون ها سیم کارت ساخته شده توسط شرکت هلندی gemalto را هک کرده و اطلاعات و مکالمات کاربران آن ها را به سرقت برده اند. این مطلب بدان معناست که این سازمان های امنیتی می توانند با افزایش این قبیل فعالیت های جاسوسی و مداخله گرایانه، به شنود مکالمات تلفنی در سراسر دنیا بپردازند و کاربران بایستی این خبر را به عنوان هشدار تلقی کرده و اقدامات مراقبتی لازم را انجام دهند.

خبر خوب برای کاربران موبایل این است که در حال حاضر تکنولوژی لازم جهت محافظت از ارتباطات متنی و پیامکی موجود بوده و بوسیله نرم افزارهایی که این ارتباطات را رمزگذاری می کنند، می توان تا حد زیادی از مداخلات جاسوسی در امان ماند. کریس سوقویان، تحلیلگر ارشد اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا می گوید: «این بی مسئولیتی است که به مردم بگوییم دولت ها از اطلاعات خصوصی شما جاسوسی می کنند اما ابزار لازم محافظتی را در اختیار آن ها قرار ندهیم. من می توانم ابزارهای در دسترسی را معرفی کنم که می توانند امنیت اطلاعات را تا حد زیادی برای ما به ارمغان آورند.»

بر اساس اطلاعاتی که سوقویان در اختیار techcrunch قرار داده، نرم افزارهای imessage  و  facetime برای دیوایس های اپل امنیت قابل قبولی دارند. این متخصص فناوری اطلاعات می گوید: «facetime به عنوان ابزاری جهت صحبت با فرزندان تان قبل از خواب به تصویر کشیده شده، اما این اپلیکیشن برای ارسال صوت و فیلم در حد خوبی امن است.imessage  را نیز  می توانم توصیه کنم؛ اپل پیام های رد و بدل شده توسط این نرم افزار را رمزگذاری می کند و حتی خودش نیز قادر به دیکود کردن آن ها نیست. در نتیجه، حتی اگر دولتی اطلاعات رد و بدل شده را طلب کند امکان دسترسی به آن ها وجود نخواهد داشت.»

در تماسی که با اپل داشتیم، این کمپانی مطالب فوق را تایید کرده و گفت امنیت درونی و معیارهای امنیتی لازم در این نرم افزارها و داده های موجود در icloud در نظر گرفته شده است.

سوقویان به کاربران اندروید نیز توصیه کرده برای پیام رسانی امن از نرم افزار واتس اپ استفاده کنند. وی می گوید: «نرم افزار واتس اپ برای دیوایس های اندرویدی تقریباً و در حد نود درصد امن است اما این اپلیکیشن برای سیستم عامل های اپل امنیت لازم را ندارد. نظر من در مورد باقی نرم افزارها مساعد نیست و تنها می توانم اپلیکیشن دیگری به نام سیگنال (signal) که متن باز بوده و ارتباطات متنی و تصویری در آن نسبتاً امن است را معرفی کنم.»

این اپلیکیشن ها بطور صد در صدی امن نیستند اما مطمئنا از آن هایی که اپراتورهای موبایلی توصیه می کنند و می سازند، بهتر و قابل اعتماد ترند. اپلیکیشن سیگنال که با لقب «متن امن برای اندروید» شناخته می شود، رایگان بوده و از جمله پلتفرم هایی است که بیشترین امنیت را برای کاربر به ارمغان می آورد. اگر از سیگنال به همراه اپلیکیشن دیگری به نام redphone استفاده کنید، تماس های برقرار شده توسط تلفن هوشمند شما نیز رمزگذاری می شوند. سوقویان می گوید: «حتی با رمزگذاری های پیشرفته تر از این هم امکان دارد nsa یا یک هکر حرفه ای بتواند شما را مورد هجوم قرار دهد، پس هیچگاه به طور کامل به آنچه که در دست دارید اعتماد نکنید.»

ایده درست، اعتماد کامل به یک اپلیکیشن تا آخر عمرتان نیست، بلکه مهم این است که ریسک ها را بشناسید، راه نفوذ هکرها را صعب العبور کنید و چیزی را درون گوشی یا تبلت تان قرار ندهید که دوست ندارید فاش شود.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: چگونه هکرهای موبایل را دور بزنیم
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:40  توسط مصطفی  | 

تحلیل احمدی‌نژاد از پشت پرده حوادث منطقه

رئیس جمهور سابق با اشاره به پشت پرده حوادث منطقه و نقش قدرت‌های جهانی در این حوادث، گفت: در پس این زمستان طولانی، بهاری زیبا و دل‌انگیز در راه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی محمود احمدی‌نژاد، متن سخنرانی رئیس جمهور سابق در مراسم بزرگداشت هفتمین سالگرد درگذشت «نجم‌الدین اربکان» که در شهر بورسا در ترکیه در حال برگزاری است، به این شرح است؛

«بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صل الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین

اللهم عجّل لوّلیک الفرج و العافیه والنّصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

جناب آقای دکتر فاتح اربکان رئیس محترم بنیاد پروفسور اربکان

میهمانان گرانقدر، شخصیت های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی، علما و اندیشمندان حاضر در جلسه

خانم ها و آقایان

سلام علیکم

خداوند بزرگ را از توفیق حضور در بین ملت بزرگ و برادر ترکیه سپاسگزارم. ملتی مؤمن و پاک و عدالتخواه که سهم مهمی در شکل گیری تمدن بشری داشته و از پیشگامان توحید، عدالت، آزادی و برادری است. خوشحالم که در استان و شهر زیبای بورسا و در بین مردم آن هستم. مردمی مومن، با صفا، دوست داشتنی و میهمان نواز که روزگاری برای ماههای طولانی از رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمه الله علیه پذیرایی و همچون برادری عزیز از او مراقبت کردند.

خواهشمندم سلامهای گرم ما را از ملت دوست و برادر ایران پذیرا باشید.

عزیزان من

ابتدا یاد مرحوم مغفور آقای پروفسور نجم الدین اربکان را گرامی می دارم. او یک انسان مومن و آگاه و انقلابی و دارای دیدگاه های عمیق و راهبردی در مسائل بین المللی بود. او ریشه مشکلات امروز جهان را شناخته بود و با تدابیر ویژه در حل آنها تلاش می کرد. او عمر با برکت خود را در راه وحدت ملت ها، خدمت به مردم، بسط ارزش های انسانی و اسلامی و نجات ملت ها، از چنگال فقر، بی عدالتی و استکبار وقف کرد. او یک انسان دوست داشتنی بود. یاد او را گرامی می داریم و برای شادی روح او یک فاتحه مع الاخلاص مع الصلوات قرائت می کنیم.

خانم ها و آقایان، دوستان گرامی؛

در جهت ارزش گذاری به خدمات مرحوم آقای اربکان، می خواهم در جمع شما به مهمترین مسائل جاری جهان اشاره ای داشته باشم.

همه می دانیم که خداوند انسانها را آفرید تا در سایه توحید، عدالت و برادری در صلح، صفا، آزادی و رفاه زندگی و مسیر کمال را طی نمایند، لیکن علیرغم تلاش خستگی ناپذیر و فداکاری بی نظیر انبیاء و صالحان، جامعه بشری به ویژه در چهارصد سال اخیر با نابسامانی های فراوان مواجه بوده است.

فقر گسترده، فریب و ریاکاری در مناسبات جهانی، تحریک تعصبات قومی، جنگ های متعدد نظیر جنگ اول و دوم جهانی، تبعیض، تحقیر و بی عدالتی، قتل عام بومیان و نهایتاً استعمار و برده داری – که ننگ تاریخ بشر است – تنها بخشی از زشتی ها و گرفتاریهایی است که مستکبران برای تسلط بر منابع و سرزمین ها بر بشریت تحمیل کرده اند.

به راستی علت این رفتارهای ضد بشری چیست؟ روشن است که علت اصلی، گروهی از افراد فاقد اخلاق و ارزش های انسانی و خودخواه هستند که همه چیز را برای خود می خواهند و برای تسلط بر دیگران از هر روشی استفاده می کنند. اینان در حدود چهارصد سال اخیر تقریبا بر همه امور جهان مسلط بوده اند. همین عده جنگ های اول و دوم را برافروختند و بعد از جنگ با ترتیبات جدید و البته موثرتر و گسترده تر همان اهداف زشت و استعماری را دنبال کرده اند. آنان امروز نیز تقریبا بر تمام مناسبات سیاسی و اقتصادی و رسانه ای جهان مسلط هستند و لذا روشن است که به عنوان مدعیان مدیریت جهانی مسئول نابسامانی های امروزند و باید پیامد اقدامات خود را بپذیرند. ملت ها نقش چندانی در این وضع ندارند.

دوستان عزیز

پیدا کردن راه حل کارآمد مستلزم شناخت و معرفی درست اهداف اصلی و حقیقی جامعه بشری است. همه می دانیم که انسانها و ملت ها بر اساس فطرت الهی خود و به تبع تعلیمات انبیاء الهی به دنبال عزت، عدالت، محبت و دوستی، آزادی، رفاه و صلح پایدار هستند. همه می خواهند از فرصت زندگی در این جهان برای کمال معنوی و شکوفایی استعدادهای الهی خود بهره ببرند. همه آرزو دارند در زمین حکومتی عادل و فرزانه و سرشار از عشق به انسانها برپا شود تا همگان طعم خلیفه اللهی را بچشند.

دربارۀ اهداف مشترک ملت ها توضیحی مختصر ضروری است:

عزت:

انسان ذاتاً با کرامت است. خداوند عزیز و کریم انسانها را آفریده و از همه خواسته است که با کرامت و عزت زندگی نمایند. سلطه اهریمنی نظام سرمایه داری و فقر اقتصادی، فرهنگی و بهداشتی ناشی از آن عزت و کرامت انسانها را مخدوش می نماید. کسانی که به نان شب محتاجند و یا تحت سلطه برنامه های استعماری بین المللی قراردارند چگونه می توانند احساس عزت و کرامت داشته باشند؟ اصولاً استعمارگران عزت خود را در ذلت و ضعف دیگران جستجو می کنند.

عدالت:

عدالت سنگ بنا، شرط لازم و نقطه آغاز زندگی حقیقی و شکوفایی حقیقت انسانی و کمال معنوی و مادی اوست. بدون عدالت امکان تحقق اهداف وجود ندارد. مهمترین رکن ماموریت انبیاء الهی و کلیه انسانها برقراری عدالت است. اگر فرصت ها و منابع، عادلانه توزیع نشود اکثریت قاطع ملت ها در محرومیت و ضعف خواهند بود و امکان تاثیرگذاری و اعمال اراده نخواهند داشت. همین امروز بیش از سه میلیارد انسان زیر خط فقر زندگی می کنند و بیش از یک میلیارد نفر در روز حتی به یک وعده غذای گرم دسترسی ندارند. اگر معیار رفاه و برخورداری شایسته انسانی را در نظر بگیریم اکثریت مردم جهان در محرومیت و تنها اقلیتی محدود در برخورداری اند. ظلم بدترین و زشت ترین عمل و در نقطه مقابلِ عدالت و حقیقت انسانی و نابود کننده شخصیت اوست. عدالت ضامن تحقق همه ارزش های انسانی و آسمانی و تضمین صلح و امنیت پایدار است، در حالی که حیات مستکبران در اعمال تبعیض و بی عدالتی است.

محبت:

خلقت و سرشت انسان بر پایه محبت و لطف خداوندی است. انسانها آفریده شده اند تا یکدیگر را دوست داشته باشند. ارزش های انسانی در سایه محبت رشد می کند. کینه ورزی قلب را تاریک و حقیقت انسانی را پژمرده می کند. پیامبران به ویژه پیامبر خاتم(ص) مظهر لطف واسعه الهی به همگان بوده اند "و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین” آمده اند تا محبت را جای دشمنی بنشانند. جهانی را تصور کنید که انسانها یکدیگر را عاشقانه دوست داشته باشند. آیا در آنجا ظلم و تبعیض و یا ناراحتی و فقر وجود خواهد داشت. شیطان و مستکبران برای بازداشتن انسانها از مسیر کمال و رسیدن به اهدافشان، دائما و حتی با سوء استفاده از نام دین، کینه ورزی را ترویج می نمایند. منافع مستکبران در گسترش اختلاف و کینه ورزی بین ملت ها است.

آزادی:

خداوند انسان را مختار آفرید و اجازه داد با انتخاب آزاد خود مسیر کمال را طی و همه خوبیها را در زمین مستقر نماید. حتی اَعمال بسیار خوب اگر با انتخاب آزاد انجام نشود فاقد ارزش است. شناخت و انتخاب عدالت و دیگر ارزش های انسانی باید با آگاهی و آزادی همراه باشد تا بتواند نقش سازنده خود را در تعالی انسانها ایفا نماید.

آزادی هدیه بزرگ خداوند و ضامن رشد معنوی اوست. مستکبران با سلطه بر مراکز رسانه ای و مدیریت جهانی، جنگ همه جانبه روانی و تبلیغی سنگینی را علیه ملت ها سازماندهی و حقیقت آزادی را منکوب کرده اند. در بسیاری از کشورها با حمایت از اقلیت زیاده خواه و با فریبکاری و فشارهای سیاسی و اقتصادی اراده خود را بر ملت ها تحمیل و آزادی آنان را مخدوش می نمایند. اگر آزادی حقیقی جاری بشود جایی برای دیکتاتوری، تحقیر، جنگ، غارت و فقر وجود نخواهد داشت.

رفاه و صلح:

خداوند انسانها را خلق کرده است تا در امنیت، صلح و رفاه زندگی نمایند. نا امنی، جنگ، درگیری، فقر و محرومیت با فطرت الهی و حقیقت انسانی در تضاد است.

در نگاهی به منطقه و کل جهان دست دشمنان بشریت، دولت امریکا و متحدانش و صهیونیست ها در درگیریها و اختلافات به وضوح مشاهده می شود.

در افریقا، آسیا، امریکای لاتین و خاورمیانه اختلاف و جنگ ایجاد می کنند و همزمان معادن و ثروت ملت ها را غارت می نمایند. آنان برای تخریب قدرت و عزت همه ملت ها، تاکید می کنم همه ملت ها، برنامه دارند.

آیا کسی باور می کند که مسابقه در ساخت و تجارت تسلیحات، انبار کردن هزاران بمب اتم، موشک ها و هواپیماها و سلاح ضد بشری هارپ برای ایجاد امنیت و صلح در جهان باشد. چه کسی باور می کند که تحمیل رژیم اشغالگر و متجاوز قدس به منطقه برای حمایت از مردم یهود و در راستای صلح و رفاه باشد. اصولاً منافع جهانخواران در سایه ناامنی، جنگ و درگیری تامین می شود.

برادران و خواهران محترم

با این توضیحات سئوال این است که برای اصلاح وضع جهان و رسیدن به جامعه ای شایسته انسانی و استقرار مدیریت صالح جهانی چه می شود کرد؟

گرچه شما خود پاسخ را بهتر می دانید لیکن به نظر این برادر کوچک شما چند اقدام اساسی باید انجام شود.

تقویت خود باوری و شناخت قدرت ملت ها

مستکبران تلاش می کنند تا ملت ها را تحقیر و خودباوری آنها را نابود و آنان را از قدرت بی پایان خود غافل نمایند. ترویج خودباوری و معرفی قدرت شکست ناپذیر ملت ها، انرژی عظیم آنها را آمادۀ رها شدن در مسیر اهداف خواهد کرد. قدرت ملت ها تجلی قدرت خداست و هیچ قدرتی نمی تواند با آن مقابله کند.

گسترش آگاهی و شناخت نقشه های دشمنان

در این راه شناخت و معرفی نقشه های دشمنان بشریت برای سلطه بر همه مناطق تعیین کننده است.

آیا کسی شک دارد که درگیری های منطقه ما و دیگر مناطق جهان تماماً به نفع نظام سلطه و صهیونیسم جهانی است. چه کسانی یکدیگر را می کشند و چه کسانی سود آن را می برند؟ برنده نهایی کیست؟ اموال ملت ها در کدام مسیر هزینه می شود؟ آیا یک نفر پیدا می شود که این درگیریها را به نفع ملت های منطقه قلمداد کند؟

آیا کسی هست که دست کثیف قدرتهای فاسد جهانی را در پس پرده حوادث نبیند؟ روشن است که آنها پس از استیصال در برابر خیزش و بیداری ملت ها، طرح فریب و ایجاد درگیری داخلی را عملیاتی کردند.

افشای ضعف ها، ناتوانی ها و زشت کاریهای دشمنان بشریت

معرفی ضعف و جنایات دشمنان بشریت ملت ها را قوی و متحد و با انگیزه می سازد. نباید کسانی که مسئول فقر و کشتارهای وسیع و استعمار و برده داری هستند طلبکار ملت ها باشند. آنها باید پاسخگو باشند. چه اشکالی دارد همگان بدانند که سلطه بین المللی دلار امریکا از عوامل اصلی فقر ملت ها و پوشاندن ضعف های اساسی اقتصاد امریکاست. کسری بوجه و بدهی بیش از ۱۸ هزار میلیارد دلاری دولت امریکا با خلق دارایی کاغذی و تزریق دلار بی پشتوانه به بازارهای جهانی، از جیب همه ملت ها برداشته شده و به جای آن گرانی و فقر تحمیل می شود.

آیا اشکالی دارد همگان بدانند که مستکبران گرچه خود را شکست ناپذیر معرفی می کنند لیکن در واقع بسیار ضعیف و شکننده اند و از قدرت ملت ها وحشت دارند.

تلاش برای وحدت و همبستگی ملی و بین المللی

تحقق اهداف انسانی جهانی فقط با وحدت همه ملت ها، امکان پذیر می شود. به عنوان وظیفه ای مقدس همه باید تلاش کنیم عوامل اختلاف را برطرف و وحدت همه ملت ها برای رسیدن به عدالت و مدیریت صالح جهانی را ترویج و تقویت کنیم.

مستکبران با ایجاد اختلاف و تحریک تعصبات قومی و حتی مذهبی درصدد تفرقه بین ملت ها و تداوم سلطه خود هستند در حالیکه خداوند انسانها را متحد خواسته و دین و مذهب را نیز برای وحدت ملتها فرستاده است. خداوند فرموده است "واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا” گروهی که در مسیر تفرقه حرکت می نماید حتی اگر به قدرت هم برسد ضرر خواهد کرد. تاکید می کنم که وحدت ملی و یا اسلامی در نقطه مقابل وحدت جهانی نیست و باید مقدمه وحدت همه ملت ها در برابر مستکبران و برای رسیدن به اهداف انسانی باشد. وحدتی که تفرقه بزرگتری را شکل دهد کار شیطان و در خدمت استکبار جهانی است. تصور کنید اگر هفت میلیارد انسان برای تحقق عدالت متحد شوند آنگاه اقلیت زورگویان و زورمندان جهانی چه جایگاهی خواهند داشت.

بسط مهرورزی بین ملت ها و رفع کدورت ها

محبت مبنای تعامل انسانهای عدالت خواه است. اگر محبت باشد همه چیز خواهد بود. مولوی عزیز فرمود: از محبت خارها گل می شود.

مستکبران سعی می کنند کینه ورزی را توسعه دهند تا ملت ها کاملاً از هم دور شوند.

سئوال می کنم؛ آیا درگیریهای منطقه ما و کشتن و یا سربریدن زنان و مردان و کودکان جز اجرای نقشه شیطان و نهادینه کردن کینه ورزی و نهایتا تحقق اهداف شوم مستکبران ثمر دیگری خواهد داشت؟

مقابله با ظلم و بی عدالتی جهانی و ترویج عدالت و انصاف

هویت حقیقی و روح جمعی انسانی در مقابله با ظلم جهانی و در مسیر پافشاری بر عدالت و ترویج انصاف شکل می گیرد. اگر فرهنگ ظلم ستیزی عمومی شود، قدرت ملت ها شکوفا و فرصت و فضا برای مستکبران محدود و راه برای استقرار عدالت جهانی باز می گردد.

به رسمیت شناختن حقوق ملت ها

باید حقوق همه ملتها در تعیین سرنوشت به طور کامل محترم شمرده شود. هر ملتی حق دارد نوع حکومت و روش زندگی خود را انتخاب نماید و هیچکس و تحت هیچ عنوانی حق ندارد در امور ملت ها دخالت کند. هر نوع دخالت به ضرر ملت ها و صلح جهانی است.

تلاش برای شکل دهی مدیریت مشترک جهانی

معلوم است تا زمانی که مدیریت جهانی اصلاح نشود و موحدان، صالحان، عدالت خواهان و پاکان بر مراکز اصلی قدرت جهانی حاکم نشوند وضع به همین منوال خواهد بود. این هدف بزرگ جز با مشارکت فعال و عمومی همه ملت ها محقق نمی شود.

همه باید دست به دست هم داده و مدیریت مشترک جهانی با حضور فعال و سازنده همه ملت ها را مستقر سازیم. چنین مدیریتی است که راه را برای حاکمیت عدالت و مهر و عزت در جامعه بشری هموار می کند.

مرحوم پروفسور اربکان در این زمینه بسیار متعهد و فعال و صاحبنظر بود. دو ملت بزرگ و تاریخ ساز ترکیه و ایران نیز همیشه به دنبال همین ارزش ها و اهداف، زندگی و تلاش کرده اند و پیشگام ملت ها در این مسیر بوده و هستند.

دوستان عزیز، برادران و خواهران محترم

معلوم است که شرایط جاری مورد رضایت خداوند نیست و نمی تواند ادامه یابد. باید اتفاق مهمی بیفتد و مناسبات جهان به نفع انسانیت تغییر نماید. باید مطمئن و سرشار از امید باشیم که اراده الهی در جهت اصلاح وضع به نفع انسانهاست و شرایط تغییر خواهد کرد. شما بهتر می دانید که خداوند مهربان از زبان پیامبران و کتب آسمانی آشکارا بشارت داده است که روزی بهترین و زیباترین سرنوشت در سایه حاکمیت توحید و عدالت برای همه انسانها و ملت ها برقرار خواهد شد. این اراده الهی است که فرمود:

” و لقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر اَنّ الارض یرثها عبادی الصالحون”

"قطعا در زبور بعد از ذکر، نوشته ایم که زمین به بندگان صالح خدا به ارث می رسد”

و یا اینکه فرمود:

” و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین”

"و اراده کرده ایم تا بر مستضعفین در زمین منت بگذاریم و آنان را امامان و پیشگامان و وارثین زمین قرار دهیم”

آری در پس این زمستان طولانی، بهاری زیبا و دل انگیز در راه است. روزی که به خواست و اراده عمومی ملت ها فرزندی از نسل رسول خوبیها و پیامبر خاتم یعنی انسان کامل و منجی کل حضرت مهدی(عج) با همراهی حضرت عیسی مسیح (ع) و همه صالحان به یاری ملت ها می آیند و با مشارکت همگانی، مدیریت شایسته را بر جهان حاکم و در پی آن همه زشتی ها ، غم ها، جدایی ها و کینه ها را به زیبایی ، شادی، همدلی و محبت تبدیل می کنند.

آن روز، روز انسان است. آن روز، روز خداست. آن روز، روز همه است.

زنده باد بهار، زنده باد انسان، زنده باد توحید و عدالت و زنده باد آزادی و عشق.

مجدداً از حسن دعوت و پذیرایی جناب آقای فاتح اربکان و مردم خوب بورسا و ملت و دولت محترم ترکیه و همه کسانی که در برنامه ریزی و انجام سفر مساعدت کردند سپاسگزارم. از مسئولین دولتی و محلی، استانداران، شهرداران، رسانه ها و مأمورین امنیتی و پلیس و همه شما تشکر می کنم و از خداوند منان برای همه سلامتی و عزت مسئلت دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته»


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: تحلیل احمدی‌نژاد از پشت پرده حوادث منطقه
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:39  توسط مصطفی  | 

رشد فرودگاهها با مدیریت یکپارچه فرودگاهی

علی رستمی مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در گفتگو با پورتال شرکت هواپیمایی معراج با بیان اینکه ما معتقدیم که اگر فرودگاهها بخواهند در مسیر رشد قرار بگیرند حتما باید مدیریت یکپارچه را سرفصل مدیریتی خود قرار دهند گفت: خوشبختانه برای این کار دولت یازدهم ،مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و شرکت فرودگاهها تمام تلاش خود را بر این امر نهادینه کردند که این مهم عملیاتی شود.

وی خاطر نشان کرد: اجرایی کردن این امر یک همکاری چند جانبه  را نیاز دارد بطوری که  باید تمامی بخش های فرودگاهی وارد حوزه یکپارچه سازی مدیریتی شوند.

رستمی با تاکید بر سخنان دکترآخوندی وزیر راه و شهرسازی مبنی بر نگاه یکپارچه به فرودگاه های استان تهران گفت: مبنای مدیریت یکپارچه از نظر عملیات، سرمایه گذاری، ظرفیت، نحوه ارتباط با شهر و نحوه ارتباط فرودگاه ها با هم باید در نظر گرفته شوند.

گفتنی است وزیر راه و شهرسازی خواستار تشکیل یک کارگروه در خصوص ارائه طرح های جامع فرودگاهی مطابق با استانداردهای بین المللی شد.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد در پایان افزود: ما امیدواریم در آینده ای نزدیک و اجرایی شدن مدیریت یکسان بستر قرار گرفتن در مسیر رشد فرودگاهها صورت گیرد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: رشد فرودگاهها با مدیریت یکپارچه فرودگاهی
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:39  توسط مصطفی  | 

بالگرد سقوط کرده متعلق به هلال احمر نیست

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره سقوط یک بالگرد در روز پنجشنبه گذشته در منطقه پس قلعه دربند، گفت: این بالگرد در اختیار جمعیت هلال احمر نبوده، بلکه مراحل واگذاری به این جمعیت را طی می کرده است.
 
به گزارش »تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسماعیل نجار اظهار کرد: با توجه به این که سازمان مدیریت بحران کشور، فرمانده و هماهنگ کننده فعالیت‌های امدادی است نه مجری آن، قرار شد، ۲ فروند بالگرد خود را طی فرایندی به جمعیت هلال احمر واگذار کند و فرایند این انتقال نیز آغاز شده اما تکمیل نشده بود.

وی افزود: از این رو در لحظه وقوع بحران، این بالگرد در اختیار شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپترهای ایران (پنها) بوده و پرواز از آنجا انجام شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین با اشاره به آنچه از وی در برخی از رسانه ها منتشر شده، اذعان کرد: آنچه بنده تا به این لحظه در تمامی مصاحبه های خود با خبرگزاری ها گفته ام همین مطلب بوده است که سند این بالگردها مربوط به سازمان مدیریت بحران است و در حال واگذاری به هلال احمر بوده اما تا این لحظه واگذاری انجام نشده و در لحظه وقوع حادثه، این بالگرد در اختیار شرکت پنها بوده است.

وی همچنین از تشکیل یک تیم بازرسی ویژه برای بررسی دلایل صدور مجوز پرواز و علل سقوط این بالگرد خبر داد.

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: بالگرد سقوط کرده متعلق به هلال احمر نیست
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:39  توسط مصطفی  | 

ایران عرصه تازه‌ای از پرتاب موشک را فتح کرد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رونمایی از یک "موشک زیردریایی پرتاب"،‌ عرصه جدیدی از پرتاب موشک‌ها را فتح کرد.

به گزارش تسنیم، رزمایش پیامبر اعظم9 سپاه پاسداران روز گذشته با رونمایی از یک موشک جدید و راهبردی در تنگه هرمز به پایان رسید. این رزمایش از روز چهارشنبه آغاز و 3 روز در شمال تنگه هرمز و جاسک ادامه یافت.

رونمایی از موشکی که در روز آخر با موفقیت شلیک شد، نگاه‌ها را به این خود جلب کرد، موشکی که طبق فیلم منتشر شده، از زیر آب شلیک شده و به سوی هدف حرکت می‌کند.

دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره این موشک می‌گوید: ورود این سلاح جدید نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در افزایش قدرت دریایی ما برای مقابله با تهدیدات علیه انقلاب اسلامی و به‌ طور مشخص شیطان بزرگ آمریکا دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه، هیچ نام و مشخصاتی از این موشک ذکر نکرده و بیان ویژگی‌ها و مشخصات آن را به سال‌های بعد موکول کرده است.

** بررسی موشک

موشک شلیک شده از زیر آب خارج می‌شود، این درحالی است که تاکنون، هیچ کدام از نیروهای نظامی در ایران، موشکی تست نکرده بود که از زیر آب شلیک شود اما حالا، نیروی دریایی سپاه برای اولین بار این موشک را شلیک کرده است.

موشک‌هایی که از زیر آب شلیک می‌شوند، به دو دسته بالستیک و کروز تقسیم می‌شوند و در حال حاضر 6 کشور روسیه، آمریکا، چین، هند، انگلیس و فرانسه، تنها تولید کنندگان موشک‌های بالستیک با قابلیت شلیک از زیردریایی به شمار می‌روند.

کشورهای دارنده موشک‌های بالستیک زیردریایی پرتاب به ترتیب بیشترین داندگان:

1- روسیه: 12 نوع

2- فرانسه: 6 نوع

3- آمریکا: 4 نوع

4- هند: 3 نوع

5- چین: 2 نوع

6- انگلیس: 2 نوع

با توجه به اینکه موشک‌های زیردریایی پرتاب،به 2 نوع بالستیک و کروز تقسیم می‌شوند، فناوری متفاوتی هم دارند. در حال حاضر، فقط 4کشور روسیه، هند، آمریکا و کره‌جنوبی تولیدکنندگان موشک‌های کروزی هستند که از زیردریایی پرتاب می‌شوند. این کشورها در مجموع حدود 11 موشک را تولید کرده‌اند.

اما بررسی موشک شلیک شده توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران، با توجه به نوع حرکتش و اینکه موشک لحظاتی پس از خروج از زیر آب، زاویه زیادی گرفته و کاهش ارتفاع می‌دهد، به نحوی که در ثانیه انتهایی فیلم، موشک با زاویه‌ای اندک، تقریبا موازی با آب قرار می‌گیرد؛ این نشان می‌دهد که موشک‌ شلیک شده کروز است نه بالستیک.

   جدول کشورهای تولید کننده موشک کروز زیردریایی پرتاب
کشور سازنده برد سرعت وضعیت
روسیه از 500 کیلومتر 1.6 تا 2.5 ماخ فعال
آمریکا از 1300 تا 2500 کیلومتر 550 متر بر ثانیه فعال
روسیه-هند 300 کیلومتر 7 ماخ فعال
کره‌جنوبی 500 کیلومتر 1.2 ماخ فعال

                          
نیروی دریایی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی با رونمایی از این موشک، پنجمین تولید کننده موشک‌های زیردریایی پرتاب جهان شده است، موشک‌هایی که قطعا در زمان جنگ و نبردهای دریایی، بسیار کارآمد است.

دود خروجی از موتورهای موشک، نشان می‌دهد که موشک از بوسترهای کمکی برای پرواز استفاده می‌کند. معمولا بوسترها پس از جدا شدن موشک از لانچر و رسیدن موشک به سرعت مناسب از بدنه جدا می‌شوند.

خروجی بالای موشک جدید سپاه که با آتش زیاد همراه است، یک بوستر یا پیشران کمکی است که روی بدنه موشک نصب شده است. البته در برخی موشک‌ها، بوستر از موشک جدا نمی‌شود ولی در بسیاری از موشک‌ها، بوستر جداشونده است اما در فیلم منتشر شده توسط سپاه، تا لحظه پایانی فیلم، بوستر از بدنه جدا نمی‌شود که این خود حاوی نکته مهمی است.

نکات فنی دیگری در مورد موشک جدید نیروی دریایی سپاه وجود دارد که بیان آنها به زمان دیگری که اطلاعات و تصاویر بیشتری از موشک منتشر شد، موکول می‌شود اما در پایان به این جمله دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه که قبل از انتشار فیلم شلیک موشک جدید سپاه، بیان شده است، بیشتر دقت کنید: "مسلما در رزم‌های دریایی با دشمنان، این سلاح نقش به‌سزایی را ایفا خواهد کرد و انشاالله در سال‌های بعد شاید کمی از ابعاد وجودی این سلاح را توضیح دهیم."

به نقل از تابناک
برچسب‌ها: ایران عرصه تازه‌ای از پرتاب موشک را فتح کرد
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:39  توسط مصطفی  | 

وکیل رحیمی: پیگیر مرخصی موکلم هستم

در حالی که کمتر از دو هفته از اعزام معاون اول دولت سابق به زندان برای اجرای حکم او می‌گذرد، وکیل مدافع رحیمی می‌گوید پیگیر مرخصی موکلش است.

محمدرضا نادری، در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، درباره اخباری که از مرخصی هفت روزه محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت دهم حکایت دارند، اظهار کرد: محمدرضا رحیمی هنوز به مرخصی نیامده است و من این موضوع را تکذیب می‌کنم.

وی افزود: بنده در حال پیگیری مرخصی رحیمی هستم؛ چون موکلم هنوز به مرخصی نیامده است.

وکیل مدافع رحیمی با بیان اینکه «من هنوز با رحیمی ملاقاتی نداشته‌ام»، ادامه داد: بنده تقاضای ملاقات را به زندان تحویل داده‌ام؛ ولی هنوز جوابی به من در این زمینه داده نشده است.

محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی نژاد در دولت دهم، 26 بهمن ماه سال جاری، به جرم اخذ رشوه و تحصیل مال از طریق نامشروع، راهی زندان اوین شد.

حکم محمدرضا رحیمی، تحمل پنج سال حبس است و 13 روز پیش، سرپرست اجرای احکام دادسرای کارکنان دولت، دستور اجرای این حکم را از طریق نیروی انتظامی صادر کرد.

پیش از این سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به پرسش خبرنگار آنا در مورد احتمال مرخصی معاون اول رئیس جمهوری پیشین گفته بود: ضوابطی که در مورد مرخصی زندانیان در آیین‌نامه سازمان زندان‌ها مطرح است، شامل حال همه زندانیان می‌شود و به طور حتم شامل حال آقای رحیمی نیز می‌شود.

به گزارش آنا، طبق این ضوابط که در زندان اوین رعایت می‌شود، اولین مرخصی به هر زندانی، بعد از طی یک ششم میزان حبس اعطا می‌شود.به نقل از تابناک
برچسب‌ها: وکیل رحیمی, پیگیر مرخصی موکلم هستم
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:38  توسط مصطفی  | 

مایکروسافت آینده فناوری‌ها را به تصویر کشید

مایکروسافت به تازگی ویدئویی از ایده‌های خود از آینده دنیا و فناوری منتشر کرده که در حد خود بی‌نظیر است. مایکروسافت با این ویدئو نشان می‌دهد که چطور فناوری‌های در حال ظهور، آینده را پنج تا 10 سال بعد شکل خواهند داد.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از theverge، با وجودی که ویدئوی مایکروسافت آینده‌ دنیا را به تصویر می‌کشد، آنقدر به واقعیت نزدیک است که می‌توان حدس زد تا چند سال آینده خیلی از این ایده‌ها به واقعیت تبدیل خواهند شد. در واقع، کارهایی که در این ویدئو به واسطه فناوری‌ها می‌توان انجام داد، خیلی از قابلیت‌های فناوری کنونی فاصله‌ای ندارد.

مایکروسافت همانند گذشته به پیدایش نمایشگرهای بزرگ در آینده اصرار دارد و معتقد است که این نمایشگرها قابلیت‌ها و کارآیی بیشتری خواهند داشت. از همین رو، مایکروسافت نام این ویدئو را «تصور آینده‌ای کارآمد» گذاشته است.

در این ویدئو که مایکروسافت چشم‌انداز خود از فناوری‌های هولوگرام، پرینتر سه‌بعدی، تبلت‌های ابرنازک و نمایشگرهایی با قابلیت تا شدن را به تصویر کشیده، همه افراد در حال ضربه زدن با انگشت روی نمایشگرها و کشیدن محتوا از یک ابزار به ابزار دیگر برای کار کردن روی آن هستند. با این حال، هنوز نشانه‌هایی از استفاده از کیبورد در آینده‌ای که مایکروسافت متصور شده، وجود دارد.

تبلت تاشو

مایکروسافت همچنین نمونه مفهومی از یک تبلت را در ویدئویش نشان می‌دهد که دقیقا شبیه به کتاب است و با یک قلم نوری کار می‌کند. این تبلت نمایشگری با قابلیت خمیده و تا شدن دارد و آنقدر جالب است که هر فردی آرزوی داشتن آن را خواهد داشت.

دستبند هوشمند

مایکروسافت در ویدئوی آینده‌گرایانه‌اش، ابزاری را به تصویر کشیده که روی دست قرار می‌گیرند و شبیه به دستبند معمولی هستند اما خاصیت آهنربایی دارند و زمانی که به هم متصل می‌شوند، به یک نمایشگر کوچک تبدیل می‌شوند که قابلیت تعامل از راه دور با نمایشگرهای بزرگتر را دارند.

دیوارهای تعاملی

در بخشی از این ویدئو، دیوارها و شیشه‌هایی در اتاق، مدارس و محل‌های کاری به تصویر کشیده شده‌اند که به محض دستور کاربر به نمایشگر شفاف و تعاملی تبدیل می‌شوند و کاربر به راحتی با لمس آنها، اطلاعات لازم را پردازش می‌کند و کارهای لازم روی آن را انجام می‌دهد.
flowplayer("player477664", "/media/player/flowplayer-3.2.18.swf",{ key: '#$530037e3adb23d53917', clip: { autoplay: false, autobuffering: false }, canvas: { backgroundgradient: 'none' }, onload : function() { this.unmute(); } });


به نقل از تابناک
برچسب‌ها: مایکروسافت آینده فناوری‌ها را به تصویر کشید
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:38  توسط مصطفی  | 

25 درصد آب کشور هدر می رود

ارزش ریالی کل آب به هدررفته بصورت سالیانه بیش از ۵۳۱۳ میلیارد ریال است که رقم بسیار تامل برانگیزی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،‌ شهرهای بحران زده، کاهش میزان بارشها، سدهای خالی و ماجرای ادامه دار 14 سال خشکسالی به اندازه ای نگران کننده است که افراد بی اطلاع از این ماجرا هم با نیم نگاهی با کوهها و جوی‌ها بی آب آن را تایید می کنند.

افزایش مصرف آب در بخش های مختلف،‌ وضعیت منابع آبی کشور و هدر رفت آب  چالش جدی در خصوص تامین آب شرب را طی سال های اخیر به دنبال داشته است شاید بتوان شرایط موجود کشور را به برداشت های بی رویه از منابع آب و استفاده ناصحیح از آن ارتباط بدهیم.

در بحث افزایش مصرف آب همین بس که میانگین مصرف آب شرب خانگی حدود 190 لیتر در شبانه روز است در حالی که متوسط مصرف آب خانگی در دنیا برای هر نفر در شبانه روز 150 لیتر است.

این وضعیت در پایتخت کمی متفاوت و البته تکان دهنده است تقریبا هر شهروند تهرانی 220 تا 276 لیترآب در شبانه روز مصرف می کند که در بحران اخیر آبی تهران به گفته مقامات آب و فاضلاب این استان، این رقم به 400 لیتر در روز نیز رسیده است.

اما اوضاع منابع آبی کشورهم چندان به سامان نیست به طوریکه طبق آمار وزارت نیرو از ابتدای سال آبی جاری حجم آب ورودي به مخازن سدهای کشور به هشت میلیارد و 630 میلیون مترمکعب رسیده این درحالی است که میزان ورودی سدها در مدت مشابه سال آبی گذشته 10 ميليارد و 640 ميليون مترمکعب اعلام شده است با مقایسه ی این  آمار می توان نتیجه گرفت که حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور 19 درصد کاهش یافته است.

حجم بارش‌های کشور هم از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به 117 میلی‌متر رسیده که این میزان درمقایسه با میزان بارش‌های مدت مشابه سال آبی گذشته 10 درصد و درمقایسه با متوسط درازمدت 19 درصد کاهش نشان می‌دهد و همه اینها در پایان یک نتیجه دارد و آن اینکه شرایط آبی کشور چندان مناسب نیست .

اما بحث آب های بدون در آمد و هدر رفت آب در شبکه نیز از دیگر مسایلی است که در کنار بحران آب عنوان می شود.

طبق آمار طول شبکه آب شهری کشور بیش از 150 هزار کیلومتر است و حدود 40 درصد از شبکه توزیع آب شهری کشور فرسوده و بخش عمده هدر رفت آب از همین شبکه فرسوده است.

طبق اعلام مرکز پژوهش های مجلس در حال حاضر تلفات آب کشور برابر 25 درصد(معادل 1410 میلیون متر مکعب در سال) است که حدود 13.4 درصد(معادل 756 میلیون متر مکعب در سال) آن مربوط به هدررفت واقعی(نشت و فرار فیزیکی از شبکه توزیع) و 11.6 درصد آن نیز مربوط به هدررفت غیرفیزیکی است.

جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیزدر این خصوص اعلام کرده بود که 24 درصد آب شرب مصرفی کشور درآمدزا نیست و سالانه مقدار زیادی از آب شرب کشور که با هزینه‌های زیادی تأمین می‌شود، هدر می‌رود.

گفتنی است ارزش ریالی کل آب به هدررفته بصورت سالیانه بیش از ۵۳۱۳ میلیارد ریال است که رقم بسیار تامل برانگیزی است.

اما با نگاهی به وضعیت ۳۵ شرکت آب و فاضلاب کشورنیز می توان نتیجه گرفت که 14  شرکت دارای مشکل بسیار جدی هستند وشرکت های آب و فاضلاب استان های خوزستان، تهران و البرز به ترتیب با مقادیر ۱۲٫۳، ۱۲٫۱ و ۹٫۲ درصد، دارای بدترین وضعیت و شرکتهای آب و فاضلاب استان‌های یزد و آذربایجان شرقی با مقادیر ۲٫۶ و ۲٫۹ درصد بطور نسبی از وضعیت بهتری از منظر هدررفت آب شهری برخوردار هستند.

بر اساس آمار ریالی آب و فاضلاب استانهای خوزستان و تهران به ترتیب مقادیر ۱۳۷۸٫۱ و ۴۸۸ میلیارد ریال در سال در اثر بالا بودن آب به هدررفته خسارت مالی  را موجب می شوند ونکته قابل تامل دیگر این است که ارزش ریالی آب هدررفته شرکت آب و فاضلاب تهران، تقریبا برابر ۲۵ درصد کل ارزش ریالی آب به هدررفته در کل کشور است.
 
محدودیت منابع آب، خشکسالی ، مصرف بیش از اندزه از یک طرف و نیاز به هر گونه توسعه و آمایش سرزمین و همچنین موضوع امنیت پایدار حساسیت موضوع آب را مضاعف می کند.به نقل از تابناک
برچسب‌ها: 25 درصد آب کشور هدر می رود
+ نوشته شده در  شنبه نهم اسفند ۱۳۹۳ساعت 21:38  توسط مصطفی  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر